Konkurs zakończył się 28.06.2019 o godz. 02:00.
Michał Jarecki

Michał Jarecki

IDOL. Pola Negri - wygraj egzemplarz książki skupiającej się na słynnej postaci!

Seria IDOL w przystępnej formie przedstawia najmłodszym słynne postacie z różnych dziedzin kultury czy nauki. W naszym konkursie możecie wygrać egzemplarz książki skupiającej się na POLI NEGRI!

Seria IDOL w przystępnej formie przedstawia najmłodszym słynne postacie z różnych dziedzin kultury czy nauki. W naszym konkursie możecie wygrać egzemplarz książki skupiającej się na POLI NEGRI!

Seria IDOL to książki dla dzieci w wieku szkolnym opowiadające o wielkich postaciach z historii, które wniosły cenny wkład do światowej nauki, kultury czy sztuki: czyli takich, które mogą być wzorem do naśladowania. Dotychczas w serii ukazały się tytuły: Idol. Pola NegriIdol. Maria Skłodowska-Curie, Idol. Frida Kahlo oraz Idol. Mikołaj Kopernik. Pierwszą z nich możecie wygrać u nas... 

Autorką serii jest Justyna Styszyńska, która w przystępny sposób przedstawia życie i pracę bohaterów swoich książek, ale nie tylko. Zabiera czytelników w podróż w czasie do świata, w którym żyli, ukazując kontekst kulturowy, historyczny i społeczny, dodając różne „smaczki” i ciekawostki, których zadaniem jest pobudzenie wyobraźni. 

Gdy była dziewczynką, miała jedno marzenie – chciała tańczyć i występować przed publicznością. Zrobiła wszystko, żeby je spełnić. Została więcej niż tancerką, czy sławną aktorką. Stała się legendą, wizytówką nie tylko polskiego, ale również światowego niemego kina. IDOL. Pola Negri wprowadzi czytelników w świat początku XX wieku. Życie i osiągnięcia artystki przedstawione są na tle epoki i wzbogacone o ciekawostki dotyczące kultury i sztuki ówczesnych lat. Książka ukazuje magię czasów, w których po ulicach Warszawy, Berlina czy Nowego Jorku jeździły dorożki, a samochody były rzadkością. Na parkietach królował wówczas szalony taniec apasz, a w kinie do filmu przygrywał pianista. Jak naprawdę nazywała się Pola Negri? Czy przesadzona mimika była w niemym kinie konieczna? Czym różni się dramat od komedii? Dzięki kodom QR czytelnik będzie mógł obejrzeć fragment filmu niemego „Bestia” z udziałem aktorki i sprawdzić, czy i dziś (jego zdaniem) miałaby szansę na sukces. Opowieść o legendzie kina jest doskonałym pretekstem do poznania historii kinematografii, a także o tym, jak na przestrzeni lat zmieniały się technika, sprzęt i wymagania wobec aktorów i ekipy filmowej, a także o różnych gatunkach filmów. Trudno uwierzyć, że kiedyś aktorka sama się malowała i sama szyła stroje, w których później grała. Dzieci dowiedzą się również, kto wymyślił kinematograf, jak wygląda plan filmowy i na czym polega praca różnych osób zaangażowanych w produkcję filmu (lub przedstawienia), na przykład kaskadera, operatora czy rekwizytora, a także będą mogły wymyślić własne sceny z filmu Pola Negri to kolejna już książka interaktywna serii IDOL,w której znajdziecie naklejki oraz wiele ciekawych zadań do wykonania.

Co zrobić, by wygrać?

Napiszcie do nas e-mail na adres [email protected], zatytułujcie go POLA NEGRI, w treści zaś odpowiedzcie na pytanie: 

Którą z nieżyjących już, znanych i cenionych postaci określilibyście mianem prawdziwego IDOLA i dlaczego?

Autorów najciekawszych odpowiedzi (uargumentowanych!) poinformujemy o wygranej i obdarujemy jednym z egzemplarzy!

Powodzenia!
Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV