Repertuar kin Nowość Program TV

Chicago PD (2014)

Śr. ocena 8.1

Znasz ten serial? Oceń!

0,0

Trailery i materiały video

Chicago P.D. - trailer

Najnowsza recenzja redakcji

„Chicago PD” ciekawie rozwija wątek seryjnego mordercy, podpalacza i gwałciciela, napoczęty w odcinku „Chicago Fire”. Tu, gdzie serial-matka kuleje, pierwszy ze spin-offów nadrabia. Policjanci z Chicago zostają ściśle powiązani z jednostką SVU, a dwugodzinny epizod łączący oba seriale ogląda się jak film. Zachowano ciągłość głównego wątku, łącząc pracę obu zespołów w jeden nierozerwalny odcinek.

Chicago PD” oraz „Prawo i porządek: Sekcja specjalna” tworzą tym razem praktycznie jeden wspólny, dwugodzinny odcinek i trzeba przyznać, że połączenie dwóch tytułów wyszło bardzo płynnie. Oba zespoły współpracują ze sobą jednolicie, a wspólne śledztwo wypadło chyba jeszcze bardziej naturalnie niż regularne crossovery seriali z akcją w Chicago. Tak naprawdę trudno było zauważyć, gdzie „Chicago PD” się kończy, a „SVU” zaczyna, bowiem oba odcinki tworzą nierozerwalną wręcz całość. Świetnie zmodyfikowano tradycyjne intro, które możemy zobaczyć i usłyszeć przed każdym odcinkiem „SVU”. Dobrze, że tym razem zamieniono kolejność emisji, dzięki czemu mogliśmy na dłużej zostać w Chicago, zanim akcja przeniosła się do Nowego Jorku. Jeżdżenie tam i z powrotem z jednego miasta do drugiego byłoby sztuczne i dezorientujące.

Główny wątek tej części crossovera to walka na słowa i gesty między Lindsay i Yatesem. Dallas Roberts w swojej roli wypada przerażająco znakomicie. Od samego początku widać, słychać i czuć, że jego postać to kompletny świr, który nie cofnie się przed niczym. To godny przeciwnik dla detektywów z obu zespołów. Roberts jest odpowiednio odrażający i bezwzględny, a jego zabawa w kotka i myszkę z Lindsay napędza cały odcinek, utrzymując napięcie i emocje przez cały czas.

Akcja nadal toczy się w Chicago, zaskakuje więc niemal całkowite porzucenie bohaterów „Chicago Fire„, którzy mogli mieć tu więcej do roboty. Dziwi tym bardziej, że w sprytny sposób udało się twórcom włączyć do crossovera Willa Halsteada, bohatera zamówionego niedawno na sezon „Chicago Med”. W fajny sposób wykorzystano jego powiązanie z Nowym Jorkiem, czyniąc z niego na chwilę podejrzanego. Oczywiście nikt nie zakładał na poważnie, że brat Jaya miał cokolwiek do czynienia z poszczególnymi przestępstwami, ale pozwoliło to na wprowadzenie ciekawej dynamiki wrogości i nieufności między Halsteadem i Benson. Ostatecznie wyszło na to, że bohater nadchodzącego spin-offu był bardziej powiązany z crossoverem niż postacie strażaków.

Czytaj również: Steven Spielberg stworzy serial oparty na książce „Nowy wspaniały świat”

Druga część crossovera podtrzymała napięcie, znaleziono też nowy sposób na pokazanie interakcji między członkami dwóch zespołów. Zakończony cliffhangerem odcinek niezauważalnie zamienia się w końcowy epizod crossovera. Być może twórcy tak starali się powiązać obie produkcje, ponieważ jedna z postaci znanych z „Chicago PD” ginie w „nie swoim” odcinku. Tak czy inaczej, gdyby nie pokazano napisów początkowych serialu „Prawo i porządek: Sekcja specjalna„, dostrzeżenie przejścia jednej produkcji w drugą byłoby trudne, za co należą się brawa.

Pokaż całą recenzję

Obsada

Hank Voight
Alvin Olinsky
Antonio Dawson
Erin Lindsay
Jay Halstead

Sezony

Sezon 1:

Sezon 2:

Sezon 3:

Sezon 4:

Sezon 5:

Sezon 6:

Powiązane Artykuły

Norbert Zaskórski
-

Nowe sezony seriali 2018 – jesień w Polsce i w USA

Wszyscy czekamy na nowe sezony seriali, które uwielbiam oglądać. Jesień w Polsce i w USA…

Michał Kujawiński
-

Nowe seriale i kolejne sezony na wrzesień 2018

Po spokojniejszym - jeśli chodzi o serialowe produkcje - miesiącu czas na wrzesień, w którym…

Norbert Zaskórski
-

Premiery seriali 2018 (styczeń-czerwiec). Daty w USA i w Polsce

Zaczynamy 2018 rok, co w telewizji oznacza nowe seriale oraz powracające sezony popularnych tytułów. W…

Piotr Piskozub
-

Najlepsze seriale września 2017 – wyniki głosowania czytelników

Kolejne serie wracają do ramówki z najnowszymi odsłonami - najwyższa więc pora, aby poznać najlepsze…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.04.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.