Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

http://bs.serving-sys.com/serving/adServer.bs?cn=display&c=19&mc=imp&pli=26632444&PluID=0&ord=1542476653.63&rtu=-1

 

Chicago PD (2014)

Śr. ocena 8.1

Znasz ten serial? Oceń!

0,0

Trailery i materiały video

Chicago P.D. - trailer

Najnowsza recenzja redakcji

„Chicago PD” powraca z nowym sezonem i nie marnuje ani sekundy. Bohaterowie nadal stoją na pierwszym planie, co wyróżnia tę produkcję na tle innych i czyni ją tak dobrą.

Gdy pojawiły się pierwsze plotki na temat spin-offa „Chicago Fire„, w którego centrum miała stać elitarna jednostka wywiadu policji mierząca się z brutalnym światem przestępczym, wiele osób (ze mną włącznie) podchodziło bardzo sceptycznie do tego pomysłu. Telewizja była i jest pełna policyjnych procedurali i nikt nie potrzebował kolejnego. Jednak wbrew pozorom produkcje z serii „Chicago” to nie procedurale, a seriale z ciągłą fabułą i elementami proceduralnymi. Główne wątki oparte są na dobrze rozpisanych, wyraźnych bohaterach – i to właśnie aktorzy wcielający się w wielowymiarowe postacie stanowią siłę „Chicago PD„.

Pierwszy odcinek trzeciej serii nie marnuje ani minuty i od razu rzuca widza w wir wydarzeń. Dynamiczne tempo było od zawsze cechą rozpoznawalną „Chicago PD” i dobrze, że twórcy kontynuują tradycję. Policjanci nigdy nie bali się nagiąć przepisów lub czasami ich złamać, by ściągnąć z ulicy groźnego przestępcę. Ten element znacząco wpływa na ogólny obiór produkcji. Nadaje całemu serialowi więcej realizmu i zazwyczaj generuje sporo frajdy, ponieważ odcinki, w których bohaterowie udają przestępców, skorumpowanych gliniarzy lub załatwiają sprawy nieoficjalnie, były często najlepszymi odcinkami w sezonie.

Wątek tygodnia skupia się na Jayu, który zostaje porwany. Jest to jednak tylko pretekst, którego twórcy używają do przywrócenie Erin do jej dawnej formy – i to bardzo dobra decyzja. Oglądanie detektyw Lindsay imprezującej całymi nocami i nadużywającej alkoholu być może było koniecznie do rozwinięcia jej postaci i przypomnienia widzom, że policjanci to też ludzie, jednak ten wątek nie miał przyszłości, więc chwała twórcom za to, że nie próbują go na siłę rozciągać.

Warto również wspomnieć o bardzo dobrze wprowadzonym homoseksualnym elemencie. Tego rodzaju wstawki zazwyczaj nie istnieją w produkcjach typowo męskich lub są wprowadzane na siłę ze względu na „poprawność polityczną”. W „Chicago PD” jest to pokazane bardzo naturalne, a twórcom świetnie udaje się integrować takie elementy bez mieszania się w politykę i forsowania własnych poglądów. Nie można również zapomnieć o sierżant Trudy Platt, która jak zwykle nie rozczarowuje i jest źródłem dziwnych, a jednocześnie humorystycznych wstawek, które dobrze rozładowują atmosferę i łączą wątki główne z pobocznymi.

Nie wszystkie elementy premiery stoją jednak na wysokim poziomie. Postać Mouse’a jest mocno zaniedbywana i wydaje się, że twórcy nie mają na niego pomysłów. Wypełnił on lukę pozostawioną przez Sheldona, który miał swoje miejsce w fabule i w przeciwieństwie do swojego następcy nie był jedynie elementem wystroju.

Chicago PD” trzyma wysoki poziom, bardzo dobrze dzieląc czas pomiędzy postaci, wątki tygodnia i wątki poboczne. Seriale z ciągłą fabułą, które są napędzane przez bohaterów, to rzadkość w telewizji i świetna alternatywa dla klasycznych policyjnych dramatów o proceduralnej formie. Dynamiczne tempo i brutalność przyciągną nie jednego fana jazdy bez trzymanki, który doceni ambitniejszy charakter produkcji.

Pokaż całą recenzję

Obsada

Hank Voight
Alvin Olinsky
Antonio Dawson
Erin Lindsay
Jay Halstead

Sezony

Sezon 1:

Sezon 2:

Sezon 3:

Sezon 4:

Sezon 5:

Sezon 6:

 

 

Powiązane Artykuły

Norbert Zaskórski
-

Nowe sezony seriali 2018 – jesień w Polsce i w USA

Wszyscy czekamy na nowe sezony seriali, które uwielbiam oglądać. Jesień w Polsce i w USA…

Michał Kujawiński
-

Nowe seriale i kolejne sezony na wrzesień 2018

Po spokojniejszym - jeśli chodzi o serialowe produkcje - miesiącu czas na wrzesień, w którym…

Norbert Zaskórski
-

Premiery seriali 2018 (styczeń-czerwiec). Daty w USA i w Polsce

Zaczynamy 2018 rok, co w telewizji oznacza nowe seriale oraz powracające sezony popularnych tytułów. W…

Piotr Piskozub
-

Najlepsze seriale września 2017 – wyniki głosowania czytelników

Kolejne serie wracają do ramówki z najnowszymi odsłonami - najwyższa więc pora, aby poznać najlepsze…

Co o tym sądzisz?