Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

http://bs.serving-sys.com/serving/adServer.bs?cn=display&c=19&mc=imp&pli=26632444&PluID=0&ord=1542149332.3478&rtu=-1

 

Konkursy

Konkurs zakończył się 07.09.2016, o godz. 23:59.

Wygraj kryminał pt. Czerwony kapitan – wyniki

Odpowiedz na pytanie i wygraj kryminał słowackiego pisarza Dominika Dána. Czerwony kapitan opisuje śledztwo obiecującego policjanta badającego zbrodnię popełnioną przez komunistyczne służby bezpieczeństwa.

Książki wygrali:

Anna Segeth
Ewa Leśniewska
Karolina Jodko


Aby wziąć udział w konkursie i wygrać książkę Czerwony kapitan Dominika Dána, należy zapoznać się z regulaminem i odpowiedzieć na pytanie: Jaki jest Twój ulubiony detektyw będący postacią literacką? Uzasadnij odpowiedź.

Nagrodzimy 3 najciekawsze odpowiedzi. Przesyłajcie je do 7 września 2016 r. do godziny 23:59 na adres [email protected] w tytule wpisując: Czerwony kapitan.

czerwony kapitan - okładka
Źródło: Media Rodzina

Akcja Czerwonego kapitana dzieje się w 1992 r., tuż po transformacji ustrojowej. Komisarz Krauz („bardzo młody, bezczelny, szybki i niedoświadczony, ale perspektywiczny”) prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa popełnionego kilka lat wcześniej przez służby bezpieczeństwa. Trop prowadzi przez służby kościelne i tajne organizacje StB i sięga… głębokiego średniowiecza. Komisarzowi Krauzowi przyda się znajomość łaciny, nie tylko tej ulicznej…

Co o tym sądzisz?