Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

http://bs.serving-sys.com/serving/adServer.bs?cn=display&c=19&mc=imp&pli=26632444&PluID=0&ord=1542149417.5116&rtu=-1

 

#52: Arrow 03×05 znów szybuje

Musiało być lepiej, było lepiej. Od najgorszego odcinka w sezonie przeszliśmy zaskakująco do najlepszego. „The Secret Origin of Felicity Smoak” pokazało, że „Arrow” ma ciągle sporo dobrego do zaoferowania. Mam jednak nadzieję, że serial nie będzie poruszał się po takiej sinusoidzie, ale ustabilizuje poziom. Póki co jednak, kilka błyskawicznych strzał co dobrego dostaliśmy w tym tygodniu:

>>—-> Otwierająca sekwencja. Trening Olivera z Royem, Teda z Laurel i Thei z Malcolmem wypada udanie i od strony realizacyjnej (choć Laurel bije 5 metrów za wysoko) i fabularnej. Bohaterowie mają sporo wspólnego, każdy ćwiczy jednak i rozwija się w innym celu. A na dokładkę dostajemy humorystyczne zwieńczenie z brzuszkami Felicity.

>>—-> EmoFelicity. Miałem złe przeczucia. Tendencyjny tytuł, Felicity jako gotka-hakerka, trąciło to wszystko oklepanymi schematami. Mimo wszystko, zadziałało. Może to po raz kolejny urok Felicity, ale taki origin pasuje do jej postaci. W wersji z czarnymi włosami i ostrzejszym makijażem aktorka wyglądała nawet lepiej niż regularnie.

>>—-> Mama Felicity. [tu wstaw to co sobie właśnie pomyślałeś. A jeśli jesteś dziewczyną, wiesz co sobie pomyśleliśmy.]

>>—-> Akcja. Miasto pogrążające się w ciemności, choćby na chwilę to zawsze fajny motyw. Nic oryginalnego, jasne, ale cieszy. Oliver spoglądający na „gasnącą” panoramę miasta, nagły chaos na ulicach, jakiś wybuch, no i Queen ratujący skonfundowaną kobietę, rzucający się przy okazji efektownie na samochód. Najs. Działa za każdym razem.

>>—-> Thea. Jej postać powoli, ale systematycznie zaczyna nabierać rumieńców. Nowy, atrakcyjny look, relacja z Malcolmem i ukryty cel. Thea jeszcze sporo namiesza. No i ma kozackie mieszkanie. Taki loft to marzenie.

>>—> Diggle ubrał kominiarkę. Diggle. Ubrał. Kominiarkę. Diggleubrałkominiarkę! Nie wiem, czy twórcy przeczytali internet i pokapowali się, że to głupio wygląda, czy to tylko chwilowy przypływ weny. Ponoć w zwiastunie kolejnych odcinków gapa Diggle znowu nie zakrywa twarzy. No, ale tym razem było, tak jak powinno, więc wiwaty.

>>—-> Twist na koniec.  Czy to Roy zabił Sarę? Jeśli tak to dlaczego? Czy ktoś miesza mu w głowie? Kontroluje umysł? Tego się nie spodziewałem, jestem ciekaw jak to się dalej rozwinie. Odcinek dobrze się zaczął i skończył mocnym akcentem.

Trudno oczekiwać więcej, jeśli mierzymy zamiary na siły.

Najlepsze z 24h

Wiktor Fisz
-

Cameo Stana Lee: filmy, gry i…

Stan Lee to ikona popkultury – chyba nikt nie ma co do tego wątpliwości. Twórca…

Piotr Piskozub
-

Tajne Wojny jako fundament 4. fazy…

Na polskim rynku właśnie debiutuje komiksowy event Tajne Wojny. Składa się tak, że może on…

Michalina Reda
-

Stan Lee nie żyje – gwiazdy…

Stan Lee, twórca komiksów Marvela, zmarł wczoraj w wieku 95 lat. Na wiadomość o jego…

Michalina Reda
Plotka
-

Czarna Wdowa – kto głównym złoczyńcą…

Czarna Wdowa to zapowiedziany solowy film o superbohaterce MCU. W sieci pojawiły się nowe pogłoski…

Adam Siennica
-

Gra o tron – wiemy, kiedy…

Gra o tron powróci w 2019 roku. Teraz HBO oficjalnie ogłosiło w jakim miesiącu odbędzie…

Adam Siennica
-

Stan Lee – cameo w nowych…

Stan Lee zmarł 12.11.2018 roku, pogrążając świat popkultury w żałobie. Dużo osób znało legendę komiksu…

Co o tym sądzisz?