Repertuar kin Nowość Program TV
 

#52: Arrow 03×05 znów szybuje

Musiało być lepiej, było lepiej. Od najgorszego odcinka w sezonie przeszliśmy zaskakująco do najlepszego. „The Secret Origin of Felicity Smoak” pokazało, że „Arrow” ma ciągle sporo dobrego do zaoferowania. Mam jednak nadzieję, że serial nie będzie poruszał się po takiej sinusoidzie, ale ustabilizuje poziom. Póki co jednak, kilka błyskawicznych strzał co dobrego dostaliśmy w tym tygodniu:

>>—-> Otwierająca sekwencja. Trening Olivera z Royem, Teda z Laurel i Thei z Malcolmem wypada udanie i od strony realizacyjnej (choć Laurel bije 5 metrów za wysoko) i fabularnej. Bohaterowie mają sporo wspólnego, każdy ćwiczy jednak i rozwija się w innym celu. A na dokładkę dostajemy humorystyczne zwieńczenie z brzuszkami Felicity.

>>—-> EmoFelicity. Miałem złe przeczucia. Tendencyjny tytuł, Felicity jako gotka-hakerka, trąciło to wszystko oklepanymi schematami. Mimo wszystko, zadziałało. Może to po raz kolejny urok Felicity, ale taki origin pasuje do jej postaci. W wersji z czarnymi włosami i ostrzejszym makijażem aktorka wyglądała nawet lepiej niż regularnie.

>>—-> Mama Felicity. [tu wstaw to co sobie właśnie pomyślałeś. A jeśli jesteś dziewczyną, wiesz co sobie pomyśleliśmy.]

>>—-> Akcja. Miasto pogrążające się w ciemności, choćby na chwilę to zawsze fajny motyw. Nic oryginalnego, jasne, ale cieszy. Oliver spoglądający na „gasnącą” panoramę miasta, nagły chaos na ulicach, jakiś wybuch, no i Queen ratujący skonfundowaną kobietę, rzucający się przy okazji efektownie na samochód. Najs. Działa za każdym razem.

>>—-> Thea. Jej postać powoli, ale systematycznie zaczyna nabierać rumieńców. Nowy, atrakcyjny look, relacja z Malcolmem i ukryty cel. Thea jeszcze sporo namiesza. No i ma kozackie mieszkanie. Taki loft to marzenie.

>>—> Diggle ubrał kominiarkę. Diggle. Ubrał. Kominiarkę. Diggleubrałkominiarkę! Nie wiem, czy twórcy przeczytali internet i pokapowali się, że to głupio wygląda, czy to tylko chwilowy przypływ weny. Ponoć w zwiastunie kolejnych odcinków gapa Diggle znowu nie zakrywa twarzy. No, ale tym razem było, tak jak powinno, więc wiwaty.

>>—-> Twist na koniec.  Czy to Roy zabił Sarę? Jeśli tak to dlaczego? Czy ktoś miesza mu w głowie? Kontroluje umysł? Tego się nie spodziewałem, jestem ciekaw jak to się dalej rozwinie. Odcinek dobrze się zaczął i skończył mocnym akcentem.

Trudno oczekiwać więcej, jeśli mierzymy zamiary na siły.

 

 

Najlepsze z 24h

Norbert Zaskórski
-

Powrót do przeszłości: Zobacz zdjęcia z…

W czerwcu minęło 31 lat od premiery klasyka kina akcji z Arnoldem Schwarzeneggerem w roli…

Michalina Reda
-

Chirurdzy – sezon 15. Zobacz zdjęcia…

Chirurdzy powracają z 15. sezonem. Do sieci trafiły nowe zdjęcia, które zapowiadają, co wydarzy się…

Michalina Reda
-

The Walking Dead – nowe zdjęcia…

Do sieci trafiła garść nowych zdjęć z 9. sezonu The Walking Dead, a także zza…

Wiktor Fisz
-

Najlepsze pierwsze odcinki znanych seriali

Pilotowy odcinek serialu często nadaje ton całej produkcji, stając się najznamienitszym przykładem jej wielkości. Zdarza…

Piotr Piskozub
-

Titans – Batman jednak z większą…

Zdjęcia testowe do serialu Titans mogą sugerować, że ekranowy Batman może odegrać w historii większą…

Piotr Piskozub
-

Kto się boi penisa Batmana? DC…

Okazuje się, że DC postanowiło ocenzurować cyfrową wersję komiksu Batman: Damned, w którym zobaczyliśmy penisa…

Co o tym sądzisz?