Repertuar kin Nowość Program TV

#52: Arrow 03×05 znów szybuje

Musiało być lepiej, było lepiej. Od najgorszego odcinka w sezonie przeszliśmy zaskakująco do najlepszego. „The Secret Origin of Felicity Smoak” pokazało, że „Arrow” ma ciągle sporo dobrego do zaoferowania. Mam jednak nadzieję, że serial nie będzie poruszał się po takiej sinusoidzie, ale ustabilizuje poziom. Póki co jednak, kilka błyskawicznych strzał co dobrego dostaliśmy w tym tygodniu:

>>—-> Otwierająca sekwencja. Trening Olivera z Royem, Teda z Laurel i Thei z Malcolmem wypada udanie i od strony realizacyjnej (choć Laurel bije 5 metrów za wysoko) i fabularnej. Bohaterowie mają sporo wspólnego, każdy ćwiczy jednak i rozwija się w innym celu. A na dokładkę dostajemy humorystyczne zwieńczenie z brzuszkami Felicity.

>>—-> EmoFelicity. Miałem złe przeczucia. Tendencyjny tytuł, Felicity jako gotka-hakerka, trąciło to wszystko oklepanymi schematami. Mimo wszystko, zadziałało. Może to po raz kolejny urok Felicity, ale taki origin pasuje do jej postaci. W wersji z czarnymi włosami i ostrzejszym makijażem aktorka wyglądała nawet lepiej niż regularnie.

>>—-> Mama Felicity. [tu wstaw to co sobie właśnie pomyślałeś. A jeśli jesteś dziewczyną, wiesz co sobie pomyśleliśmy.]

>>—-> Akcja. Miasto pogrążające się w ciemności, choćby na chwilę to zawsze fajny motyw. Nic oryginalnego, jasne, ale cieszy. Oliver spoglądający na „gasnącą” panoramę miasta, nagły chaos na ulicach, jakiś wybuch, no i Queen ratujący skonfundowaną kobietę, rzucający się przy okazji efektownie na samochód. Najs. Działa za każdym razem.

>>—-> Thea. Jej postać powoli, ale systematycznie zaczyna nabierać rumieńców. Nowy, atrakcyjny look, relacja z Malcolmem i ukryty cel. Thea jeszcze sporo namiesza. No i ma kozackie mieszkanie. Taki loft to marzenie.

>>—> Diggle ubrał kominiarkę. Diggle. Ubrał. Kominiarkę. Diggleubrałkominiarkę! Nie wiem, czy twórcy przeczytali internet i pokapowali się, że to głupio wygląda, czy to tylko chwilowy przypływ weny. Ponoć w zwiastunie kolejnych odcinków gapa Diggle znowu nie zakrywa twarzy. No, ale tym razem było, tak jak powinno, więc wiwaty.

>>—-> Twist na koniec.  Czy to Roy zabił Sarę? Jeśli tak to dlaczego? Czy ktoś miesza mu w głowie? Kontroluje umysł? Tego się nie spodziewałem, jestem ciekaw jak to się dalej rozwinie. Odcinek dobrze się zaczął i skończył mocnym akcentem.

Trudno oczekiwać więcej, jeśli mierzymy zamiary na siły.

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – zdjęcia zabawek…

Do sieci trafiły kolejne materiały promujące Avengers: Koniec gry. Premiera w kwietniu.

Michalina Reda
-

Shazam! – są pierwsze recenzje. Krytycy…

Shazam! wejdzie na ekrany kin w przyszłym miesiącu a do sieci spłynęły już pierwsze -…

Michalina Reda
-

Gra o tron – buty Adidasa…

Adidas wypuścił na amerykański rynek serię butów inspirowanych serialem Gra o tron. Zobaczcie oficjalne zdjęcia.

Adam Siennica
-

The Walking Dead – będzie zaskoczenie…

Oficjalny Twitter The Walking Dead wrzucił zapowiedź odcinka, nawiązując do kultowego wydarzenia z serialu Gra…

Michalina Reda
-

Hellboy – dlaczego powstał reboot? Nowe…

Hellboy to nadchodzący film z Davidem Harbourem w roli głównej. Dziennikarze portalu Comicbook byli na…

Michalina Reda
-

Fan Gwiezdnych Wojen ma protezę inspirowaną…

Mark Hamill osobiście pogratulował na Twitterze nastolatkowi, który pochwalił się sztuczną bioniczną ręką inspirowaną BB-8.…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.