Dyplomacja jest jej bronią – rozmawiamy z Orlą Brady z serialu Into The Badlands

Dyplomacja jest jej bronią – rozmawiamy z Orlą Brady z serialu Into The Badlands Dyplomacja jest jej bronią – rozmawiamy z Orlą Brady z serialu Into The Badlands

Niedawno miałem okazję odbyć rozmowę z Orlą Brady, gwiazdą Into the Badlands: Krainy Bezprawia. Ta doświadczona aktorka zdradziła wiele ciekawych informacji dotyczących tej wyjątkowej produkcji.

ALEKSANDER MAZANEK: Jesteś w Into the Badlands od samego początku. Czy uważasz, że serial rozrósł się przez te 3 sezony?

Orla Brady: Jak najbardziej! W pierwszym sezonie to tak naprawdę był mały świat, ograniczający się tylko do Quinna i Wdowy. W 2. sezonie, kiedy plan przeniósł się do Irlandii, uniwersum się rozrosło, poznaliśmy innych Baronów. Lokalny konflikt urósł do rangi wojny, cała skala działań stała się znacznie większa, a polityka bardziej skomplikowana.

Zmieniła się także sama Lydia, najbardziej było to widoczne, kiedy "zdradza" Tildę.

Nie nazwałabym tego zdradą. Lydia musi podjąć bardzo trudny wybór. Może albo zostać w obozie dla uchodźców, albo przyjąć ofertę Wdowy i objąć pozycję dającą na tyle dużo władzy, że rzeczywiście będzie mogła ona działać przeciw temu, co dzieje się w Krainie. Wie, ze Tilda jest na tyle dobra i sprawna w tym, co robi. Jeśli dotrze do niej dostatecznie szybko, ta zdąży uciec. To nie zdrada, to chłodna kalkulacja tego, co się wydarzy, opierając się na znajomości każdej ze stron.

Czy twoja postać wierzy we Wdowę i jej sprawę?

Myślę, że na samym początku ich sojuszu nie jest w pełni przekonana, zwłaszcza co do słuszności wyborów Wdowy. Pamiętaj, że jest ona wyjątkowo pragmatycznym politykiem. W miarę trwania ich współpracy, zaczyna jednak podziwiać Minervę i czuć do niej coraz większy szacunek. Przede wszystkim dlatego, że zaczyna dostrzegać, że w głębi serca pragnie ona pokoju w Krainach.

Fot. AMC

A co by się twoim zdaniem stało, gdyby te dwie postaci połączyć w jedną?

Bardzo podoba mi się Twój pomysł! To by było połączenie optymizmu, odwagi i energii młodości, z wiedzą i doświadczeniem, które przychodzą z wiekiem. Gdy połączyć to w jedno, wychodzi istny dynamit. Niestety jest to niewykonalne i pozostaje jedynie w sferze fantazji. Miejmy jednak nadzieję, że wraz z trwaniem serii te postaci zbliżą się na tyle do siebie, że zaczną funkcjonować niczym para. Wiesz, wzajemnie się uzupełniać, wzmacniając swoje silne strony i minimalizując słabości. Wdowa + Lydia... Wydia!

Świetnie się uzupełniacie, to prawda. A jak pracuje ci się z Emily Beecham?

Jak w niebie. To jedna z najzabawniejszych osób, jakie znam i niesamowicie dobra aktorka. Pracuje ciężej niż ktokolwiek inny. Sama też wykonuje większość własnych scen kaskaderskich, które przecież są wyjątkową i ważną częścią serialu. To też odróżnia go od pozostałych produkcji tego typu, gdyż udział ekipy kaskaderskiej jest niewielki, a stawia się na świetnie wyszkolonych i wytrenowanych aktorów.

A Sherman Augustus i grany przez niego Nathaniel Moon? Pojawił się w drugim sezonie dosłownie na moment, a teraz nagle zyskuje poważną rolę i chyba jest jedną z najlepiej napisanych postaci w serialu.

Jak najbardziej. Niesamowicie cieszę się, że w 3. sezonie znalazł się w stałej obsadzie i to też bardzo dobrze zrobiło całej produkcji. Widzisz, w 2. sezonie pojawił się tylko dla tego jednego momentu. Nie było w ogóle planów umiejscowienia go w dalszej części historii, jednak reakcja na jego postać, jego umiejętności aktorskie była tak pozytywna w każdym możliwym źródle, że twórcy stwierdzili - "nie ma innej opcji, musimy jakoś sprowadzić go z powrotem do serialu". Z nim też uwielbiam pracować.

Fot. AMC

Lydia raczej unika konfrontacji siłowej, nie ma czasem ochoty, by jednak poustawiać wszystkich raz a dobrze za pomocą pięści?

Cóż, dyplomacja jest jej ulubioną bronią. Pamiętaj, że była żoną bardzo brutalnego i porywczego mężczyzny i tylko jej intelekt pozwolił jej przetrwać. Owszem, nie używa pięści ale czasem chciałaby przywalić komuś w nos... Jak chyba każdy z nas.

Jesteś bardzo zajętą aktorką. Into the Badlands, teatr... Czy znajdujesz w tym wszystkim czas, żeby obejrzeć coś dla własnej przyjemności?

Ostatnio przede wszystkim serial Baskets, opowiadający o niespełnionym, pełnym żalu klaunie. To wyjątkowo czarny, mocny humor. Dokładnie taki, jaki lubię.


Serial emitowany jest w każdy poniedziałek o 22:00 na kanale AMC

Źródło: Fot. AMC

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV