Najlepsze książki 2020 roku - PAŹDZIERNIK

Oto najlepsze książki z października 2020 r. w oczach redakcji. Lista będzie aktualizowana wraz z pojawianiem się nowych opinii.

Antologia Awers

Awers to pozycja dla miłośników krótkich form, znajdą tu coś dla siebie również zagorzali fani kryminałów. Antologia (szczególnie w parze z pierwszym Rewersem) nada się dla tych czytelników, którzy dopiero mają zamiar rozpocząć przygodę z tym gatunkiem.

NASZA RECENZJA 

Źródło: Czwarta Strona

Wojciech Chmielarz - Prosta sprawa

Prosta sprawa nie jest może najbardziej skomplikowaną fabularnie powieścią Chmielarza, ale jedną z najprzyjemniejszych w odbiorze. Lekką, pełną akcji, potrafiącą zafascynować czytelnika i sprawić, że choć na parę godzin zapomni o świecie i jego problemach.

NASZA RECENZJA

Źródło: Marginesy

Gary Susman, Bryan Cairns, Jeannine Dillon - Friends. Przyjaciele na zawsze. Ten o najlepszych odcinkach

Friends. Przyjaciele na zawsze. Ten o najlepszych odcinkach to rzecz jasna pozycja przeznaczona przede wszystkim dla fanów serialu, którzy pragną przypomnieć sobie najlepsze momenty z Przyjaciół i poznać ciekawostki związane z tą produkcją. Nie jest wykluczone, że sięgnięcie po tę książkę przyniesie w efekcie ponowne maratony przed telewizorem z szóstką bohaterów w rolach głównych.

NASZA RECENZJA

Źródło: SQN

Aneta Jadowska - Cud, miód, Malina

Cud, miód malina to po prostu… cud, miód, malina. Wielbiciele prozy Jadowskiej będą bardzo zadowoleni tymi opowiadaniami i każdy znajdzie w nich coś dla siebie. Mam nadzieję, że to nie nasza ostatnia przygoda z Koźlaczkami, bo byłoby naprawdę szkoda.

NASZA RECENZJA

Źródło: SQN

Luis Montero Manglano - Muzeum luster

Najnowsza powieść Luisa Montero Manglano to idealne połączenie grozy i szaleństwa. Deszczowy Madryt, mroczne korytarze muzeum Prado i mrożące krew w żyłach sceny zbrodni – miłośnicy mocnych wrażeń będą zachwyceni!

NASZA RECENZJA

Źródło: Rebis

Laurent Binet - Cywilizacje

Cywilizacje to jednocześnie historia alternatywna wywracająca znane nam dzieje do góry nogami, jak i specyficzny eksperyment myślowy pokazujący, że efekt motyla wcale nie jest tak abstrakcyjny, jakby się wydawało: wystarczy mała zmiana w przeszłości, by teraźniejszość mogła wyglądać zupełnie inaczej. 

NASZA RECENZJA

Źródło: Wyd. Literackie
 

Najlepsze książki 2020 roku - LISTOPAD

Oto najlepsze książki z listopada 2020 r. w oczach redakcji. Lista będzie aktualizowana wraz z pojawianiem się nowych opinii.

Joanna Bator - Gorzko, gorzko

Joanna Bator zdecydowanie wyróżnia się swoim sposobem kreowania literackich światów. Realizm magiczny w połączeniu ze specyficznym stylem konstruowania postaci, dialogów, czy nawet całej fabuły tworzy niepowtarzalną mieszankę. Laureatka Nagrody Literackiej „Nike” jest gwarantem ambitnej, wyjątkowej powieści, która na długo zostaje w myślach czytelnika.

NASZA RECENZJA

Źródło: Znak

Haruki Murakami - Pierwsza osoba liczby pojedynczej

Jak zwykle u Murakamiego nic nie jest do końca oczywiste, dopowiedziane ani tak zwyczajne, jakby mogło się wydawać na pierwszy rzut oka. Opowieści balansują na granicy snu i jawy, za oczywiste przyjmujemy pojawienie się w nich elementów surrealistycznych czy symbolicznych, przy czym – jak na Haruki Murakamiego, jest ich znacznie mniej, niż nas do tego przyzwyczaił. 

NASZA RECENZJA

Źródło: Muza

Hilary Mantel - Lustro i światło

Hilary Mantel po raz kolejny zabiera nas w podróż na dwór Henryka VIII. Autorka pokazała już, że jest prawdziwym wirtuozem powieści historycznych i trzeba przyznać, że Lustro i światło jest wisienką na torcie wieńczącą cykl.

NASZA RECENZJA

Źródło: Sonia Draga

Tor Åge Bringsværd - Hau. Psy, pieski i bestie w baśniach, mitach i wierzeniach

Trzydzieści tysięcy lat temu pewien wilk postanowił porzucić wolność i zamieszkać z człowiekiem. Jednym słowem udomowił się. Od setek lat mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Więź psa z przedstawicielami Homo sapiens jest tak silna, że niemal mistyczna. Właśnie o tym opowiada ta książka. 

NASZA RECENZJA

Źródło: Marginesy

Najlepsze książki 2020 roku - GRUDZIEŃ

Michael Swanwick - Matka żelaznego smoka

Trzecia już, po Córce żelaznego smoka i Smokach Babel, książka Swanwicka przenosząca czytelników do brutalnego postindustrialnego świata fantasy. Fantastyka najwyższych lotów.
Źródło: Mag
Oto najlepsze książki z grudnia 2020 r. w oczach redakcji. Lista będzie aktualizowana wraz z pojawianiem się nowych opinii.  
Strony:
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj