Najlepsze książki 2020 roku - LIPIEC

Oto najlepsze książki z lipca 2020 r. w oczach redakcji. Lista będzie aktualizowana wraz z pojawianiem się nowych opinii.

C.L. Taylor - Zanim powróci strach

Zanim powróci strach to książka, która posiada wszystkie najważniejsze cechy dobrego thrillera psychologicznego – wciągającą fabułę, zaskakujące zwroty akcji oraz zupełnie nieoczywisty finał. Zanurzając się w klimat manipulacji, obsesji i kłamstw, można rzeczywiście, choć na kilka chwil, oderwać się od zupełnie zwyczajnej rzeczywistości.

NASZA RECENZJA

Źródło: Albatros

David McCullough - Pionierzy. Ludzie, którzy zbudowali Amerykę

Próba spojrzenia na dzieje ojczyzny obiektywnie nie jest rzeczą prostą, zwłaszcza jak widzimy mroczne fragmenty historii, ale dowodzi pewnego rodzaju dojrzałości. Jednakże Pionierzy wyszli spod ręki laureata nagrody Pulitzera, więc zasadniczo mamy prawo spodziewać się po tej pozycji wszystkiego, co najlepsze. I nasze oczekiwania nie zostaną zawiedzione.

NASZA RECENZJA

Źródło: Poznańskie

Najlepsze książki 2020 roku - SIERPIEŃ

Oto najlepsze książki z sierpnia 2020 r. w oczach redakcji. Lista będzie aktualizowana wraz z pojawianiem się nowych opinii.

Peter Watts - Ognisty deszcz

Zbiorcze wydanie dwóch świetnych powieści hard science fiction Petera Wattsa: Ślepowidzenia i Echopraksji. Dla fanów gatunku pozycja obowiązkowa. 
Źródło: Mag

Michael Crummey - Bez winy

Michael Crummey wyrobił sobie znak jakości. Pisze o rodzinnej Nowej Fundlandii, krainie surowej i bezwzględnej, a na jej tle przedstawia emocjonalne losy postaci. Nie inaczej jest i w Bez winy.
Źródło: Wiatr od morza

Najlepsze książki 2020 roku - WRZESIEŃ

Oto najlepsze książki z września 2020 r. w oczach redakcji. Lista będzie aktualizowana wraz z pojawianiem się nowych opinii.

Ken Follett - Niech stanie się światłość

Niech stanie się światłość to najnowsza książka mistrza prozy historycznej Kena Folletta. Pisarz udowodnił, że jest wciąż w świetnej formie i jego proza pozostaje pod znakiem najwyższej jakości. Jest to książka, po którą warto sięgnąć bez żadnych wątpliwości.
Źródło: Albatros

Jakub Małecki - Saturnin

Saturnin udowadnia, że niewielu jest w Polsce pisarzy, którzy z pozoru prostych historii potrafią stworzyć wspaniałą, wywołującą najgłębsze emocje opowieść. Jakub Małecki jest jednym z nich.

NASZA RECENZJA

Źródło: SQN

Anna Kańtoch - Wiosna zaginionych

Świetnie skonstruowany kryminał Anny Kańtoch. Autorka po raz kolejny udowadnia, że wszystkie tajniki tworzenia intrygujących zagadek i frapujących wątków kryminalnych ma w małym palcu. 
Źródło: Marginesy

Joe Hill - Gaz do dechy

We wszystkich opowiadaniach z tego zbioru widać poszukiwanie przez Joe Hilla własnej drogi, chęć spróbowania czegoś nowego, pokazania znanego z popkultury motywu w nowym świetle. Otrzymujemy więc interesującą literacką przygodę, pełną niespodzianek i podlaną dreszczykiem grozy.

NASZA RECENZJA

Źródło: Albatros

Zadie Smith - Przebłyski

Najnowsze dzieło Zadie Smith to potężna dawka empatii, która wydaje się być szczególnie przydatna w czasach, gdy izolacja stała się kluczem do przetrwania. Autorka jak zwykle zachwyca lekkim stylem, ale nie rezygnuje przy tym z wartościowego przekazu. Przebłyski to pozycja godna polecenia nie tylko fanom pisarki, ale wszystkim, którzy lubią patrzeć na znaną im rzeczywistość z nieznanej dotąd perspektywy.

NASZA RECENZJA

Źródło: Znak

Marta Kisiel - Małe Licho i lato z diabłem

Niełatwo jest pisać dobre książki dla dzieci, ale Marcie Kisiel wychodzi to znakomicie. Pomijając fakt, że cała seria Małego Licha jest wspaniałym darem również dla czytelników dorosłych, którzy znajdą w niej mnóstwo smaczków, mogących umknąć młodszym czytelnikom i jeszcze bardziej docenią styl i język autorki.

NASZA RECENZJA

Źródło: Wilga

Jo Nesbo - Królestwo

KrólestwoKrólestwo to udany thriller, która budzi emocje, a nawet miejscami chorą fascynację postaciami i ich poczynaniami. Jedyne zastrzeżenie można mieć co do finału, choć to może efekt raczej oczekiwań niż błędu autora, który konsekwentnie stawia na jedną kartę. Tak czy inaczej: wrażenia gwarantowane podczas lektury.

NASZA RECENZJA

Źródło: Dolnośląskie
 

Jacek Dukaj - Imperium chmur

Imperium chmur jest takie, jak praktycznie cała twórczość Jacka Dukaja: skomplikowane, wielowymiarowe, głęboko przemyślane i zmuszające szare komórki do pracy. Treść, w połączeniu ze stylem, wymaga od czytelnika skupienia i uwagi, ale wysiłek jest tego warty.

NASZA RECENZJA

Źródło: Wyd. Literackie

Nico Walker - Świeży

Świeży jest powieścią bardzo gorzką, pokazuje jak bardzo stajemy się bezradni wobec życia, gdy nie potrafimy się sami określić. Bohater dość świadomie osuwa się od życia w narkotyczne majaki. Książka także dość brutalnie rozprawia się z mitem, że w Ameryce wszystko jest możliwe.

NASZA RECENZJA

Źródło: Poznańskie

Jonathan J. Moore - Przerażające choroby i zabójcze terapie, czyli historia medycyny

Przerażające choroby i zabójcze terapie, czyli historia medycyny to przede wszystkim zbiór ciekawostek dotyczących historii medycyny. Cytując samego autora: „W niniejszej książce śledzimy niektóre z tych odkryć i zbieramy najgorsze i nierozważna metody leczenia, wypróbowane w historii medycyny.”

NASZA RECENZJA

Źródło: Znak
   

Zobacz także: Najlepsze filmy 2020 Najlepsze filmy 2019 Najlepsze seriale 2019 Najlepsze gry 2019 Najlepsze książki 2019 Najlepsze komiksy 2019 Najlepsze komiksy 2020 Najlepsze horrory 2019 Najlepsze bajki 2019 Najbardziej oczekiwane filmy 2020 Filmy 2020: daty premier i zwiastuny Seriale 2020: premiery Gry 2020: premiery

Strony:
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj