Najlepsze książki 2020 roku [lista aktualizowana]

Wybieramy najlepsze książki 2020 roku. Artykuł będzie sukcesywnie aktualizowany, jeśli tylko nasi redaktorzy i współpracownicy natrafią na książkę, która jest warta polecenia.

Wybieramy najlepsze książki 2020 roku. Artykuł będzie sukcesywnie aktualizowany, jeśli tylko nasi redaktorzy i współpracownicy natrafią na książkę, która jest warta polecenia.

Tymoteusz Wronka
Tymoteusz Wronka
Tagi:  książki 

Najlepsze książki 2020 roku to artykuł, w którym przez rzez cały 2020 rok będziemy kompletować listę najlepszych książek, które pojawiły się w Polsce w sprzedaży. Z każdego miesiąca wybieramy najlepsze powieści, zbiory opowiadań i inne pozycje literackie, po czym regularnie dodajemy je do tego artykułu. Przede wszystkim będą to nowości, ale nie wykluczamy, że od czasu do czasu pojawią się także wznowienia - jeśli tylko będą tego warte, w interesujący sposób wydane lub od dawna nie gościły w księgarniach.

W ten oto sposób ostatecznie powstanie pełna lista najlepszych książek 2020 roku w oczach redakcji i współpracowników.

Najlepsze książki 2020 roku - STYCZEŃ

Oto najlepsze książki ze stycznia 2020 r. w oczach redakcji. Lista będzie aktualizowana wraz z pojawianiem się nowych opinii.

Harlan Coben - O krok za daleko

Kiedy czytasz którąś z kolei książkę tego samego autora, raczej nie powinieneś się spodziewać wielkiego zaskoczenia. No chyba, że czytasz Cobena. U niego rzadko kiedy cokolwiek dzieje się zgodnie ze spodziewanym scenariuszem. Tak jest też w przypadku O krok za daleko.

O krok za daleko miękka okładkaŹródło: Albatros

Hanna Jameson - Ostatni

Kryminał, opowieść postapokaliptyczna, nietypowa historia obyczajowa? W Ostatnim można odnaleźć elementy wszystkich tych gatunków, wymieszanych w różnych proporcjach i skomponowanych w interesującą fabułę.

Ostatni okładkaŹródło: Czarna Owca

Louisa May Alcott - Małe kobietki

Louisa May Alcott to amerykańska pisarka i pionierka feminizmu, której światową sławę przyniosła powieść Małe kobietki. Historia po raz pierwszy została wydana w latach 60. XIX wieku. Opowieść oparta jest na prawdziwych wydarzeniach z życia autorki oraz jej sióstr i dotyczy lat spędzonych w Concord w Massachusetts.

Małe kobietki okładkaŹródło: Poradnia K

Łukasz Orbitowski - Stelaż

Stelaż to barwna, pełna humoru opowieść, choć płynące z niej wnioski wcale tak zabawne nie są. Orbitowskiemu udało się zaobserwować i uwypuklić obecne w społeczeństwie sytuacje i na ich bazie stworzyć udane dzieło.

Stelaż okładkaŹródło: Storytel

Najlepsze książki 2020 roku - LUTY

Oto najlepsze książki z lutego 2020 r. w oczach redakcji. Lista będzie aktualizowana wraz z pojawianiem się nowych opinii.

Waldemar Morawiec - Psy 2.5. W imię miłości

Psy 2.5. W imię miłości to Psy, na jakie zasłużyliśmy, ale jakich niestety nie było nam dane zobaczyć w kinie. Rzadko się zdarza, by uzupełnienie historii było lepsze od prawowitej kontynuacji, ale tak stało się w tym przypadku. I bardzo się z tego cieszę, bo fani tego potrzebowali.

foto. Storytelfoto. Storytel

Joe Haldeman - Wieczna wojna

Haldeman w swojej powieści dużo miejsca poświęca ludzkości i przemianom, jakie następują podczas kolejnych, coraz dłuższych nieobecności bohatera na Ziemi. Kryzysy gospodarcze, przeludnienie, coraz bardziej niezrozumiała polityka społeczna, wzrost przestępczości – Ziemia Williama już nigdy nie będzie tym ukochanym zakątkiem wartym obrony. 

Wieczna wojna okładkaŹródło: Rebis

Margaret Atwood - Testamenty

Nowa powieść Margaret Atwood to oczekiwana historia upadku Gileadu. Ichoć wiadomo było, że książka nie spełni oczekiwań, to nadal warto ją przeczytać. Jednak ci, którzy oczekują thrillera politycznego o końcu dyktatury, bardzo się zawiodą, bo Atwood skupia się na tym, co dla niej najważniejsze – opowiadaniu historii jednostek.

testamenty okładkaŹródło: Wielka Litera

Marcin Mortka - Żółte ślepia

Żółte ślepia to bardzo dobra powieść fantastyczno-historyczna. Marcin Mortka zaprasza czytelników do świata, w którym magia i religia toczą bój, a dookoła tego chodzą sobie słowiańskie stwory.

Żółte ślepia okładkaŹródło: Uroboros

Tom Clancy - Czas patriotów

Czas patriotów trzyma w napięciu, narracja jest dynamiczna, a nowe fakty pojawiają się często, co posuwa fabułę do przodu. Clancy świetnie wyczuwa czego w danej chwili potrzebuje czytelnik, by nadal był zainteresowany historią. 

Czas patriotów okładkaŹródło: Znak

Najlepsze książki 2020 roku - MARZEC

Oto najlepsze książki z marca 2020 r. w oczach redakcji. Lista będzie aktualizowana wraz z pojawianiem się nowych opinii.

Raphael Bob-Waksberg - Ktoś, kto będzie cię kochał w całej twej nędznej glorii

Raphael Bob-Waksberg potrafi jak nikt inny snuć szczere opowieści o życiu, dzieląc się trafnymi spostrzeżeniami, przy pełnej świadomości, że na najważniejsze pytania nikt z nas nie zna i nie znajdzie odpowiedzi. Koniec końców artysta składa nam na ręce prawdę, a my płaczemy i śmiejemy się - bo płacz i śmiech są przecież najprawdziwsze.

Ktoś kto będzie kochał cię w całej twej nędznej glorii okładkaŹródło: Insignis

Marta Kisiel - Płacz

To znakomita kontynuacja cyklu, splatająca losy sędziwych sióstr Bolesnych (byłych mojr) z kobietami rodziny Sternów, zegarmistrzem Gerdem i scytyjskim strzygoniem, niezwykła zarówno pod względem wątków współczesnych, tła historycznego, jak i kwestii nadprzyrodzonych. 

Płacz okładkaŹródło: Uroboros

Zobacz także:
Najlepsze filmy 2020
Najlepsze filmy 2019
Najlepsze seriale 2019
Najlepsze gry 2019
Najlepsze książki 2019
Najlepsze komiksy 2019
Najlepsze komiksy 2020
Najlepsze horrory 2019
Najlepsze bajki 2019
Najbardziej oczekiwane filmy 2020
Filmy 2020: daty premier i zwiastuny
Seriale 2020: premiery
Gry 2020: premiery

 

Źródło: fot. Rebis

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Pedro Pascal

Pedro Pascal

ur. 1975, kończy 45 lat

Michael Fassbender

Michael Fassbender

ur. 1977, kończy 43 lat

Clark Gregg

Clark Gregg

ur. 1962, kończy 58 lat

Jaime Ray Newman

Jaime Ray Newman

ur. 1978, kończy 42 lat

Christopher Meloni

Christopher Meloni

ur. 1961, kończy 59 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV