Najlepsze komiksy 2019 roku [lista aktualizowana]

Wybieramy najlepsze komiky 2019 roku. Artykuł będzie sukcesywnie aktualizowany, jeśli tylko nasi redaktorzy i współpracownicy natrafią na komiks, która jest warta polecenia.

Wybieramy najlepsze komiky 2019 roku. Artykuł będzie sukcesywnie aktualizowany, jeśli tylko nasi redaktorzy i współpracownicy natrafią na komiks, która jest warta polecenia.

naEKRANIE
naEKRANIE

Najlepsze komiksy 2019 roku to artykuł, w którym przez rzez cały 2019 rok będziemy kompletować listę najlepszych komiksów, które pojawiły się w Polsce w sprzedaży. Z każdego miesiąca wybieramy najlepsze komiksy - zarówno pojedyncze pozycje, jak i części serii - po czym regularnie dodajemy je do tego artykułu. Przede wszystkim będą to nowości, ale nie wykluczamy, że od czasu do czasu pojawią się także wznowienia - jeśli tylko będą tego warte, w interesujący sposób wydane lub od dawna nie gościły w księgarniach.

W ten oto sposób ostatecznie powstanie pełna lista najlepszych komiksów 2019 roku w oczach redakcji i współpracowników.

NAJLEPSZE KOMIKSY 2019 - STYCZEŃ

Odyseja Lanfeusta. Tom 1 

Odyseja Lanfeusta to kontynuacja popularnej frankofońskiej serii fantasy Lanfeust z Troy i niezbyt udanego cyklu Lanfeust w Kosmosie. Po dwóch dekadach nieobecności w magicznym świecie Troy dzielny protagonista w końcu wraca do domu. Wraz ze swym wiernym kompanem trollem Hebiusem oraz grupą nowych sprzymierzeńców będzie musiał poradzić sobie z kolejnymi niebezpieczeństwami i zaciekłymi wrogami.

NASZA RECENZJA

Odyseja Lanfeusta, tom 1 – okładkaŹródło: Egmont

Doktor Star i Królestwo Straconej Przyszłości

Lemire stworzył kameralną opowieść, która wciąga od pierwszych plansz i chyba niemożliwe jest nieprzeczytanie jej „na jeden raz”. Historia ta jest godna polecenia każdemu, nawet komuś, kto nigdy nie zetknął się z Czarnym Młotem.

NASZA RECENZJA

nullŹródło: Egmont

NAJLEPSZE KOMIKSY 2019 - LUTY

 Ms. Marvel #05: Supersławna

Kamala Khan dołączyła do drużyny Avengers! Pierwsza, muzułmańska bohaterka w uniwersum Marvela radzi sobie fantastycznie, szczególnie za oceanem, gdzie jej przygodami zainteresowany był sam Barack Obama. Patrząc na wrażenia po przeczytaniu, twierdzę, że w sumie trudno się dziwić.

NASZA RECENZJA

Ms Marvel – Supersławna, tom 5 - okładkaŹródło: Świat Komiksu

 Vision

Sięgając po Vision otrzymujemy nieoczekiwane arcydzieło, duchem podobne tym, którymi niegdyś obdarowywał nas Alan Moore. To smutna historia, która przełamuje superbohaterski sztafaż, dając nam opowieści o cierpieniu ludzi skazanych na bycie współczesnym herosem.

NASZA RECENZJA

Vision - okładkaźródło: Marvel

Deadly Class #01: 1987. Regan Youth

W Deadly Class balans między „mięsistą” akcją a dramatem obyczajowym jest zachowany z niezwykłym wyczuciem, niesilącym się na udzielanie bezpośrednich odpowiedzi. Ekspozycji tu za dużo nie ma, dlatego trzeba zwracać ogromną uwagę na bardzo oszczędne wskazówki. Czasem najprostszy dialog może wyjawić więcej, niż się wydaje, a zorientowanie się, dzięki własnej dedukcji, daje czytelnikowi ogromną satysfakcję.

NASZA RECENZJA

nullŹródło: Non Stop Comics

NAJLEPSZE KOMIKSY 2019 - MARZEC

Brom

Unka Odya od dawna święciła triumfy w środowisku polskiego komiksu internetowego, a sam Brom nie jest świeżo wymyślonym bohaterem. Debiutancka jest natomiast pełnometrażowa historia, opowiadająca o perypetiach chłopaka, który widzi i słyszy zdecydowanie za dużo. Wydźwięk narracji jest jeszcze bardziej obyczajowo-niepokojący, niż może się początkowo wydawać. Wszystkiemu pomaga charakterystyczna kreska autorki, stawiająca na szarości w różnych odcieniach.

NASZA RECENZJA

Brom - okładkaŹródło: Wydawnictwo 23

 Astonishing X-Men. Tom 2 

Powiedzieć, że Astonishing X-Men. Tom 2 to dla fanów historii o mutantach pozycja obowiązkowa, to właściwie nic nie powiedzieć. Mamy tu bowiem do czynienia z kwintesencją tego, kim X-Meni naprawdę są - trykociarze pełną gębą i postacie z krwi i kości jednocześnie.

NASZA RECENZJA

Astonishing X-Men. Tom 2 - okładkaŹródło: Mucha Comics

Shazam! Potworne stowarzyszenie zła 

Natura tej opowieści, wraz z hołdem dla Złotej Ery komiksu, jej bezpretensjonalności i naiwności, tworzy niezwykle uroczą opowieść, dostosowaną do bardzo młodego czytelnika, jak i dla starszych, którzy np. po obejrzeniu filmu dopiero co sięgają po komiksowy pierwowzór.

NASZA RECENZJA

Shazam! Potworne stowarzyszenie zła - okładkaŹródło: Egmont

Hellblazer. Tom 1

Hellblazer od Azzarello to seria nietuzinkowa, stojąca gdzieś na pograniczu kryminału noir, obyczajówki i opowieści grozy. Przy czym ta ostatnia, jako element nadnaturalny, pojawia się sporadycznie i wcale nie stanowi motoru dla fabuły. 

nullŹródło: Świat Komiksu

Zobacz również:
Najlepsze polskie filmy 2018 roku
Najlepsze polskie filmy 2019 roku
Najlepsze gry 2019 roku
Najlepsze bajki i filmy animowane 2019 roku
Najlepsze filmy science fiction 2018
Najlepsze horrory 2018
Najlepsze filmy 2018 roku
Najlepsze filmy 2019 roku

Najlepsze komedie 2018 roku
Najlepsze seriale 2018
Najlepsze książki 2018
Najlepsze komiksy 2018
Najlepsze książki 2019
Najlepsze gry 2018
Najlepsze filmy animowane i bajki 2018 roku

Filmy animowane i bajki 2019 – oczekiwane premiery
Filmy sf/fantasy 2019 – oczekiwane premiery
GRY 2019 – oczekiwane premiery
Nowe seriale 2019 – oczekiwane premiery
Horrory 2019 – oczekiwane premiery
Filmy polskie 2019 – oczekiwane premiery
Nowe sezony seriali 2019 – nadzieje i obawy – oczekiwane premiery
Filmy 2019: premiery kinowe roku – kalendarz

Strony:
  • 1 (current)
  • 2
  • 3

Źródło: fot. Egmont

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV