Najlepsze bajki i filmy animowane 2019 roku (lista aktualizowana)

Wybieramy najlepsze bajki i filmy animowane 2019 roku. Oto produkcje, których jakości jesteśmy pewni, widzieliśmy je i polecamy.

Wybieramy najlepsze bajki i filmy animowane 2019 roku. Oto produkcje, których jakości jesteśmy pewni, widzieliśmy je i polecamy.

Najlepsze bajki i filmy animowane 2019 - lista jest kompletowana z tytułów, które weszły do polskich kin lub do VOD. Z każdego miesiąca wybieramy najlepsze tytuły i regularnie dodajemy je do tego artykułu.

Tekst będzie podzielony na miesiące, w których dany film animowany miał swoją premierę. Dajcie znać w komentarzach, czy zgadzacie się z naszymi wyborami.

NAJLEPSZE BAJKI I FILMY ANIMOWANE 2019 - STYCZEŃ

Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru

Przygody Asteriksa, Obeliksa i spółki trzymają poziom, do jakiego fani są przyzwyczajeni. Mamy więc sporo oczekiwanych gagów (pranie Rzymian nadal potrafi bawić!), specyficzność świata przedstawionego oraz różne zabawne i pomysłowe nawiązania do popkultury. Historia ma serce, humor i morał, który trafi do dzieciaków. A dorośli fani Galów? Będą się bawić tak, jak w przeszłości, bo to znowu ta sama zwariowana i wesoła gromadka, która spuszcza łomot i je dziki. Czarny charakter pozostawia trochę do życzenia, ale poza tym jest dobrze.

NASZA RECENZJA

Ralph Demolka w internecie

Kontynuacja przygód Ralpha i Vanellopy, którzy porzucają świat gier na rzecz Internetu. Twórcy wykazują się zaskakującą kreatywnością, podchodząc z humorem do przedstawienia ludzkiej internetowej codzienności z drugiej strony. Jest w tym wiele świetnych i zabawnych pomysłów, które umilają seans. A poza tym? Nie brak przygody, akcji, nawiązań do popkultury i przede wszystkim serca, za które kochamy tę historię. Przyjaźń Ralpha i Vanellopy to coś, co może nauczyć wielu... i nie tylko dzieci.

NASZA RECENZJA

NAJLEPSZE BAJKI I FILMY ANIMOWANE 2019 - LUTY

Mirai

Japoński film anime nominowany do Oscara w kategorii najlepszy film animowany. To pięknie nakręcona historia o życiu i radzeniu sobie z codziennością. Dużo w tym symboliki, uniwersalności i emocji, które trafiają do każdego widza. Opowieść o rozpieszczonym dziecku, które traci uwagę rodziców, gdy pojawia się nowa siostrzyczka, ma w sobie wiele rzeczy doskonale znanych osobom, które miały styczność z takim problemem. Poprzez ucieczkę w wyobraźnie i symbolikę podróży w czasie młody bohater układa sobie w głowie nową rzeczywistość, jednocześnie dojrzewając do tego, by być starszym bratem i lepszym człowiekiem. Piękne emocje.

Jak wytresować smoka 3

Wielki finał animowanej serii, która podbiły kina w niesamowitym stylu. Trzecia odsłona nie jest najlepszą częścią, ale to nadal rozrywka na wysokim poziomie. Przygoda, akcja, dużo humoru (Szczerbatek podrywający swoją miłość!) oraz emocji i wzruszeń. Godne zakończenie, które wyjaśnia, dlaczego smoki zniknęły i jak potoczyły się losy bohaterów. Miłość i dojrzewanie to temat przewodni, który trafi do dzieciaków, ale emocje... one są uniwersalne. Trafią do każdego.

Zobacz również:
Najlepsze polskie filmy 2018 roku
Najlepsze filmy science fiction 2018
Najlepsze horrory 2018
Najlepsze filmy 2018 roku
Najlepsze filmy 2019 roku

Najlepsze komedie 2018 roku
Najlepsze seriale 2018
Najlepsze książki 2018
Najlepsze komiksy 2018
Najlepsze gry 2018
Najlepsze filmy animowane i bajki 2018 roku

Filmy animowane i bajki 2019 - oczekiwane premiery
Filmy sf/fantasy 2019 - oczekiwane premiery
GRY 2019 - oczekiwane premiery
Nowe seriale 2019 - oczekiwane premiery
Horrory 2019 - oczekiwane premiery
Filmy polskie 2019 - oczekiwane premiery
Nowe sezony seriali 2019 – nadzieje i obawy - oczekiwane premiery
Filmy 2019: premiery kinowe roku - kalendarz

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV