Przeczytaj w weekend

Najlepsze seriale 2019 roku (lista aktualizowana)

Wybieramy najlepsze seriale 2019 roku. Oto tytuły, co do których jakości jesteśmy przekonani i z chęcią siadamy do oglądania ich kolejnych odcinków.

Wybieramy najlepsze seriale 2019 roku. Oto tytuły, co do których jakości jesteśmy przekonani i z chęcią siadamy do oglądania ich kolejnych odcinków.

naEKRANIE

naEKRANIE

W miarę upływu 2019 roku kompletujemy listę najlepszych seriali, które ogląda nasza redakcja. Bierzemy pod uwagę także zdanie naszych czytelników, czyli wprowadzamy tutaj seriale, które zajmowały wysokie pozycje w naszych comiesięcznych plebiscytach. W ten oto sposób ostatecznie powstanie pełna lista tytułów.

NAJLEPSZE SERIALE 2019 roku - STYCZEŃ

True Detective - sezon 3

Jest to wielki powrót do wybitnej jakości z pierwszej serii. Uznajmy, że drugi sezon to po prostu wypadek przy pracy. Twórca i scenarzysta Nic Pizzolatto znów przenosi nas do intrygującego miejsca, budując świetny klimat grozy i opowiadając skomplikowaną i rozbudowaną historię. Ma ona drugie dno, sens i pomysł. Sprawia, że angażuje i wciąga, pomimo tego, że szczegóły sprawy kryminalnej poznajemy w trzech różnych okresach oddalonych od siebie o lata. Do tego jest to rzecz kapitalnie zagrana! Na razie widzieliśmy pięć odcinków i jesteśmy pewni, że poziom nie spadnie do końca sezonu.

NASZA RECENZJA

Doom Patrol

Początek tej drużyny mogliśmy oglądać w serialu Titans, który jednak nie do końca był udany. Stwarzało to przypuszczenie, że i także Doom Patrol nie wypadnie najlepiej. Jest to jednak zdecydowanie jeden z ciekawszych seriali superbohaterskich w historii telewizji. Twórcy finezyjnie bawią się dziwnościami tego świata i prezentują niezwykle interesujące koncepty, tak rzadko poruszane w innych produkcjach. Do tego barwni i kolorowi bohaterowie, których nie zawsze jednak chcielibyśmy spotkać w ciemnej uliczce. 

NASZA RECENZJA

NAJLEPSZE SERIALE 2019 ROKU - MARZEC

After Life - sezon 1

Znakomity serial tworzony przez Ricka Gervais, gdzie sam też gra główną rolę. Przygotowany dla Netflixa projekt przedstawia historię mężczyzny, który nie do końca potrafi poradzić sobie ze stratą swojej żony. Specyficzny sposób narracji i humoru Gervaisa, pozwala lepiej niż nie jeden terapeuta pomóc z tym zagadnieniem i poczuciem straty, który może dotknąć każdego z nas. Przy okazji jest tutaj kawał świetnego aktorstwa i seria wielu zaskakujących zdarzeń, zatem nikt nie będzie nudził się podczas seansu każdego odcinka, a nawet dotknie go wiele skrajnych emocji ze łzami na czele. 

NASZA RECENZJA

Miłość, Śmierć i Roboty - sezon 1

18 animowanych opowiadań składających się na jeden sezon serialu, którego współtworzyli nawet artyści z Polski. W każdej z tych krótkich produkcji, mogli oni zaprezentować swój kunszt i zdolności nie tylko w tworzeniu zjawiskowych technik animacji, ale także opowiadania historii. A trzeba przyznać, że niektóre potrafiły ścisnąć za serce lub otworzyć oczy na wiele nurtujących spraw. Nie zabrakło też zwykłych pokazów fajerwerk, ale te również są czasami potrzebne. 

NASZA RECENZJA

Co robimy w ukryciu - sezon 1

 

Billions - sezon 4

Bobby Axelrod i Chuck Rhodes zawiesili chwilowo broń w swojej prywatnej wojence i wycelowali działa gdzie indziej. Walka pomiędzy samcami i samicami alfa trwa w najlepsze. W najnowszym sezonie działo się dużo, choć serial pamięta lepsze momenty. Wszystko wskazuje na to, że tocząca się już 4 sezony batalia powoli zmierza do końca.

Gomorra - sezon 4

 

NAJLEPSZE SERIALE 2019 ROKU - KWIECIEŃ

Cobra Kai - sezon 2

 

Wojownik - sezon 1

 

The Walking Dead - sezon 9

 

NAJLEPSZE SERIALE 2019 ROKU - MAJ

Czarnobyl - sezon 1

Zdecydowanie jeden z najlepszych seriali tego roku, a może i najlepszy. Znakomita, wręcz mistrzowska realizacja i jeszcze lepiej prowadzona historia o dramatycznych wydarzeniach sprzed kilku dekad, kiedy to wybuchł reaktor w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej. Twórcy genialnie pokazali kulisy tego zdarzenia i głównych aktorów całego zamieszania. Można zaryzykować stwierdzenie, że do dziś każdy z oglądających słyszy w swojej głowie dźwięk dozymetru badającego jakość powietrza. 

NASZA RECENZJA

Dobry omen - sezon 1

Wspaniała adaptacja prozy Neila Gaimana i Terry'ego Prachetta to jeden z najlepszych seriali tego roku. Dobry omen potrafi być rozbrajająco zabawny, jak i mroczny oraz niepokojący. Nad całością czuwał sam Neil Gaiman, co czuć praktycznie w każdej scenie. To propozycja nie tylko dla miłośników prozy obu pisarzy, ale dla każdego, kto lubi fantastykę z przymrużeniem oka. 

Lucyfer - sezon 5

NAJLEPSZE SERIALE 2019 ROKU - CZERWIEC

Euforia- sezon 1

Jedno z największych zaskoczeń tego roku. Wreszcie ktoś zrobił serial o nastolatkach, nie trywializując młodych ludzi. W końcu ktoś pokazał, że życie dzieci na skraju dorosłości może być bardziej skomplikowane niż nam się wydaje. Serial ma świetną oprawę audiowizualną, a wielki popis aktorski daje tu Zendaya - wschodząca gwiazda kina i telewizji.

Miasto na wzgórzu - sezon 1

Akcja serialu dzieje się w Bostonie w latach 90., kiedy w mieście wzrosła znacząco przestępczość, a korupcja i rasizm były normą, dopóki nie nastąpił tzw. bostoński cud. Oglądamy kulisy tych wydarzeń, wchodzimy w ten światek, ale co najważniejsze - mamy perspektywę nie tylko osób chcących sprawiedliwości, ale też tych, którzy tej sprawiedliwości nie przestrzegają. Świetnie odwzorowany klimat, sprawnie prowadzona intryga oraz znakomite aktorstwo, gdzie bryluje nie tylko Kevin Bacon. 

NASZA RECENZJA

Wielkie kłamstewka - sezon 2

 

Dark - sezon 2

NAJLEPSZE SERIALE 2019 ROKU - LIPIEC

The Boys - sezon 1

 

Weronika Mars - sezon 4

 

Stranger Things- sezon 3

Do powrotu do tych bohaterów i klimatu serialu Braci Duffer nie powinno się nikogo zachęcać, choć poprzedni sezon nie do końca zostawił po sobie pozytywne wrażenie. W tym wypadku nie ma o czym mówić, bo 3. sezon jest znakomity pod każdym względem. Oferuje zarówno kawał świetnej rozrywki i humoru, ale także strachu i interesujących komentarzy odnoszących się do konsumpcjonizmu czy respektu do czasów Zimnej Wojny. 

NASZA RECENZJA

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV