Przeczytaj w weekend

Najbardziej oczekiwane filmy 2020

Jakie są najbardziej oczekiwane filmy 2020 roku? Przygotowaliśmy dla was zestawienie produkcji, którym warto będzie przyjrzeć się w nadchodzących 12 miesiącach.

Jakie są najbardziej oczekiwane filmy 2020 roku? Przygotowaliśmy dla was zestawienie produkcji, którym warto będzie przyjrzeć się w nadchodzących 12 miesiącach.

Michał Kujawiński
Michał Kujawiński

 Jakie są najbardziej oczekiwane filmy 2020 roku? Zobaczcie nasze propozycje, które prezentujemy w tym artykule.  Nadchodzący rok będzie interesujący dla fanów Kinowego Uniwersum Marvela, ponieważ pojawią się aż dwie produkcje i będą to filmy, które rozpoczną nowy rozdział dla filmów Marvela. Nie zabraknie też innych komiksowych hitów z Wonder Woman 1984 i Morbiusem na czele. W 2020 zadebiutuje też aktorska wersja animacji Disneya zatytułowana Mulan i będzie to jedna z droższych produkcji w historii kina. Ciekawie zapowiada się także sequel Top Gun: Maverick oraz nowa Diuna w reżyserii Denisa Villeneuve. Fani dużych stworów oraz starć gigantów na pewno czekają też na Godzilla vs Kong.

Oczekiwane filmy 2020

Nie było sztywnych zasad doboru filmów do tego zestawienia. Za interesującą produkcję można na pewno uznać każdą z poniższych, ponieważ albo są  częścią popularnych franczyz, albo zapowiadają się intrygująco z racji reżysera czy obsady. Zobaczcie, co jeszcze interesującego czeka widzów w 2020 roku:

Psy 3. W imię zasad

Franz Maurer powraca w trzeciej odsłonie kultowej serii Psy, gdzie tym razem główny bohater będzie musiał odnaleźć się w zupełnie nowych realiach, które zastał po wyjściu z więzienia. Za kamerą powraca nie tylko Władysław Pasikowski i Bogusław Linda w głównej roli, ale też Cezary Pazura i Artur Żmijewski ponownie wcielą się w swoich bohaterów z dwóch poprzednich odsłon. 

Psy 3. W imię zasad - premiera 17 stycznia 2020, reżyseria: Władysław Pasikowski, obsada: Bogusław Linda, Cezary Pazura, Marcin Dorociński, Sebastian Fabijański.

1917

Sam Mendes w swoim kolejnym filmie postawił na nakręcony jednym ujęciem film wojenny. Akcja filmu rozgrywa się w czasie I wojny światowej na froncie walk. Bohaterami są dwaj brytyjscy żołnierze, Schofield i Blake, którzy dostają niemożliwą do wykonania misję. Muszą jak najszybciej przedostać się przez terytorium wroga i dostarczyć wiadomość, aby zapobiec atakowi, który zakończy się masakrą wszystkich żołnierzy.

1917 - premiera 24 stycznia 2020, reżyseria: Sam Mendes, obsada:  George MacKay,  Dean-Charles Chapman i Mark Strong.

Bad Boys for Life

Marcus Burnett i Mike Lowery ponownie połączą siły, gdy albański najemnik będzie próbował odpłacić się za śmierć brata. Zwiastun filmu nie przekonał wszystkich, że warto znowu oglądać Willa Smitha i Martina Lawrence'a w akcji, ale z sentymentu i dla widowiskowych scen warto będzie odwiedzić kina.

Bad Boys for Life - premiera 24 stycznia 2020, reżyseria:  Adil El ArbiBilall Fallah, obsada: Will Smith, Martin Lawrence,  Vanessa Hudgens, Alexander Ludwig.

King's Man: Pierwsza misja

Będzie to trzeci film z serii Kingsman, ale tym razem akcja rozegra się wiele lat przed wydarzeniami z pierwszych dwóch części. W niej świat stanie przed ogromnym zagrożeniem, a jeden człowiek ruszy na wyścig z czasem, aby powstrzymać tyranów i kryminalistów. Fani otrzymają na pewno sporą dawkę akcji oraz informacji składających się na budowę tego świata, jak choćby geneza organizacji Kingsman.

King's Man: Pierwsza misja - premiera 18 września 2020, reżyseria: Matthew Vaughn, obsada: Ralph Fiennes,  Gemma Arterton, Rhys Ifans, Tom Hollander. 

Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)

Ptaki Nocy będą pierwszym filmem z DCEU w nadchodzącym roku. Trudno powiedzieć, czego mogą spodziewać się widzowie. Z jednej strony kampania promocyjna filmu wskazuje na rozrywkowy i kolorowy seans, ale chodzą słuchy o kategorii wiekowej R (seans przeznaczony dla widza dorosłego). Na pewno jednak warto poczekać i zobaczyć, co przygotowali twórcy, jeśli chodzi o dalsze losy Harley Quinn.

Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn) - premiera 7 lutego 2020, reżyseria: Cathy Yan, obsada: Margot Robbie, Mary Elizabeth Winstead, Ewan McGregor, Ali Wong.

Strony:

Źródło: zdjęcie główne: Disney

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV