Legendarna Simone Veil (2017)

The Legendary Simone Veil

Legendarna Simone Veil

Dokumentalna biografia Simone Veil, francuskiej polityk i prawniczki, minister zdrowia, eurodeputowanej i przewodniczącej Parlamentu Europejskiego. Była drugą kobietą w historii Francji, która została ministrem. Angażowała się w walkę na rzecz równego traktowania i praw kobiet. Film dokumentalny opowiada o jej życiu: żydowskich korzeniach, okresie w Auschwitz-Birkenau, studiach prawniczych, karierze urzędniczki państwowej oraz służbie publicznej jako minister zdrowia, gdy doprowadziła do powszechnego dostępu Francuzek do pigułek antykoncepcyjnych oraz aborcji na żądanie kobiety.

 • Premiera (Świat):

  1 stycznia 2017
 • Kraj produkcji:

  Francja
 • Czas trwania:

  59 min.
 • Gatunek:

  Dokument

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Zobacz w kinach

Brak emisji w mieście

Zobacz w VOD

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Sarah Ramos

Sarah Ramos

ur. 1991, kończy 28 lat

Olivia Olson

Olivia Olson

ur. 1992, kończy 27 lat

Lisa Edelstein

Lisa Edelstein

ur. 1966, kończy 53 lat

Mr. T

Mr. T

ur. 1952, kończy 67 lat

Jonathan Hyde

Jonathan Hyde

ur. 1948, kończy 71 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV