X-Men i Deadpool w MCU? Co z postaciami po przejęciu Foxa przez Disneya?

20 marca o godzinie 17:02 w życie wchodzi umowa, na mocy której 21st Century Fox (w tym studio 20th Century Fox) należy do Disneya. Dziennikarze podają jaki ma to wpływ na filmy Marvela.

20 marca o godzinie 17:02 w życie wchodzi umowa, na mocy której 21st Century Fox (w tym studio 20th Century Fox) należy do Disneya. Dziennikarze podają jaki ma to wpływ na filmy Marvela.

UWAGA! TA TREŚĆ TO PLOTKA, CZYLI MOŻE OKAZAĆ SIĘ PRAWDĄ, ALE NIE MUSI.

Przejęcie Foxa przez Disneya stało się faktem, a to oznacza, że Marvel ma prawa do wszystkich postaci z komiksów, które należały do 20th Century Fox. W tym są Fantastyczna Czwórka, X-Meni oraz Deadpool.

Według The Hollywood Reporter postać Deadpoola jest jedyną, która przetrwa i będzie dalej podbijać kinowe ekrany w znanej nam fomie. Nie jest to zaskoczenie z uwagi na słowa szefa Disneya o kontynuacji jego przygód oraz wczorajszy komentarz Ryan Reynolds. Dziennikarze na razie nie mają informacji, czy lub jak Deadpool zostanie wprowadzony do MCU, ale nie jest to wykluczone.

Postacie, które przejęli Disney i Marvel po kupnie Foxa:

Dziennikarz wyjaśnia, że X-Men: Mroczna Phoenix trafi do kin zgodnie z zapowiedziami. Natomiast Nowi mutanci to wielka niewiadoma. THR twierdzi, że decyzja zostanie podjęta, gdy producenci z ramienia Marvela i Disneya go obejrzą. Prawdopodobna jest premiera w Disney+.

W planach są całkowicie nowe wersje X-Menów oraz Fantastycznej Czwórki, czyli rebooty dopasowane do MCU. Na razie jednak problemem są wieloletnie umowy producentów z ramienia Foxa na czele z Lauren Shuler Donner, która pracuje przy uniwersum mutantów do 2000 roku oraz Simonem Kinbergiem. Muszą zostać dopracowane nowe kontrakty z uwagi na zmiany formalne. Według dziennikarzy filmy o takich postaciach trafią na ekrany nie wcześniej niż w 2021 lub 2022 roku.

Dziennikarz mówi, że Kevin Feige, szef Marvela w ostatnich miesiącach spotykał się z producentami X-Menów. Noah Hawley (twórca Fargo i Legiona) rozmawiał z nim też o filmie Doktor Doom, do którego został zatrudniony w 2017 roku. Zatem kwestia dopracowania takich formalności nowego rozdziału we współpracy pomiędzy MCU i producentami z Foxa ma miejsce od miesięcy. Nie jest wykluczone, że Kevin Feige i ludzie odpowiedzialni za MCU mają w pogotowiu projekty, które czekały tylko na sfinalizowanie formalności na szczeblu korporacyjnym. Jednak to tylko spekulacja bazująca na tym, że nieprzypadkowo Feige spotykał się z producentami odpowiedzialnymi za X-Menów.

Wszystkie projekty niekomiksowe 20th Century Fox, które były w produkcji przed przejęciem studia, zostaną zrealizowane. Na razie więcej informacji nie wyjawiono. Sam Kevin Feige, szef MCU i studia Marvel, jeszcze nie ogłosił oficjalnych planów na przyszłość.

Według THR w 2019 roku Marvel rozpocznie prace na planach dwóch widowisk - Black Widow  oraz The Eternals, które miałyby wzmocnić ramówkę MCU w 2020 roku. Natomiast rok później to prawdopodobnie Czarna Pantera 2 oraz Doktor Stranger 2 i nowy superbohater zwany Shang-Chi. Są to jednak stare doniesienia sprzed przejęcia Foxa i niewykluczone, że plany MCU uległy zmianie.

Do tego oficjalna strona Disneya została zaktualizowana. Gdy na nią wejdziemy, widzimy, że obok Kapitan Marvel czy Rey pojawili się bohaterowie Avatara oraz Deadpool, czyli postacie z Foxa.

Które grupy herosów i złoczyńców mogą wejść do MCU?

Źródło: thehollywoodreporter.com / zdjęcie główne: Disney/20th Century Fox/MovieWeb

 

 

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

 

 

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Channing Tatum

Channing Tatum

ur. 1980, kończy 39 lat

Ivana Milicevic

Ivana Milicevic

ur. 1974, kończy 45 lat

Amit Shah

Amit Shah

ur. 1981, kończy 38 lat

Pablo Schreiber

Pablo Schreiber

ur. 1978, kończy 41 lat

Stana Katic

Stana Katic

ur. 1978, kończy 41 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV