WYBIERZ MIESIĄC:

STYCZEŃ - LUTY - MARZEC - KWIECIEŃ/MAJ - CZERWIEC - LIPIEC - SIERPIEŃ - WRZESIEŃ- PAŹDZIERNIK - LISTOPAD - GRUDZIEŃ

NAJLEPSZE FILMY - LIPIEC

Dunkirk

Choć produkcja ta wszem wobec reklamowana jest jako film wojenny, to jednak takie postawienie sprawy nieco wypacza sens tego, co widzimy na ekranie. Od pierwszych minut Christopher Nolan chce nas chwycić za gardło za pomocą rozmaitych środków. Dość powiedzieć, że cała historia zostaje opowiedziana w taki sposób, jakby była subtelnie zanurzona w konwencji horroru czy kina grozy. Jest tu niepokój, niepewność, bezpostaciowy wróg i wreszcie osobliwa szczerość reżysera, który do manipulowania widzem wybiera inną niż w swoich dotychczasowych filmach drogę.

NASZA RECENZJA

Spider-Man: Homecoming

Nie ma żadnego przypadku w tym, że przez sporą część tej historii tytułowy bohater czuje się jak pozostawiony sam w Nowym Jorku Kevin. Najnowsza odsłona Kinowego Uniwersum Marvela to niezwykle udane spojrzenie na świat superbohaterów z przymrużeniem oka. Wiele w tej opowieści zabawy, jeszcze więcej młodzieńczej energii i naiwności. Człowiek Pająk wraca do domu w każdym znaczeniu tego słowa, pokazując jeszcze, że bodajże największą bronią współczesnych herosów, postaci bądź co bądź większych niż życie, jest ich zwyczajność.

NASZA RECENZJA

War for the Planet of the Apes

Choć w tej produkcji pojawia się kilka wątków i narracyjnych rozwiązań, które mogą wprawiać widza w pewną konfuzję, to jednak mamy tu do czynienia ze znakomitym zwieńczeniem trylogii o międzygatunkowej walce i ewolucyjnych rewolucjach. Cesar musi odbyć podróż do jądra ciemności, przy czym to zaledwie początek bogatej symboliki, jaką chcą nam zaprezentować twórcy. Jest tu przecież jeszcze Chrystus, w dodatku z karabinem na ramieniu, Mojżesz wprowadzający swój lód do Ziemi Obiecanej, wolność prowadząca lud na barykady czy interwencje sił natury. W jakiś sposób scenarzystom udało się sprawić, że sensem ukazanego świata jest nasza niewiedza o tym, co nastąpi - mnóstwo tu tajemnic, niepewności i niedopowiedzeń.

NASZA RECENZJA

Baby Driver

To film, który zupełnie wymyka się z jakiejkolwiek próby klasyfikacji gatunkowej. Nie można nawet kłócić się specjalnie z opinią tych, którzy widzą w tej produkcji osobliwy musical, w końcu mamy tu do czynienia z dorastającym w świecie przestępczości nastolatkiem, patrzącym na otaczający go świat przez pryzmat piosenek z jego licznych iPodów. Reżyser, Edgar Wright, konsekwentnie przedstawia na ekranie swój odświeżający pomysł na całą historią, rozpisując ją pod dyktando utworów muzycznych, które de facto wyznaczają rytm filmu - od motywu przewodniego, przez wariacje na jego temat, aż po osobliwe odczytanie koncepcji amerykańskiego snu w finałowych sekwencjach.

NASZA RECENZJA

Atomic Blonde

David Leitch, współtwórca Johna Wicka przygotował film akcji w klimacie szpiegowskim oparty na popularnej powieści graficznej. Berlin, czasy zimnej wojny to punkt wyjścia do historii przepełnionej klimatem lat 80, ciekawą szpiegowską intrygą oraz niesamowitymi scenami walk, które sama wykonuje Charlize Theron.

NASZA RECENZJA

Zobacz również:

Zobacz również: NAJLEPSZE FILMY 2018 NAJLEPSZE POLSKIE FILMY 2018 NAJLEPSZE SERIALE 2016 NAJLEPSZE SERIALE SCIENCE FICTION NAJLEPSZE FILMY 2016 ROKU NAJLEPSZE BAJKI I FILMY ANIMOWANE 2016 ROKU NAJLEPSZE POLSKIE FILMY 2016 ROKU NAJLEPSZE POLSKIE FILMY 2017 ROKU NAJLEPSZE KSIĄŻKI 2016 ROKU NAJLEPSZE KOMIKSY 2016 ROKU NJLEPSZE FILMY AKCJI 2016 ROKU NAJLEPSZE THRILLERY 2016 NAJLEPSZE FILMY KOMIKSOWE 2016 NAJLEPSZE KOMEDIE 2016 NAJLEPSZE SERIALE KOMIKSOWE 2016 ROKU NAJLEPSZE FILMY SCIENCE FICTION 2016 ROKU NAJLEPSZE HORRORY 2016 NAJLEPSZE HORRORY 2017 NAJLEPSZE KSIĄŻKI 2017 ROKU NAJLEPSZE GRY 2017 ROKU NAJLEPSZE BAJKI I FILMY ANIMOWANE 2017 NAJLEPSZE SERIALE 2017 NAJLEPSZE FILMY AKCJI 2017 NAJCIEKAWSZE PREMIERY KINOWE 2017 ROKU

Strony:
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj