Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Lego Ninjago: Film (2017)

The Lego Ninjago Movie

Śr. ocena 6.0

Znasz ten film? Oceń!

0,0

Zgłoś błąd na stronie

Trailery i materiały video

Lego Ninjago: Film - polski zwiastun

Najnowsza recenzja redakcji

Po fenomenalnym LEGO Przygoda i LEGO Batman do kin trafia LEGO Ninjago: Film. Czy trzyma poziom wyznaczony przez poprzedników?

Garmadon jak zwykle próbuje podbić Ninjago City. Przeszkodzić mu może jedynie młody Lloyd, zwany również Zielonym Ninją, oraz jego wojowniczy przyjaciele. Walki z przeciwnikiem nie ułatwia fakt, że jest on ojcem Lloyda, o czym wiedzą wszyscy oprócz Garmadona. Na czele grupy stoi mistrz kung fu, Wu, równie mądry, co dowcipny. Zadanie robi się trudne, gdy jeden z jego podopiecznych pod wpływem frustracji używa do walki z Najgorszym Gościem Wszech Czasów broni ostatecznej, czym sprowadza zagładę na całe miasto.

Filmy sygnowane nazwą duńskiej firmy robiącej klocki dotychczas charakteryzowały się świetnym i zwariowanym poczuciem humoru. Często łamiąc konwencję i wprowadzając niedorzeczne, ale bardzo świeże i zabawne rozwiązania. Tak było w LEGO Przygoda jak i LEGO Batman, który łączył w sobie kilkanaście filmów ze stajni Warner Bros. Niestety, tym razem twórcy postanowili zmienić podejście. LEGO Ninjago: Film to po prostu kolejna część przygód bohaterów, których znamy z telewizyjnego serialu. Co za tym idzie humor jest tutaj uproszczony i skierowany głownie do fanów tej produkcji. Odniosłem nawet wrażenie, że to nie film a długa reklama zestawów z serii Ninjago - mistrzowie spinjitzu. Nie ma w nim bowiem żadnego głębszego przesłania dla dzieci. Jakiejś nauki, płynącej z przygody, jaką przeżywają bohaterowie. Jest to luźne powiązanie mało zabawnych dowcipów w naciąganą fabułę. Zresztą cała opowieść jest bardzo schematyczna i przewidywalna. Nawet dla najmłodszych widzów. Od samego początku wiemy co się wydarzy i jak się skończy. Zabrakło tu jakiegoś twistu, który by kogokolwiek zaskoczył. Powodem tego może być fakt, że nad scenariuszem pracowało aż sześć osób mających chyba inną wizję całości. Dlatego efekt końcowy jest tak nierówny.

Słabo wypada także polski dubbing, w którym usłyszymy Filipa Chajzera i Annę Wendzikowską w rolach Filipa Chajzera i Anny Wendzikowskiej prowadzących wiadomości. Gdyby jeszcze dialogi, które dostali były zabawne, to nie można by się do tego przyczepić. Ale jak rozumiem w zamyśle rodzimego dystrybutora salwy śmiechu miał wzbudzić sam fakt, że owe gwiazdy grają samych siebie w wersji LEGO. Do tego dochodzą niektóre dialogi, które nie są zrozumiałe dla najmłodszych, bo skąd mają oni znać znaczenie słowa „zboczek”. Chętnie bym zobaczył, jak rodzice tłumaczą je swoim dzieciom podczas seansu.

Mocnym punktem LEGO Ninjago: Film jest natomiast strona wizualna. Twórcy doszli już niemal do perfekcji w budowaniu wymyślnych światów z duńskich klocków i fantastycznie potrafią tchnąć w nie życie. Miasta, jakie tworzą wyglądają obłędnie. Tak samo zresztą roboty, które buduje główny czarny charakter.

Podsumowując, najnowsza część z serii Lego mocno odbiega swoim poziomem od poprzedników. Jest przewidywalna i nieśmieszna. Brakuje w niej zwariowanych postaci i humoru, z jakimi ta marka zaczęła się nam kojarzyć, także w odniesieniu do gier komputerowych. Twórcy poszli na łatwiznę wiedząc, że liczni fani serialu i tak pójdą do kina. Mam nadzieję, że twórcy drugiej części Lego Przygoda bardziej przyłożą się do swojej pracy.

Pokaż całą recenzję

Obsada

Kai (głos)
Sensei Wu (głos)
Cole (głos)
Lloyd (głos)
Zane (głos)
Jay (głos)

Powiązane Artykuły

naEKRANIE
-

LEGO: Ninjago – przegląd oferty zestawów LEGO

LEGO ma w swojej ofercie wiele zestawów związanych ze światem LEGO Ninjago. W artykule znajdziecie…

Piotr "Venom" Wosik
1-

LEGO (pop)kultura: od dzieciństwa bez instrukcji po licencję Gwiezdnych Wojen

Popkultura była i jest poligamiczna. Wchodzi w eklektyczne małżeństwa z różnymi dziedzinami i markami, spośród…

naEKRANIE
-

Filmowe ok/no. Redakcja naEKRANIE.pl ocenia najciekawsze filmy września

Co miesiąc redaktorzy naEKRANIE.pl podają oceny najciekawszych filmów wyświetlanych w polskich kinach. Tym razem przedstawiamy…

Dawid Muszyński
-

W każdym kryje się dziecko – rozmawiamy z Michaelem Svanem Knapem, projektantem LEGO NINJAGO

Zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda praca nad wymyślaniem zestawów LEGO? My tak, dlatego spotkaliśmy się…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.