#REALITYHIGH (2017)

#REALITYHIGH

Produkcja #realityhigh opowiada historię Dani, wzorowej uczennicy, która w końcu nawiązuje romantyczną relację z chłopakiem, w którym od dawna się podkochuje. Cała sytuacja nie podoba się jednak jego byłej dziewczynie, gwieździe Internetu.

Trailery i materiały wideo

#realityhigh - trailer

Najnowsza recenzja redakcji

Nie da się ukryć, że #REALITYHIGH miało potencjał na nowe spojrzenie na współczesną młodzieżową rzeczywistość sprzedaną w atrakcyjnej, rozrywkowej formie. Szybko się jednak okazuje, że twórcy kompletnie go marnują, idąc fabularnie w oklepane klisze i gatunkowe banały. Zwyczajna, nieśmiała dziewczyna zmienia się z brzydkiego kaczątka w popularną piękność, popełnia błędy, dojrzewa i ostatecznie dostaje najprzystojniejszego chłopaka. Schemat, jakich wiele w gatunku młodzieżówek, więc tym bardziej szkoda, że obok tego nie stworzono czegoś więcej, bo się o to ten temat prosił.

Kwestia mediów społecznościowych i spojrzenie na współczesne życie amerykańskich nastolatków została zaledwie liźnięta. Jest parę motywów sprzedanych w formie atrakcyjnej i interesującej. Przede wszystkim kwestię kształtowania rzeczywistości dzieciaków przez media społecznościowe i to, jak w jednej chwili można kogoś zniszczyć lub zrobić z niego gwiazdę. Motyw zdecydowanie dający do myślenia i godny o wiele lepszego i mądrzejszego podejścia do tematu, bo ubranie go w szaty sztampowej komedii młodzieżowej odziera go z jakości. To właśnie jest ten aspekt nadający temu filmowi unikalności, ale zostaje kompletnie zmarnowany.

Całość kompletnie nie wymyka się schematom, więc mamy wszystko to, czego możemy oczekiwać, jeśli w życiu widzieliśmy jedną czy dwie komedie młodzieżowe. Nic nie jest w stanie zaskoczyć czy poruszyć, ale jednocześnie jeśli ktoś lubi gatunek, nie będzie narzekać na nudę. Czasem jest zabawnie, bohaterowie są sympatyczni i wszystko ogląda się lekko i przyjemnie. Ot, taki banalny i prosty odmóżdżacz, który nie oferuje nic więcej ponad swoją przeciętność, ale jednocześnie sprawnie wypełnia czas.

Kłopot w tym, że #REALITYHIGH z uwagi na tematykę mediów społecznościowych w życiu młodzieży mógł być filmem o wiele lepszym. Jeśli ten motyw zostałby bardziej pomysłowo wykorzystany, moglibyśmy mówić o czymś wyjątkowym. A tak jest przeciętnie, zwyczajnie, acz przyjemnie. Lepiej sięgnąć po jakiejś klasyki, które dadzą więcej frajdy.

Co o tym sądzisz?

Zobacz w kinach

Znajdź najbliższe
Brak emisji w tym mieście

Zobacz w VOD

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Madeline Zima

Madeline Zima

ur. 1985, kończy 34 lat

Bingbing Fan

Bingbing Fan

ur. 1981, kończy 38 lat

Alexis Bledel

Alexis Bledel

ur. 1981, kończy 38 lat

Nick Jonas

Nick Jonas

ur. 1992, kończy 27 lat

Max Minghella

Max Minghella

ur. 1985, kończy 34 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV