Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

#REALITYHIGH (2017)

Śr. ocena 5.2

Znasz ten film? Oceń!

0,0

Zgłoś błąd na stronie

Trailery i materiały video

#realityhigh - trailer

Najnowsza recenzja redakcji

Jakiś czas temu w Netflixie pojawił się film młodzieżowy #REALITYHIGH, który mógł w utarte schematy wprowadzić problemy wynikające z mediów społecznościowych. Nie do końca to się udało.

Nie da się ukryć, że #REALITYHIGH miało potencjał na nowe spojrzenie na współczesną młodzieżową rzeczywistość sprzedaną w atrakcyjnej, rozrywkowej formie. Szybko się jednak okazuje, że twórcy kompletnie go marnują, idąc fabularnie w oklepane klisze i gatunkowe banały. Zwyczajna, nieśmiała dziewczyna zmienia się z brzydkiego kaczątka w popularną piękność, popełnia błędy, dojrzewa i ostatecznie dostaje najprzystojniejszego chłopaka. Schemat, jakich wiele w gatunku młodzieżówek, więc tym bardziej szkoda, że obok tego nie stworzono czegoś więcej, bo się o to ten temat prosił.

Kwestia mediów społecznościowych i spojrzenie na współczesne życie amerykańskich nastolatków została zaledwie liźnięta. Jest parę motywów sprzedanych w formie atrakcyjnej i interesującej. Przede wszystkim kwestię kształtowania rzeczywistości dzieciaków przez media społecznościowe i to, jak w jednej chwili można kogoś zniszczyć lub zrobić z niego gwiazdę. Motyw zdecydowanie dający do myślenia i godny o wiele lepszego i mądrzejszego podejścia do tematu, bo ubranie go w szaty sztampowej komedii młodzieżowej odziera go z jakości. To właśnie jest ten aspekt nadający temu filmowi unikalności, ale zostaje kompletnie zmarnowany.

Całość kompletnie nie wymyka się schematom, więc mamy wszystko to, czego możemy oczekiwać, jeśli w życiu widzieliśmy jedną czy dwie komedie młodzieżowe. Nic nie jest w stanie zaskoczyć czy poruszyć, ale jednocześnie jeśli ktoś lubi gatunek, nie będzie narzekać na nudę. Czasem jest zabawnie, bohaterowie są sympatyczni i wszystko ogląda się lekko i przyjemnie. Ot, taki banalny i prosty odmóżdżacz, który nie oferuje nic więcej ponad swoją przeciętność, ale jednocześnie sprawnie wypełnia czas.

Kłopot w tym, że #REALITYHIGH z uwagi na tematykę mediów społecznościowych w życiu młodzieży mógł być filmem o wiele lepszym. Jeśli ten motyw zostałby bardziej pomysłowo wykorzystany, moglibyśmy mówić o czymś wyjątkowym. A tak jest przeciętnie, zwyczajnie, acz przyjemnie. Lepiej sięgnąć po jakiejś klasyki, które dadzą więcej frajdy.

Pokaż całą recenzję

Obsada

Dani Barnes
Biznesmen
Cameron Drake
Fajny facet na basenie
Lana Drake

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.