Konkurs zakończył się 28.05.2019 o godz. 02:00.
Michał Jarecki
Michał Jarecki

Szwindel - wygraj nową powieść Jakuba Ćwieka!

Szwidnel to nowa powieść Jakuba Ćwieka. Popularny autor opisuje historię wielkiego przekrętu, a my rozdajemy ją w nowym konkursie!

Szwidnel to nowa powieść Jakuba Ćwieka. Popularny autor opisuje historię wielkiego przekrętu, a my rozdajemy ją w nowym konkursie!

Jakub Ćwiek, autor znany przede wszystkim z fantastyki, tym razem zdecydował się na inne klimaty i wydał kryminał. Szwindel to historia wielkiego przekrętu, w którym równie ważne są pomysł, bajer i umiejętności odwracania uwagi. W tle zaś pojawia się historia rodzinna i policjant próbujący rozpracować grupę przestępczą.

Szwindel - okładkaŹródło: Marginesy
Jeśli myślisz, że uśmiechnęło się do ciebie szczęście, to znaczy, że wzięli cię na cel. W zakładzie opiekuńczym umiera jeden z przywódców legendarnej grupy oszustów. Synowi, którego opuścił, zostawia w spadku zeszyt. Są w nim nie tylko spowiedź, ale również pieniądze i obietnica fortuny. Tyle że aby ją zdobyć, musi wejść w konszachty z byłym wspólnikiem ojca w niechlubnym fachu i jego wciąż działającą grupą. Krąg to artyści przekrętu. Wiedzą, jak za pomocą darmowej kawy wyłudzić z konta kilka tysięcy, jak zgarnąć czynsz i kaucję za wynajęcie nieswojego mieszkania, a także jak ugrać grube pieniądze na lęku przed uchodźcami. Numer, który ma im wszystkim zapewnić pieniądze, to życiowa okazja. Każdy będzie musiał dać z siebie wszystko. Jak zwykle dobrzy ludzie staną się narzędziami, marzyciele ofiarami, a cała akcja odbędzie się w świetle reflektorów. Rzecz w tym, że robiąc ten numer, oszuści nie wiedzą wszystkiego... Szwindel to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia, która uświadamia, jak działają oszuści i jak łatwo paść ich ofiarą. I że znajomość trików wcale przed niczym nie chroni.
 
Co zrobić, by wygrać tę powieść? To proste: musicie napisać do nas maila na adres [email protected], zatytułować go SZWINDEL a w treści odpowiedzieć na pytanie: jakie dzieło kultury (film, książka, gra, serial...) najbardziej kojarzy Wam się ze słowem SZWINDEL i dlaczego? Autorom najciekawszej propozycji odpiszemy i nagrodzimy ich egzemplarzem książki!
Powodzenia!
Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV