Donald Trump. Przedsiębiorca i polityk (2019)

Donald Trump. Przedsiębiorca i polityk

"Czy widzisz tego żebraka? Jest bogatszy ode mnie, bo nie ma nic, a tymczasem ja jestem kilkaset milionów dolarów na minusie". Tak mówił Donald Trump w latach 90. XX wieku w chwili największego upadku. Dziś jest prezydentem Stanów Zjednoczonych i jednym z najbogatszych ludzi na świecie. W jaki sposób podźwignął się z zapaści i doszedł do fortuny ? Magazyn “Forbes” wycenia majątek Donalda Trumpa na 3,7 mld dolarów. Daje mu to 156 miejsce na prestiżowej liście najbogatszych Amerykanów. Droga do takiej pozycji nie była łatwa. Biznesowa historia rodziny Trump mogłaby z powodzeniem posłużyć za scenariusz do nowego serialu HBO . Nasza publikacja obejmuje okres od końca XIX wieku do 2018 roku. W jaki sposób wnuk fryzjera z Niemiec został jednym z najbogatszych Amerykanów i prezydentem supermocarstwa? Dowiedz się: - jakie są źródła finansowego sukcesu Donalda Trumpa i jego przodków, - w jaki sposób jego dziadek, Friedrich Trump, dorobił się na gorączce złota, choć sam nie poszukiwał cennego kruszcu, - dlaczego kolekcjonowanie noży sprężynowych na zawsze odmieniło życie Trumpa, - czy PR jest skuteczniejszy od tradycyjnej reklamy i jak stosował go Donald Trump i jego ojciec, - dlaczego Trump postanowił zostać przedsiębiorcą zamiast zawodowym bejsbolistą, - w jaki sposób zdołał podźwignąć się z długów i stał się bogatszy niż kiedykolwiek wcześniej, - jak rozpoczęła się przygoda Trumpa z polityką, w jaki sposób udział w takich programach telewizyjnych jak The Apprentice pomógł mu w karierze politycznej, - dlaczego Trump porównuje swoje relacje z kobietami do wznoszenia okazałych budowli, - w jaki sposób wyeliminował swoich konkurentów w wyścigu do Białego Domu, - czy narcyzm Donalda Trumpa da się połączyć z działaniem na korzyść Stanów Zjednoczonych, - jakie kluczowe decyzje podjął podczas pierwszych dwóch lat prezydentury. Autorem części dotyczącej ewolucji Trumpa i jego przodków jako przedsiębiorców jest Łukasz Tomys, a części politycznej dr Piotr Napierała.

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV