Kto zabrał mój ser? (2013)

Who Moved My Cheese?

Kto zabrał mój ser?

Bohaterowie tej książki, cztery istoty - myszy: Nos i Pędziwiatr, i miniaturowi ludzie: Zastałek i Bojek - są personifikacją prostych, ale i skomplikowanych części naszej osobowości, które kryją się w nas niezależnie od wieku, płci, rasy czy narodowości. Myszy i ludzie - żyjący wewnątrz labiryntu i poszukujący sera, który jest ich pokarmem i źródłem.

Ser to metafora wszystkiego, czego pożądamy w życiu - dobrej pracy, zdrowych związków z innymi ludźmi, majątku, zdrowia czy spokoju duchowego.

Labirynt to miejsce, w którym szukamy tego, czego pragniemy - może jest to firma, dla której chcielibyśmy pracować, rodzina czy społeczność, w której żyjemy. Niekiedy zachowujemy się jak w Nos, który szybko wyczuwa zmiany lub jak Pędziwiatr, który szybko rozpoczyna działanie, albo jak Zastałek, który zaprzecza i opiera się zmianom, bo obawia się, że przyniosą coś złego, albo jak Bojek, który uczy się przystosowania do zmian, gdy widzi, ze mogą przynieść coś lepszego.

Którąkolwiek z części naszej osobowości wykorzystujemy, mamy wszyscy wspólną cechę: potrzebę odnalezienia własnej drogi w labiryncie życia i odnalezienia sukcesu w erze ciągłych zmian.

Jakże wszystko byłoby proste, gdybyśmy mieli własną mapę labiryntu. Gdyby reguły, do których przywykliśmy niezmiennie obowiązywały. Gdyby nie zabierano nam od czasu do czasu naszego sera. Świat jednak zmienia się nieustannie - rzecz w tym, aby potrafić się do tych zmian dostosować.

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV