Nierandkowalni (2014-2019)

Undateable

Nierandkowalni

Serial Nierandkowalni to komedia opowiadająca o dwóch facetach (Chris D'Elia i Brent Morin), którzy bardzo różnią się od siebie, ale łączy ich kompletny brak umiejętności w poderwaniu dziewczyny.

Najnowsza recenzja redakcji

Fabuła serialu skupia się na grupie przyjaciół po trzydziestce mieszkających w Detroit, a jego akcja rozgrywa się w barze, do którego uczęszczają. Na pierwszy rzut oka wygląda to na odmianę podstawowego schematu kultowych Przyjaciół. Podobieństwa widać w zachowaniu niektórych postaci oraz w relacjach jednego z bohaterów z kobietą, które w pewien sposób wydają się być echem związku Rossa z Rachel. Tylko że twórcy opierają się na złej podstawie. Tutaj bohaterowie poznają się w pierwszym odcinku, by w drugim być najlepszymi przyjaciółmi, dlatego też ich zachowania względem siebie nie przekonują, bo są nieprawdziwe - nie ma wiarygodności, nie ma emocjonalnego związku pomiędzy postaciami, a ich relacje są powierzchowne i sztuczne.

Sami bohaterowie są nieciekawi, sztampowy, nudni i momentami irytujący. Najgorsza jest główna para - Danny Button i Justin Kearney grani przez, odpowiednio, Chrisa D'Elię i Brenta Morina. Pierwszy denerwuje sposobem bycia, niesamowitą sztucznością w egzekucji gagów i prowadzeniu dialogów z innymi postaciami. Kearney potrafi zbudować większą sympatię do swojego bohatera, ale próby rozśmieszania są równie słabo realizowane.

Pozostali w grupie to postacie papierowe, z podstawowymi cechami charakteru i brakiem umiejętności rozśmieszania. Tak naprawdę w tym serialu nie ma nikogo, kto mógłby pociągnąć Undateable i potrafiłby rozbawić. Brak tu charyzmatycznej osobowości i wyjątkowego talentu komediowego, który zaoferowałby gagi na poziomie przynajmniej przyzwoitym, a jakość tego, co Undateable widzom prezentuje, jest naprawdę niska. Problem polega też na tym, że na przestrzeni trzech recenzowanych odcinków nic się w tym temacie nie zmieniło.

Wprawdzie serial ma swoje momenty, które potrafią wywołać uśmiech i spełniają jako tako swoją rolę, ale jest ich niewiele i przytłaczane są przez czerstwe żarty, które nie bawiłyby w telewizji nawet dwadzieścia lat temu. Undateable to zapychacz ramówki niepotrafiący zaoferować rozrywki nawet na przeciętnym poziomie.

Sezony

Sezon 1

 1. Pilot (29 maja 2014)
 2. Pants Buddies (29 maja 2014)
 3. Three’s a Crowd (5 czerwca 2014)
 4. The Switch (5 czerwca 2014)
 5. My Hero is Me (12 czerwca 2014)
 6. Leader of the Pack (12 czerwca 2014)
 7. The Move (19 czerwca 2014)
 8. The Julius Effect (19 czerwca 2014)
 9. Low Hanging Fruit (26 czerwca 2014)
 10. Daddy Issues (26 czerwca 2014)
 11. Let There Be Light (3 lipca 2014)
 12. Danny’s Boys (3 lipca 2014)
 13. Go for Gary (3 lipca 2014)

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV