Repertuar kin Nowość Program TV

Our Cartoon President (2018)

Śr. ocena 6

Znasz ten serial? Oceń!

0,0

Trailery i materiały video

Our Cartoon President - zwiastun

Najnowsza recenzja redakcji

Najnowszy odcinek Our Cartoon President bierze na widelec Ivankę Trump. Ta jedna z najbardziej charakterystycznych członkiń rodziny prezydenckiej, aż prosiła się o parodię. Jak wyszło? Sprawdzamy.

Motyw przewodni odcinka opowiada o trudnej miłości ojca i córki. Donald i Ivanka kochają się bardzo, jednak różnice między nimi są taki wielkie, że często nie potrafią się zrozumieć. Powoduje to wiele zamieszania zarówno w życiu rodzinnym, jak i w państwowym. Wątek poboczny skupia się natomiast na jednym z dziennikarzy Fox and Friends, który zaczyna wątpić w program polityczny Trumpa i wynikiem tego zostaje wysłany na banicję.

O ile ten drugi motyw, pod względem komizmu pozostawia wiele do życzenia, to parodia Ivanki zasługuje na uznanie. Twórcy potraktowali ostrzem satyry hipokryzję i obłudę rodziny prezydenckiej. Córka Donalda Trumpa, prezentowana jest światu jako nowoczesna, postępowa, reformatorska. W rzeczywistości jednak jej postać została wykreowana w taki sposób, aby zdobyć poparcie młodych i kobiet. Dba o dobry PR wśród liberalny elit, które są prawdziwą piętą Achillesa prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Our Cartoon President przedstawia córkę Trumpa w dość niekorzystnym świetle. Pokazuje ją jako niezbyt rozgarniętą karierowiczkę, wiecznie wpatrzoną w ekran swojego smartfona. Ivanka nie rozumie, czemu celebryckie elity jej nienawidzą. Bardzo chciałaby błyszczeć na czerwonych dywanach całego świata, jednak przez populistyczne decyzje jej ojca dziewczyna jest na cenzurowanym wszędzie, gdzie się da. Postanawia więc odciąć się od prezydenta i spróbować sama zawojować świat.

W bieżącym odcinku jest kilka wybornych momentów. Bawi spotkanie prezydenta ze swoim gabinetem, podczas którego politycy muszą wysłuchiwać przekomarzania się ojca z córką. Śmieszą nieudolne próby Trumpa przypodobania się „nafochowanej” córce. Rozbrajająca jest narada wojenna, podczas której Ivanka musi podjąć strategiczną decyzję w sprawie terrorystów w Turcji.

Odcinek działa jak należy, ponieważ piętnuje przywary domorosłych celebrytów, których znamy przecież również z naszego podwórka. Bohaterka przedstawia się jako ivankatrump.com. Gdy ma dość orbitowania wokół ojca, buntuje się i ucieka do Trump Tower. Tym podobnych celnych żartów jest wiele i są one esencją omawianego epizodu.

Niestety pozostałe motywy wciąż pozostawiają wiele do życzenia. Twórcy z uporem maniaka nabijają się z fizjonomii synów Trumpa, serwując niesmaczne dowcipy o pluciu sobie nawzajem do ust. Doradcy prezydenta i członkowie jego gabinetu parodiowani są również nie zawsze celnie. Poza tym w dużej mierze dowcip opiera się na niuansach i szczegółach amerykańskiego życia polityczno – medialnego. Dla kogoś, kto nie śledzi na bieżąco doniesień zza oceanu, pewne kwestie mogą wydawać się niezrozumiałe. To tak, jakby zaprezentować Ucho Prezesa Amerykanom i oczekiwać, że będą śmiać się z każdego gagu Roberta Górskiego i pozostałych.

Mimo powyższych wątpliwości, serial animowany Stephena Colberta zyskuje na jakości. Wątek główny jest całkiem zmyślnie napisany. Twórcy niepotrzebnie go zaśmiecają dziesiątkami słabych żartów i nieśmiesznych one linerów, bo doskonale broni się i bez tego. Być może kluczem to sukcesu Our Cartoon President jest bardziej oszczędna treść, która sprawi że widz nie będzie rozpraszany przez kiepskie motywy fabularne i skupi się na clue odcinka. Zobaczymy, jak będzie za tydzień.

Pokaż całą recenzję

Sezony

Sezon 1:

 

 

Powiązane Artykuły

Wiktor Fisz
weekend
-

Podzieleni przez Hollywood czyli polityka w amerykańskiej popkulturze

Podobno jesteśmy podzieleni, podobno nic nas nie łączy. Wmawia się nam, że grupy społeczne na…

Michalina Reda
-

Premiery seriali 2018 (czerwiec-sierpień). Daty w USA i w Polsce

Nadchodzi lato, a wraz z nim debiuty nowych seriali i powroty lubianych sezonów. Oto nasz…

Michał Kujawiński
-

Seriale na lipiec 2018 – nowe tytuły i kolejne sezony

Lipiec jest zazwyczaj dość spokojny, jeśli chodzi o serialowe produkcje. Jednak nawet w tym okresie…

Norbert Zaskórski
-

Premiery seriali 2018 (styczeń-czerwiec). Daty w USA i w Polsce

Zaczynamy 2018 rok, co w telewizji oznacza nowe seriale oraz powracające sezony popularnych tytułów. W…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.