Steven Seagal oskarżony o napaści i gwałt. Policja rozpoczyna śledztwo

Po wypłynięciu nowych oskarżeń dotyczących Stevena Seagala, policja z Los Angeles wszczęła śledztwo. Aktorowi zarzuca się napaści oraz gwałt.

Po głośnej aferze z udziałem Harveya Weinsteina, wielu aktorów i twórców filmu również zostało oskarżonych o molestowanie. Należy do nich także Steven Seagal, o którym zaczęły się wypowiadać asystentki i aktorki, z którymi współpracował. Julianna Margulies, Eva LaRue, Jenny McCarthy oraz Portia de Rossi wyjawiły, że Seagal proponował im rozbierane sceny. Jedna wskazuje, że rozebrał się podczas castingu, zaś druga – że sugestywnie rozpiął spodnie. Do tej pory jednak żadna nie potwierdziła, że została przez niego skrzywdzona fizycznie.

-
-

Teraz pojawiają się jednak nowe, poważniejsze oskarżenia. Regina Simmons wyznała, że została zaatakowana i zgwałcona przez Seagala w roku 1993, kiedy miała 18 lat. Pracowała wówczas jako statystka na planie jego filmu Na zabójczej ziemi, a do zdarzenia doszło w jego domu, gdzie Simmons została zaproszona na imprezę. Jak się okazało, żadnych gości jednak tam nie było. Jak mówi kobieta:

Zabrał mnie do pokoju i zaczął całować. Potem zerwał ze mnie ubrania i zanim się spostrzegłam, był już na mnie i mnie gwałcił. Wtedy nie byłam jeszcze aktywna seksualnie. Ludzie zawsze mówią o walce albo ucieczce… Ale nikt nie wspomina o tym uczuciu sparaliżowania.

Aktor jest również oskarżony przez holenderską modelkę, Faviolę Dadis, która zeznała, że molestował ją seksualnie podczas castingu w 2002 roku. Seagal miał wówczas nakazać jej rozebrać się do bielizny, a następnie dotykać jej piersi i okolic intymnych. Dadis jednak natychmiast odrzuciła jego rękę i wyszła z pomieszczenia.

Zarówno Dadis jak i Regina Simmons złożyły już zawiadomienie w policji. Jak się okazało, w chwili obecnej prowadzone jest już osobne dochodzenie w sprawie napaści z 2005 roku. Potwierdza to rzecznik policji z Los Angeles, jednak szczegóły jak i sama tożsamość ofiary są utrzymywane w ścisłej tajemnicy.

Sprawa jest w toku.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: wikimedia.org/Gage Skidmore

Najlepsze z 24h

Dawid Muszyński
28 -

Jackie – recenzja filmu

Natalie Portman po raz kolejny potwierdza swoją klasę i ogromny talent aktorski.

Ocena recenzenta:
8
Michalina Reda
0 -

Atak paniki – recenzja filmu [Festiwal…

Paweł Maślona zaproponował widzom czarną komedię stworzoną z pięciu zazębiających się ze sobą historii. Efekt?…

Ocena recenzenta:
8
Piotr Piskozub
0 -

Czy Osa ma na swoim stroju…

W sieci wrze po zaprezentowaniu najnowszych zdjęć z filmu Ant-Man i Osa. Poszło o strój…

Norbert Zaskórski
0 -

Cudowny chłopak – recenzja filmu

Cudowny chłopak to nowy film Stephena Chbosky'ego oparty na powieści R.J. Palacio. Czy jest to…

Ocena recenzenta:
8
Adam Siennica
5 -

Zaćma – recenzja filmu [Festiwal Filmowy…

Ryszard Bugajski, reżyser świetnie ocenianego Układu zamkniętego, powrócił z nowym filmem. Zaćma to historia z…

Ocena recenzenta:
6
Michał Kujawiński
0 -

Tak wygląda pierwszy projekt plakatu do…

Aktor wcielający się w postać Rocky'ego Balboa, Sylvester Stallone opublikował na swoim Instagramie pierwszy szkic…

Co o tym sądzisz?