Repertuar kin Nowość Program TV

Steven Seagal oskarżony o napaści i gwałt. Policja rozpoczyna śledztwo

Po wypłynięciu nowych oskarżeń dotyczących Stevena Seagala, policja z Los Angeles wszczęła śledztwo. Aktorowi zarzuca się napaści oraz gwałt.

Po głośnej aferze z udziałem Harveya Weinsteina, wielu aktorów i twórców filmu również zostało oskarżonych o molestowanie. Należy do nich także Steven Seagal, o którym zaczęły się wypowiadać asystentki i aktorki, z którymi współpracował. Julianna Margulies, Eva LaRue, Jenny McCarthy oraz Portia de Rossi wyjawiły, że Seagal proponował im rozbierane sceny. Jedna wskazuje, że rozebrał się podczas castingu, zaś druga – że sugestywnie rozpiął spodnie. Do tej pory jednak żadna nie potwierdziła, że została przez niego skrzywdzona fizycznie.

-
-

Teraz pojawiają się jednak nowe, poważniejsze oskarżenia. Regina Simmons wyznała, że została zaatakowana i zgwałcona przez Seagala w roku 1993, kiedy miała 18 lat. Pracowała wówczas jako statystka na planie jego filmu Na zabójczej ziemi, a do zdarzenia doszło w jego domu, gdzie Simmons została zaproszona na imprezę. Jak się okazało, żadnych gości jednak tam nie było. Jak mówi kobieta:

Zabrał mnie do pokoju i zaczął całować. Potem zerwał ze mnie ubrania i zanim się spostrzegłam, był już na mnie i mnie gwałcił. Wtedy nie byłam jeszcze aktywna seksualnie. Ludzie zawsze mówią o walce albo ucieczce… Ale nikt nie wspomina o tym uczuciu sparaliżowania.

Aktor jest również oskarżony przez holenderską modelkę, Faviolę Dadis, która zeznała, że molestował ją seksualnie podczas castingu w 2002 roku. Seagal miał wówczas nakazać jej rozebrać się do bielizny, a następnie dotykać jej piersi i okolic intymnych. Dadis jednak natychmiast odrzuciła jego rękę i wyszła z pomieszczenia.

Zarówno Dadis jak i Regina Simmons złożyły już zawiadomienie w policji. Jak się okazało, w chwili obecnej prowadzone jest już osobne dochodzenie w sprawie napaści z 2005 roku. Potwierdza to rzecznik policji z Los Angeles, jednak szczegóły jak i sama tożsamość ofiary są utrzymywane w ścisłej tajemnicy.

Sprawa jest w toku.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: wikimedia.org/Gage Skidmore

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Avengers czeka Endgame, ale wpadkom nie…

Avengers: Endgame zamknie 3. fazę MCU - to dobry moment, aby przypomnieć największe błędy, które…

Piotr Piskozub
-

Aktorzy, którzy grali w kilku filmach…

Chcemy przedstawić Wam listę aktorów, którzy zagrali w więcej niż jednym filmie superbohaterskim.

Adam Siennica
-

Netflix – seriale i filmy na…

Netflix przygotował dla swoich subskrybentów atrakcyjny luty. Nowe seriale i filmy na luty 2019 to…

Michalina Reda
-

Kapitan Marvel – nowe zdjęcie superbohaterki…

Kapitan Marvel wejdzie na ekrany kin w marcu tego roku, a w sieci pojawiają się…

Norbert Zaskórski
-

Oscary 2019 – Czarna Pantera tworzy…

Wczoraj poznaliśmy nominacje do Oscarów. Czarna Pantera od Marvel Studios otrzymała ich aż siedem. Kevin…

spoilery
-

Arrow: sezon 7, odcinek 10 –…

Po miesięcznej przerwie nasza ulubiona Strzała wróciła na ekrany. Właściwie można powiedzieć, że dwie, ponieważ…

Ocena recenzenta:
3

Co o tym sądzisz?