Aidan Gillen

Aidan Gillen
 • Data urodzenia:

  24 kwietnia 1968 (51)
 • Miejsce urodzenia:

  Dublin, Irlandia
 • Narodowość:

  Irlandczyk
 • Wzrost:

  175 cm
 • Zawód:

  Aktor
 • Stan cywilny:

  Żonaty
 • Bio:

  Aidan Gillen właściwie nazywa się Aidan Murphy. Edukował się w szkole średniej St. Vincent's C.B.S w Dublinie, nie posiada wykształcenia aktorskiego.

  Jego pierwsze występy o charakterze artystycznym miały miejsce w wieku 16 lat – brał wtedy udział w sztuce lokalnego teatru młodzieżowego pt.: Sen nocy letniej.  Podjął decyzję o przeniesieniu się do Londynu i występowaniu w tamtejszych teatrach. Jego debiutem telewizyjnym była epizodyczna rola w filmie Drip, a międzynarodową sławę przyniosła mu kreacja postaci Petyra Baelisha w serialu Gra o tron.

W obsadzie (22)

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV