Jestem wdzięczny całemu zespołowi Sonantic, który w mistrzowski sposób odtworzył mój głos w sposób, o którym nigdy nawet nie mogłem marzyć. Dla nas, ludzi, umiejętność komunikowania się jest kluczowa z egzystencjonalnego punktu widzenia, a efekty uboczne raka gardła utrudniły innym zrozumienie tego, co mówię. Możliwość opowiedzenia własnej historii przy pomocy głosu, który zdaje się tak autentyczny i bliski, to niezwykły dar – skomentował osiągnięcie Sonatic artysta.
Jak poinformowali dziennikarze serwisu The Wrap, Kilmer brał czynny udział w prototypowaniu algorytmów sztucznej inteligencji i dostarczył inżynierom wiele archiwalnych nagrań. To m.in. dzięki nim udało się tak wiernie odtworzyć brzmienie artysty. Według The Wrap aktor mógłby wykorzystać potencjał tej technologii także w życiu prywatnym i zawodowym, np. przy realizacji kolejnych filmów.
Wciąż mam tę samą kreatywną duszę. Duszę, która marzy o pomysłach i historiach, ale teraz mogę znów wyrazić samego siebie i przedstawić wam te pomysły, ponownie pokazać swoją duszę. Tę część mnie, która tak naprawdę nigdy nie znikła, a po prostu skryła się w cieniu.
Warto zauważyć, że nie jest to jedyny przypadek wykorzystania sztucznej inteligencji w procesie rekonstrukcji głosu filmowego bohatera. Po podobną technologią sięgnęli twórcy dokumentalu W drodze. Film o Anthonym Bourdainie. Choć Anthony Bourdain wielokrotnie wypowiada się na ekranie, część kwestii wygenerowano komputerowo, aby nagłośnić te wypowiedzi słynnego szefa kuchni, których nie udało się zarejestrować w formie dźwiękowej.
To jest uproszczona wersja artykułu. KLIKNIJ aby zobaczyć pełną wersję (np. z galeriami zdjęć)
⇓
⇓
Spodobał Ci się ten news? Zobacz nasze największe HITY ostatnich 24h
Skomentuj