Przeczytaj w weekend

Cate Blanchett

Cate Blanchett
 • Data urodzenia:

  14 maja 1969 (50)
 • Miejsce urodzenia:

  Melbourne, Australia
 • Narodowość:

  Australijka
 • Wzrost:

  174 cm
 • Zawód:

  Aktorka
 • Stan cywilny:

  Mężatka (od 1997 roku z Andrew Upton)
 • Bio:

  Cate Blanchett studiowała sztukę i ekonomię na uniwersytecie w Melbourne. Umiejętności aktorskie zdobywała w Narodowym Instytucie Teatralnym w Sydney. Na początku kariery grała w teatrze. Przełomem w jej pracy zawodowej była rola Elżbiety I w filmie pt.: Elizabeth. Została za nią nagrodzona Złotym Globem oraz otrzymała nominację do Oscara. Nagrody Akademii Filmowej zdobyła za kreację w filmie pt.: Blue Jasmine oraz w produkcji pt.: The Aviator.

W obsadzie (65)

Produkcje (2)

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV