Jak romantycznie! (2019)

Isn't It Romantic

Jak romantycznie!

Jak romantycznie! opowiada o Natalie, cynicznej pani architekt, która gardzi komediami romantycznymi. Gdy mocno uderza się w głowę, budzi się w alternatywnym świecie opanowanym przez najbardziej kiczowate schematy gatunku filmowego, którego nienawidzi.

Trailery i materiały wideo

Jak romantycznie! -zwiastun

Najnowsza recenzja redakcji

Isn't It Romantic to nie jest typowa komedia romantyczna i tym od razu zyskuje zainteresowanie. Obserwujemy historię Natalie, która w dzieciństwie uwielbiała ckliwe historie, ale obecnie jest cyniczna i ich wręcz nie cierpi. Przez tajemnicze zrządzenie losu uderza się w głowę i trafia do świata komedii romantycznej. Pomysł nie jest jakoś szczególnie oryginalny, bo samo zagadnienie wypadku od razu nasuwa skojarzenie z przeciętniakiem I Feel Pretty, a schemat wchodzenia do fikcyjnej fabuły jakiegoś gatunku pojawiał się w różnych sytuacjach w historii kina i telewizji. W tym przypadku twórcy biorą znane motywy gatunkowe i tworzą zaskakująco niezłą satyrę.

Opowieść jest w pełni oparta na schematach komedii romantycznych skonfrontowanych z skrajnie cyniczną bohaterką. To właśnie ten detal Jak romantycznie! nadaje mu charakter i humor. Twórcy świadomie przyglądają się różnych schematom gatunkowym, by pokazać je trochę w krzywym zwierciadle, z przerysowaniem i stosownie wyśmiać. To w wielu momentach sprawia, że całość staje się rozrywką niezwykle przystępną i przyjemną. Tego typu gagi trafiają w punkt i bawią całkiem nieźle. Rebel Wilson sprawdza się doskonale w takiej roli, gdzie jej talent komediowy może wybrzmieć z siłą. Jako osoba, która nigdy nie przepadała za jej poczuciem humoru na ekranie, jestem pozytywnie zaskoczony, jak sprawnie wykorzystano jej talenty.

Koniec końców Jak romantycznie! wyśmiewa gatunek, ale nadal wpada w jego kiczowate sidła. Mamy więc oczywisty wątek uczuciowy, który nie jest w ogóle emocjonujący ani interesujący. Tak jak produkcja radzi sobie nieźle jako satyra i naprawdę potrafi rozbawić, tak pod tym kątem jest kiepsko. Związek bohaterów musi mieć w sobie serce i emocje, aby widzowie mu kibicowali, a tutaj jest obojętność, jak z najgorszych komedii romantycznych. Niby nieszczególnie przeszkadza to w czerpaniu przyjemności z tej lekkiej rozrywki, ale jednak w całym projekcie był potencjał na o wiele więcej.

Rebel Wilson w serii Pitch Perfect udowodniła widzom, że jest też utalentowana muzycznie. Nie omieszkała wykorzystać to w tym filmie z nierównym efektem. Śpiewanie i tańce w świecie komedii romantycznej akurat miały swoje miejsce i czas. Sprawdzał się ten motyw w danej konwencji. Jednak zakończenie filmu wielkim numerem muzycznym z udziałem całej obsady wydaje się zbytecznym i mało atrakcyjnym post scriptum. Tak jakby twórcy dość nieumiejętnie chcieli podkreślić, jak wielki dystans mają do całej konwencji, ale to trochę męczy.

Isn't It Romantic to ostatecznie dobra pozycja dla fanów gatunku, którzy chcą się pośmiać i spojrzeć na niego z dystansem. Ogląda się to szybko i dobrze. Nie zabrakło zabawnych scen. Nie wszystko ostatecznie działa i potencjał pomysłu zdecydowanie zasługiwał na więcej, ale na nudny wieczór i odmóżdżenie jak znalazł.

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Zobacz w kinach

Brak emisji w mieście

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Paul Bettany

Paul Bettany

ur. 1971, kończy 48 lat

Joseph Fiennes

Joseph Fiennes

ur. 1970, kończy 49 lat

Magdalena Kuta

Magdalena Kuta

ur. 1957, kończy 62 lat

Bella Heathcote

Bella Heathcote

ur. 1987, kończy 32 lat

Louis Gossett Jr.

Louis Gossett Jr.

ur. 1936, kończy 83 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV