Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Liga Sprawiedliwości: Bogowie i potwory (2015)

Justice League: Gods and Monsters

Śr. ocena 7.1

Znasz ten film? Oceń!

0,0

Zgłoś błąd na stronie

Najnowsza recenzja redakcji

Nowy film animowany „Liga Sprawiedliwości: Bogowie i potwory” oparty na komiksach DC to sporo świeżości i fajne pomysły. Dostajemy coś, co ogląda się wyśmienicie.

Liga Sprawiedliwości: Bogowie i potwory” to film animowany osadzony w alternatywnej rzeczywistości. Liga Sprawiedliwości złożona jest z trójki superbohaterów – Supermana, Batmana i Wonder Woman – ale są to kompletnie inne postacie niż te, które dobrze znamy. Superman to syn Zoda wychowany przez imigrantów z Meksyku, Batman jest wampirem, a Wonder Woman pochodzi z innej planety. Dzięki temu ogląda się to z niezwykłym zainteresowaniem, bo twórcy oferują widzom sporo świeżości i dopracowanych pomysłów.

Cały film ma formę kryminału – Liga Sprawiedliwości próbuje rozwikłać zagadkę bezpośrednio związaną z jej działalnością. Fabularnie jest naprawdę dobrze, bo reżyser tak opowiada historię, że nie ma w niej krzty przewidywalności. Ona naprawdę wciąga i potrafi porządnie zaciekawić. Najważniejsze jednak jest to, że twórcy nie traktują odbiorców jako osoby, które doskonale wiedzą, kim są ci nowy superbohaterowie. Dlatego mamy interesujące sceny retrospekcji, dzięki którym dowiadujemy się, w jaki sposób stali się bohaterami. Naprawdę pokazano to z pomysłem, wprowadzając zwroty akcji i dobrze zazębiając każdy element.

Liga Sprawiedliwości: Bogowie i potwory” nie jest filmem dla dzieci. Nie brak tutaj obrazowej przemocy, krew się leje, a trup ściele się gęsto. Poruszane są też poważniejsze tematy odrzucenia, miłości i śmierci, więc zdecydowanie jest to produkcja skierowana do dorosłego widza.

Wydanie DVD filmu „Liga Sprawiedliwości: Bogowie i potwory” oferuje obszerne spojrzenie na kolejną animację – „Batman: Bad Blood”. W sumie materiał nawet ciekawie przedstawia film, prezentując delikatnie animowane storyboardy i szkice koncepcyjne. Potrafią pobudzić ciekawość i pokazać „Batman: Bad Blood” jako coś z potencjałem. Oby go nie zmarnowano. Dźwięk w wydaniu dostajemy w 5.1., w dobrej jakości, co daje odpowiedni efekt.

Liga Sprawiedliwości: Bogowie i potwory” to jeden z lepszych filmów animowanych opartych na uniwersum DC. Wprowadza sporo świeżości, a forma opowiadanej historii oparta na zagadce może się podobać. Dobra rozrywka.

"Liga Sprawiedliwości: Bogowie i potwory" - okładka DVD
Źródło: materiały prasowe

Pokaż całą recenzję
 

 

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.