Liga Sprawiedliwości: Bogowie i potwory (2015)

Justice League: Gods and Monsters

Liga Sprawiedliwości: Bogowie i potwory

Wybierz się w podróż do alternatywnego świata, w którym Liga Sprawiedliwości to trio obdarzone niezbadanymi mocami. To już nie jest Metropolis, jakie znałeś do tej pory – Superman, Batman i Wonder Woman łączą sprawiedliwość z brutalną siłą. Kiedy grupa naukowców ulega śmiertelnym „wypadkom”, zaczyna się gra o wysoką stawkę, pełna intryg i akcji.

 • Premiera (Świat):

  22 lipca 2015
 • Premiera (Polska):

  21 sierpnia 2015
 • Kraj produkcji:

  USA
 • Dystrybutor:

  Galapagos
 • Czas trwania:

  73 min.
 • Gatunek:

  Animowany

Najnowsza recenzja redakcji

"Justice League: Gods and Monsters" to film animowany osadzony w alternatywnej rzeczywistości. Liga Sprawiedliwości złożona jest z trójki superbohaterów - Supermana, Batmana i Wonder Woman - ale są to kompletnie inne postacie niż te, które dobrze znamy. Superman to syn Zoda wychowany przez imigrantów z Meksyku, Batman jest wampirem, a Wonder Woman pochodzi z innej planety. Dzięki temu ogląda się to z niezwykłym zainteresowaniem, bo twórcy oferują widzom sporo świeżości i dopracowanych pomysłów.

Cały film ma formę kryminału - Liga Sprawiedliwości próbuje rozwikłać zagadkę bezpośrednio związaną z jej działalnością. Fabularnie jest naprawdę dobrze, bo reżyser tak opowiada historię, że nie ma w niej krzty przewidywalności. Ona naprawdę wciąga i potrafi porządnie zaciekawić. Najważniejsze jednak jest to, że twórcy nie traktują odbiorców jako osoby, które doskonale wiedzą, kim są ci nowy superbohaterowie. Dlatego mamy interesujące sceny retrospekcji, dzięki którym dowiadujemy się, w jaki sposób stali się bohaterami. Naprawdę pokazano to z pomysłem, wprowadzając zwroty akcji i dobrze zazębiając każdy element.

"Justice League: Gods and Monsters" nie jest filmem dla dzieci. Nie brak tutaj obrazowej przemocy, krew się leje, a trup ściele się gęsto. Poruszane są też poważniejsze tematy odrzucenia, miłości i śmierci, więc zdecydowanie jest to produkcja skierowana do dorosłego widza.

Wydanie DVD filmu "Justice League: Gods and Monsters" oferuje obszerne spojrzenie na kolejną animację - "Batman: Bad Blood". W sumie materiał nawet ciekawie przedstawia film, prezentując delikatnie animowane storyboardy i szkice koncepcyjne. Potrafią pobudzić ciekawość i pokazać "Batman: Bad Blood" jako coś z potencjałem. Oby go nie zmarnowano. Dźwięk w wydaniu dostajemy w 5.1., w dobrej jakości, co daje odpowiedni efekt.

"Justice League: Gods and Monsters" to jeden z lepszych filmów animowanych opartych na uniwersum DC. Wprowadza sporo świeżości, a forma opowiadanej historii oparta na zagadce może się podobać. Dobra rozrywka.

"Liga Sprawiedliwości: Bogowie i potwory" - okładka DVD
Źródło: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Zobacz w kinach

Brak emisji w mieście

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

D.J. Cotrona

D.J. Cotrona

ur. 1980, kończy 39 lat

Joan Collins

Joan Collins

ur. 1933, kończy 86 lat

Melissa McBride

Melissa McBride

ur. 1965, kończy 54 lat

Ryan Coogler

Ryan Coogler

ur. 1986, kończy 33 lat

Lea DeLaria

Lea DeLaria

ur. 1958, kończy 61 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV