Pierwsza gwiazdka (2017)

The Star

Pierwsza gwiazdka

Akcja animacji The Star rozgrywa się przed wiekami, tuż przed momentem narodzin Jezusa Chrystusa. Fabuła opowiedziana jest z perspektywy zwierzęcych świadków tego wydarzenia. Głównym bohaterem jest dzielny osiołek Bo, który ma poczucie, że został stworzony do rzeczy wielkich.

Trailery i materiały wideo

Pierwsza gwiazdka - polski zwiastun

Najnowsza recenzja redakcji

Mały, odważny osiołek o imieniu Bo tęskni za życiem z dala od codziennej pracy w wiejskim młynie. Marzy o tym, by zostać częścią ekipy królewskiego powozu i zwiedzać miasta. Pewnego dnia zbiera się na odwagę i za namową swojego kolegi gołębia ucieka na wolność. Po drodze spotyka uroczą owieczkę Ruth, która przypadkowo odłączyła się od swej trzody. Wszyscy oni wspólnie z zabawnymi wielbłądami oraz kilkoma nieco ekscentrycznymi zwierzętami podążają za gwiazdą. Zapowiada ona nadejście nowego Króla. Wszyscy znają tę historię, ale nie z tej perspektywy.

Tyle razy opowiadano już historię narodzin Jezusa Chrystusa, że trudno tu wymyślić coś nowego i oryginalnego. Tak jest i w tym przypadku. Reżyser Timothy Reckart, dla którego jest to dopiero druga pełnometrażowa animacja, idzie na łatwiznę. Serwuje nam zwykłą opowieść o podróży, w trakcie której główny bohater przechodzi przemianę duchową i zaczyna rozumieć, co w życiu jest najważniejsze. Pomóc mają mu w tym nowi napotkani przyjaciele, jak i Maryja, która otacza małego osiołka opieką. Ten oczywiście na początku zamierza ją wykorzystać do swoich celów, ale jego priorytety zaczynają się powoli zmieniać.

Rodzice podczas seansu The Star raczej będą się nudzić. Nie jest to bowiem jedna z tych animacji, które  skierowane są do widowni w różnym wieku. Tu przede wszystkim mają się dobrze bawić najmłodsi. Patrząc na ich reakcję, trzeba przyznać, że cel został osiągnięty. Dzieciaki bawią się przednio, podskakują ze strachu wtedy, gdy pojawiają się na ekranie czarne charaktery, i śmieją się do rozpuku, gdy dzieje się coś zabawnego.

Sama animacja wizualnie jakoś nie zaskakuje. Jest raczej prosta, bez większej dbałości o takie szczegóły, jak sierść zwierząt czy elementy drugiego planu. Zespół odpowiedzialny za animacje postaci postawił na prostotę i to, by twarze zwierząt były ładnie wykonane.

The Star to typowy film o przyjaźni skierowany do najmłodszych z zabarwieniem chrześcijańskim, mającym na celu przytoczeniu dzieciom historii gwiazdy betlejemskiej i tego, co wydarzyło się w dniu nazywanym obecnie Bożym Narodzeniem.

Co o tym sądzisz?

Zobacz w kinach

Znajdź najbliższe
Brak emisji w tym mieście

Zobacz w TV

HBO3

22 lutego 2020 o 12:10

Zobacz w VOD

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Millie Bobby Brown

Millie Bobby Brown

ur. 2004, kończy 16 lat

Benicio Del Toro

Benicio Del Toro

ur. 1967, kończy 53 lat

David Mazouz

David Mazouz

ur. 2001, kończy 19 lat

Luke Pasqualino

Luke Pasqualino

ur. 1990, kończy 30 lat

Josh Trank

Josh Trank

ur. 1984, kończy 36 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV