Przeczytaj w weekend

Na co do kina w grudniu 2017. Co warto obejrzeć?

Nadszedł grudzień, a wraz z nim zupełnie nowe propozycje filmowe, które dobrze jest obejrzeć na dużym ekranie. Jeśli macie wątpliwości, na co wybrać się do kina w tym miesiącu, sprawdźcie poniższe zestawienie.

Nadszedł grudzień, a wraz z nim zupełnie nowe propozycje filmowe, które dobrze jest obejrzeć na dużym ekranie. Jeśli macie wątpliwości, na co wybrać się do kina w tym miesiącu, sprawdźcie poniższe zestawienie.

Rok 2017 chyli się ku końcowi, jednak zanim ostatecznie zamkniemy kalendarz, warto zapoznać się z nowymi propozycjami kinowymi. W tym miesiącu na wielkich ekranach zagoszczą produkcje zarówno dla dzieci, jak i dla starszej części widowni. Możemy wręcz przebierać w animacjach, dramatach, komediach czy thrillerach, w których znajdą się również typowe produkcje okołoświąteczne - The Star, Santa & Cie, czy Daddy's Home 2 . To jednak nie wszystko, czym uraczy nas kino - do najgłośniejszych premier grudnia należą między innymi Jumanji: Welcome to the Jungle, Battle of the Sexes, The Greatest Showman i przede wszystkim Star Wars: The Last Jedi.

Sprawdźcie, co jeszcze ciekawego będzie można zobaczyć na ekranach w ciągu najbliższych tygodni.

Daddy's Home 2

Sequel komedii Daddy's Home z Markiem Wahlbergiem i Willem Ferrellem w rolach głównych. Biologiczny ojciec i ojczym zakopali już topór wojenny i nie muszą rywalizować o dzieci. W okolicy świąt Bożego Narodzenia, chcą wspólnie pokazać swoim pociechom, jak wygląda porządna Gwiazdka i dokładają wszelkich starań, by te święta były niezapomniane. Wszystko jednak zmienia się, gdy w domu pojawiają się dwaj dziadkowie – ekscentryczny Kurt (Mel Gibson) i poczciwy Don (John Lithgow). Krytycy są podzieleni jeśli chodzi o ocenę nowej komedii - część zwraca uwagę na mało śmieszne żarty niskich lotów, podczas gdy inni zapewniają, że produkcja jest lepsza niż poprzednia. W podjęciu decyzji o pójściu do kina może pomóc Wam zwiastun:

Data premiery w Polsce: 1 grudnia

Les as de la jungle

Familijna animacja, która skupia się na mieszkańcach dżungli, pragnących ocalić swój dom przed szalonym koalą. Futrzany miś-piroman zamierza bowiem spalić las. Tegoroczna produkcja to kinowa wersja serialu, jaki jest emitowany we Francji. Zdaniem krytyków, bez znajomości pierwowzoru film może wydawać nam się początkowo niespójny i chaotyczny. Niemniej jednak animacja ma szansę spodobać się najmłodszym widzom – przekazuje uniwersalne wartości i jest pochwałą pracy zespołowej w słusznej sprawie. Można rozważyć seans kinowy z dziećmi.

Data premiery w Polsce: 1 grudnia

The Nile Hilton Incident

Tegoroczny kryminał, który ma na swoim koncie kilka nagród filmowych – w tym Główną Nagrodę Jury na festiwalu w Sundance. Akcja rozgrywa się w Kairze, gdzie jeden z lokalnych policjantów stara się rozwiązać sprawę zabójstwa młodej kobiety. Jak się szybko okazuje, to tylko wierzchołek góry lodowej, a Noredin (Fares Fares) odkrywa skandal w samym sercu egipskiej elity. Film jest doceniany za zgrabne połączenie elementów thrillera z wątkami politycznymi oraz dobrze poprowadzoną intrygę i satysfakcjonujące zakończenie. Dobra propozycja dla fanów gatunku, którym nie zależy na wartkiej akcji i pościgach.

Data premiery w Polsce: 1 grudnia

Wonder Wheel

Nowy film Woody'ego Allena rozgrywa się na Coney Island, w realiach kolorowego i gwarnego wesołego miasteczka, które mimo pozornego przepychu, staje się miejscem straconych marzeń. Operator karuzeli Humpty (Jim Belushi) i rozchwiana emocjonalnie była aktorka Ginny (Kate Winslet) leniwie toczą swoje codzienne życie, lecz pewnego dnia stają oko w oko z Caroliną – córką Humpty'ego z pierwszego związku, która teraz chce znaleźć u ojca schronienie przed depczącymi jej po piętach gangsterami. Produkcja nie może pochwalić się pozytywnymi recenzjami – niektórzy krytycy zwracają uwagę na zbytnią teatralność, przez którą film przypomina wydmuszkę czy makietę. Czuć tu bardzo Allenowski styl, stąd też widzowie zaznajomieni ze stylem reżysera nie odnajdą w filmie niczego nowego. Doceniana jest jednak gra aktorska i niezwykle estetyczny obraz, który cieszy oko. Warto wybrać się do kina – jak choćby po to, by wyrobić sobie własne zdanie.

Data premiery w Polsce: 1 grudnia

Strony:

Źródło: zdjęcie główne: Lucasfilm

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV