Warning: Error while sending QUERY packet. PID=28972 in /home/www/naekranie.pl/public/wp-includes/wp-db.php on line 1924
Avengers Assemble - serial (2013-) »naEKRANIE.pl
Repertuar kin Nowość Program TV

 

Advertisement " "

 

Advertisement
 

Avengers Assemble (2013)

Śr. ocena 7.1

Znasz ten serial? Oceń!

0,0

Trailery i materiały video

Najnowsza recenzja redakcji

Avengers Assemble zaczyna trochę eksperymentować, dając więcej czasu ekranowego cząstce grupy, dzięki czemu lepiej ją poznajemy. Szkoda jedynie, że kilka zgrzytów psuje pozytywne wrażenie.

Odcinek zaczynamy od retrospekcji pokazujących Avengers w walce z Molecule Manem. Fani „Earth’s Mightiest Heroes” od razu skojarzą, że w jednym z odcinków bohaterowie mierzyli się z tym łotrem. W tych scenach widzimy Avengers utrzymanych w wizualnej estetyce poprzedniego serialu. Wydaje się, że twórcy chcieli w ten sposób jeszcze raz nam wszystkim udowodnić, że Avengers Assemble jest kontynuacją, a nie remakiem.

W końcu po długiej nieobecności powraca Black Widow i dostaje dużo czasu ekranowego. Skupienie się na jej relacji z Hawkeyem to strzał w dziesiątkę. Jest chemia, jest sporo dobrego humoru i kilka istotnych faktów związanych z tymi postaciami. To było coś, co powinno być pokazywane częściej, gdyż nie samą rozwałką widz żyje. Oglądanie tego zwariowanego duetu sprawia ogromną przyjemność.

Dzięki temu reszta postaci pojawia się tylko epizodycznie. Falcon, Kapitan Ameryka i koniec końców Iron Man mają istotne, ale niewielkie role. Brak Thora i Hulka (który miał występ w swoim serialu) można zaliczyć na plus, gdyż bez udziału dwóch twardzieli lepiej można nakreślić dynamikę pozostałych postaci. Dobrze też, że skupiono się na postaci Molecule Kida, który jest poniekąd łotrem odcinka. Nie jest to ani do końca zły, ani dobry człowiek, co dodaje wyrazu serialowi. Postaci tak dwuznacznych powinno być więcej. Końcówka sugeruje nam, że Molecule Kid może zmierzać do Ultimate Spider-Man.

Sympatycznym akcentem było pojawienie się Super-Adaptoida w wersji M.O.D.O.K-a oraz agentów A.I.M. Wszyscy, łącznie z Avengers, chcieli dorwać dzieciaka i jego magiczną różdżkę. To daje nam wiele niezłych i pomysłowych scen akcji, które zapewniają sporo frajdy. W tym wszystkim nie satysfakcjonuje końcówka odcinka, która jest zbyt banalna z powodu moralizatorskiego tonu skierowanego do młodego chłopaka. Do tego wydarzenia nie mają większego znaczenia ani wpływu na fabułę serialu. Wątek Cabalu jest ponownie pomijany.

Avengers Assemble w odróżnieniu od Hulk and the Agents of S.M.A.S.H jest serialem lekkim i przyjemnym. Nie wymaga wiele, a zapewnia kawał dobrej rozrywki.

Pokaż całą recenzję

Sezony

Sezon 1:

Sezon 2:

Sezon 3:

Sezon 4:

Sezon 5:

 

 

Powiązane Artykuły

Piotr "Venom" Wosik
1-

Najlepsze seriale superbohaterskie 2016 roku – autorskie podsumowanie

Jeśli myśląc o serialu komiksowym macie w głowie głównie pozycje superbohaterskie, to tutaj znajdziecie ich…

Paweł Bojarski
-

KOMIKSOLOGIA: Agenci T.A.R.C.Z.Y. 02×01

Przyglądamy się odniesieniom do komiksu w 1. odcinku 2. sezonu serialu Agenci T.A.R.C.Z.Y. pt. "Shadows".…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 35 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]