Repertuar kin Nowość Program TV

 

Advertisement " "  

Advertisement

 

Happy Together (2018)

Śr. ocena 6

Znasz ten serial? Oceń!

0,0

Zgłoś błąd na stronie

Trailery i materiały video

Happy Together - trailer

Najnowsza recenzja redakcji

UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Happy Together jest serialem dziwnym, który szuka swojej tożsamości. Na razie jednak w miarę się sprawdza.

Happy Together oparty jest na dziwacznym koncepcie, w którym lepiej nie doszukiwać sensu. Jest on naciągany, a usprawiedliwienie faktu wspólnego mieszkania jest szyte grubymi nićmi. Zatem albo akceptujemy ten fakt z góry i przymykamy oko, albo nie ma szans na czerpanie z tej produkcji przyjemności. Taka konwencja została obrana i ma ona potencjał komediowy na dobrym poziomie, a drugi odcinek udowadnia, że warto dać szansę.

W tym odcinku twórcy chcą poruszyć istotny wątek trzymania rzeczy z przeszłości. Jest to pierwsze podjęcie próby powiedzenia czegoś ważnego i z przesłaniem, które ma przy okazji pokazać życiową mądrość. Nie przeczę, że ma to sens, a wątek dobrze napędza rozwój odcinka. Jest w tym wiele uroczej absurdalności i sytuacji, które są w stanie rozbawić. Zwłaszcza cały motyw z lalką z piekła rodem. Tego typu gagi, choć proste, a nawet oczywiste, solidnie działają w tym serialu dzięki aktorom. Szczególnie parze grającej Davisów.

Humorystycznie jest ciut lepiej niż w pilocie. Mamy więcej różnorodnych prób, które już nie zawężają się do popisów przed gwiazdą muzyki pop. Te też tutaj trafiają, ale znowu wychodzi to niezręcznie, a nie śmiesznie. Czuć, że sami twórcy powoli zdają sobie sprawę, jak to nie działa, bo jest tego coraz mniej. Nacisk jest bardziej nastawiony na śmianie się z bieżącej sytuacji. Mamy zderzenie światów bohaterów i gwiazdy pop, z którego też często wychodzą komiczne niezrozumienia. Nawet motyw zmiany Jake’a i Clare w parę tak zżytą, że robią to samo i mówią to samo ma dobre momenty. Zwłaszcza w ich reakcjach na sytuację.

Happy Together na razie jest solidny, z pomysłem, ale jeszcze trzeba poczekać, by ocenić czy wyjdzie z tego coś naprawdę dobrego. Czuć podobnie jak w wielu serialach, że początek sezonu powstaje metodą prób i błędów. Szkoda trochę, że rola Coopera w tym odcinku nie miała zbyt wielu szalonych sytuacji, bo potencjał w tym jest większy.

Pokaż całą recenzję

Obsada

Sezony

Sezon 1:

 

 

Powiązane Artykuły

Wiktor Fisz
-

Nowe seriale i kolejne sezony na październik 2018

Październik będzie bardzo gorącym miesiącem dla wszystkich fanów seriali. Co prawda w najbliższym miesiącu nie…

Norbert Zaskórski
-

Nowe sezony seriali 2018 – jesień w Polsce i w USA

Wszyscy czekamy na nowe sezony seriali, które uwielbiam oglądać. Jesień w Polsce i w USA…

Adam Siennica
-

Nowe seriale – jesień 2018. Zobacz zwiastuny i zdjęcia

Amerykańskie stacje ogłosiły nowe seriale, które zadebiutują w sezonie 2018/2019. W artykule przybliżę Wam poszczególne…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.