Happy Together (2018-2019)

Happy Together

Bohaterami Happy Together są Peter i Claire, małżeństwo po trzydziestce, które chce odzyskać szaleństwo młodości. Ich życie zmienia się, gdy wprowadza się do nich gwiazda muzyki pop.

Trailery i materiały wideo

Happy Together - trailer

Najnowsza recenzja redakcji

Happy Together oparty jest na dziwacznym koncepcie, w którym lepiej nie doszukiwać sensu. Jest on naciągany, a usprawiedliwienie faktu wspólnego mieszkania jest szyte grubymi nićmi. Zatem albo akceptujemy ten fakt z góry i przymykamy oko, albo nie ma szans na czerpanie z tej produkcji przyjemności. Taka konwencja została obrana i ma ona potencjał komediowy na dobrym poziomie, a drugi odcinek udowadnia, że warto dać szansę.

W tym odcinku twórcy chcą poruszyć istotny wątek trzymania rzeczy z przeszłości. Jest to pierwsze podjęcie próby powiedzenia czegoś ważnego i z przesłaniem, które ma przy okazji pokazać życiową mądrość. Nie przeczę, że ma to sens, a wątek dobrze napędza rozwój odcinka. Jest w tym wiele uroczej absurdalności i sytuacji, które są w stanie rozbawić. Zwłaszcza cały motyw z lalką z piekła rodem. Tego typu gagi, choć proste, a nawet oczywiste, solidnie działają w tym serialu dzięki aktorom. Szczególnie parze grającej Davisów.

Humorystycznie jest ciut lepiej niż w pilocie. Mamy więcej różnorodnych prób, które już nie zawężają się do popisów przed gwiazdą muzyki pop. Te też tutaj trafiają, ale znowu wychodzi to niezręcznie, a nie śmiesznie. Czuć, że sami twórcy powoli zdają sobie sprawę, jak to nie działa, bo jest tego coraz mniej. Nacisk jest bardziej nastawiony na śmianie się z bieżącej sytuacji. Mamy zderzenie światów bohaterów i gwiazdy pop, z którego też często wychodzą komiczne niezrozumienia. Nawet motyw zmiany Jake'a i Clare w parę tak zżytą, że robią to samo i mówią to samo ma dobre momenty. Zwłaszcza w ich reakcjach na sytuację.

Happy Together na razie jest solidny, z pomysłem, ale jeszcze trzeba poczekać, by ocenić czy wyjdzie z tego coś naprawdę dobrego. Czuć podobnie jak w wielu serialach, że początek sezonu powstaje metodą prób i błędów. Szkoda trochę, że rola Coopera w tym odcinku nie miała zbyt wielu szalonych sytuacji, bo potencjał w tym jest większy.

Sezony

Sezon 1

 1. Pilot (1 października 2018)
 2. Scrubbing (8 października 2018)
 3. Let’s Work It Out (15 października 2018)
 4. About Your Parents (22 października 2018)
 5. Like Father, Like Son (29 października 2018)
 6. Bland Gestures (5 listopada 2018)
 7. How Jake and Claire Met (12 listopada 2018)
 8. Til Death Do We Party (19 listopada 2018)
 9. The Power of Yes… Men (3 grudnia 2018)
 10. Home Insecurity (10 grudnia 2018)
 11. A Claire-Free Lifestyle (17 grudnia 2018)
 12. Vows (7 stycznia 2019)
 13. Backstage P(Asses) (14 stycznia 2019)

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV