Repertuar kin Nowość Program TV

 

Advertisement " "  

Advertisement
 

Agenci NCIS (2003)

NCIS

Śr. ocena 7.9

Znasz ten serial? Oceń!

0,0

Zgłoś błąd na stronie

Trailery i materiały video

NCIS - trailer 11. sezonu

Najnowsza recenzja redakcji

Miała to być wybuchowa i emocjonująca premiera. Mówili o tym twórcy i aktorzy, zapewniając, że warto czekać na nowy odcinek Agentów NCIS: Los Angeles. I co?

Zrobili sobie z widzów przysłowiowe „jaja” – bo tak otwarcie trzeba nazwać sytuację po premierze nowej serii. Jak nie trudno było się domyślić, nasi bohaterowie po ciekawym i emocjonującym finale drugiego sezonu pozostali nad Morzem Czarnym. W Rumunii nigdy nie byłem, jednak wydaje się to całkiem gościnny kraj, skoro czwórka amerykańskich agentów potrafi przez prawie godzinę przesiadywać na plaży, a później w zupełnie pustym i nie używanym przez nikogo hangarze (przy okazji nie zwracając na siebie uwagi).

© 2011 CBS Productions

Agentów NCIS: Los Angeles zawsze ceniłem za to, że w porównaniu do starszego brata (NCIS) stawia na akcję. Bohaterowie nie są sztywniakami (wybaczcie, fani Agentów NCIS), potrafią strzelać, walczyć i zachowują się jak typowi komandosi wyszkoleni do takiej pracy. Mnóstwo fajnych wątków, duże tempo prezentowanych wydarzeń i wątek głównego bohatera, przewijający się od samego początku serialu. Właśnie w Rumunii G. Callen miał znaleźć odpowiedzi dotyczące samego siebie. Czy udało mu się to? Póki co PR zrobiony wokół premiery udał się twórcom i aktorom. Obiecując „wybuchowy odcinek” (cytat twórcy serialu, Shane’a Brennana) zgromadzili przed telewizorami pokaźną liczbę widzów, którzy przez niemal godzinę ziewali z nudów.

Wszystko to, za co uwielbiałem Agentów NCIS: Los Angeles w premierze trzeciego sezonu gdzieś uleciało. Nie wiem, kto pisał scenariusz tego odcinka (w CV ma wpisane chyba 20 „tekstów” do C.S.I.: Crime Scene Investigation), ale ileż można siedzieć bezczynnie w hangarze, tylko po to by w ostatnich 2-3 minutach odcinka w końcu zdecydować się na (i tak z góry ustaloną od samego początku) interwencję. Gdzie dynamika? Gdzie te „wybuchy”? Śmiem twierdzić, że premiera nowej serii dramatu CBS była najwolniejszym odcinkiem w historii całego serialu. Przeciąganie wspomnianej „interwencji” do samego końca odcinka teoretycznie wytłumaczyć się da, tylko po to by widz mógł dowiedzieć się czegoś nowego o głównym bohaterze. Czy widzowie wiedza więcej o G. Callenie? Niech ocenią sami.

© 2011 CBS Productions

Zmiast akcji, w premierze trzeciej serii była masa dramatu i bardzo dużo dialogów, w których Hetty odkrywała przyczyny konfliktu między dwoma rodzinami. Callen z trudem przypominał sobie swoje dzieciństwo i przykre wspomnienia. Tylko dlaczego w odcinku pokazano coś zupełnie innego, niż zapowiadano przed emisją? Na szczęście pozostał humor i jak zwykle genialny Deeks (– I hate Romania!). Teoretycznie samobójcza misja czwórki amerykanów (nie zatwierdzona przez żadną agencję) na terenie obcego kraju połączona z zabiciem kilkunastu rumuńskich gangsterów (?) znając życie – nie będzie mieć żadnych konsekwencji. I cóż z tego, że scenarzyści pozostawili cliffhanger, skoro w kolejnym odcinku wszystko powinno wrócić do „normy”. Nie tego się spodziewałem, nie tego oczekiwałem. To nie jest ten serial, którym otwarcie zachwycałem się przez ostatnie dwa sezony. Oby był to tylko wypadek przy pracy.

Ocena: 5/10

Pokaż całą recenzję

Obsada

Agent Anthony "Tony" Dinozzo
Ziva David
Agent Timothy "Tim" McGee
Abby Sciuto
Dr Donald "Ducky" Mallard
Dyrektor Leon Vance

Sezony

Sezon 1:

Sezon 2:

Sezon 3:

Sezon 4:

Sezon 5:

Sezon 6:

Sezon 7:

Sezon 8:

Sezon 9:

Sezon 10:

Sezon 11:

Sezon 12:

Sezon 13:

Sezon 14:

Sezon 15:

Sezon 16:

 

 

Powiązane Artykuły

Adam Siennica
-

Super Bowl 2019: spoty filmowe. Obejrzyj je wszystkie [lista aktualizowana]

Super Bowl 2019 to największe wydarzenie telewizyjne roku. Finał rozgrywek futbolu amerykańskiego co roku ogląda…

Norbert Zaskórski
-

Seriale 2019: wielkie powroty! Daty nowych sezonów styczeń-maj

Seriale 2019 to przede wszystkim wielkie powroty! Gra o tron, Luther, Odwróceni czy Detektyw. Midseason…

Norbert Zaskórski
-

Nowe sezony seriali 2018 – jesień w Polsce i w USA

Wszyscy czekamy na nowe sezony seriali, które uwielbiam oglądać. Jesień w Polsce i w USA…

Michalina Reda
-

Aktorzy, którzy w młodości byli zawodowymi sportowcami

Nie wszyscy aktorzy zaczynali swoje kariery od specjalnych szkół filmowych czy desek teatrów - są…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 35 sek. [X]

 

To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]