Przeczytaj w weekend

Marvel Studios tymczasowo przestaje działać? Wstrzymano prace nad filmami i serialami MCU

Według Charlesa Murphy'ego, którego informacje bardzo często się sprawdzały, w Marvel Studios podjęto ważne decyzje, które mogą opóźnić rozwój całego MCU.

Według Charlesa Murphy'ego, którego informacje bardzo często się sprawdzały, w Marvel Studios podjęto ważne decyzje, które mogą opóźnić rozwój całego MCU.

Adam Siennica
Adam Siennica
Tagi:  marvel 
UWAGA! TA TREŚĆ TO PLOTKA, CZYLI MOŻE OKAZAĆ SIĘ PRAWDĄ, ALE NIE MUSI.

Marvel Studios tymczasowo zawiesza działalność na czas pandemii koronawirusa. Tak podaje Charles Murphy na swojej stronie Murphy'ego Multiverse. Jest to dziennikarz, którego źródła informacji praktycznie zawsze się sprawdzały, ale traktujemy to jako plotkę dopóki nikt oficjalnie tego nie potwierdzi. Podchodźmy więc z dystansem.

Swoje informacje bazuje na e-mailu z Marvel Studios, który został rozesłany członkom ekip filmowych, które pracowały do niedawna nad wszystkimi projektami MCU. Z nich wynika, że prace nad WandaVision (Murphy potwierdza, że ten serial nie został do końca nakręcony), The Falcon and the Winter Soldier oraz Lokim zostają wstrzymane do odwołania.

Pierwotnie członkowie ekip filmowych dostali informację, że zawieszenie prac ma potrwać miesiąc, ale z tego maila wynika, że nie jest to realistyczny termin. Z treści wynika, że produkcje zostaną wznowione, gdy pandemia koronawirusa zostanie opanowana na całym świecie, czyli czeka nas długi okres opóźnień. Być może nawet miesiącach.

Członkowie ekipy filmowych zostali także poinformowani przez Marvel Studios, że w związku z tym wszystkim, począwszy od 3 kwietnia 2020 roku nie będą zatrudnieni przy tych określonych projektach. Dotyczy to też wstrzymania prac nad serialami, które miały w 2020 roku dopiero rozpocząć zdjęcia: She-Hulk, Ms Marvel oraz Hawkeye

Na obecną chwilę nie wiadomo, czy premiery The Falcon and The Winter Soldier oraz WandaVision odbędą się w 2020 roku zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami.

Doniesienia dotyczą seriali, ale założenie jest, że te same zasady dotyczą również filmów MCU. Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings był kręcony w Australii zanim pandemia koronawirusa zablokowała wszystkie plany filmowe. W sierpniu 2020 roku zdjęcia miały rozpocząć się do Thor: Love and Thunder, więc to także może zostać opóźnione. Przypomnijmy, że premiera Czarnej Wdowy została odwołana i nie wiadomo, kiedy film trafi do kin. Nie wiadomo też, czy proces post-produkcji nad The Eternals będzie przeprowadzony zdalnie.

Charles Muprhy po jakimś czasie zdecydował się usunąć swój artykuł ze strony internetowej. Na Twitterze wyjaśnił, że nie skasował go z powodu nierzetelności, bo informacje są prawdziwe. Powodem była rozmowa z innym członkiem ekip filmowych, który uświadomił mu, że publikacja takich informacji jest nieczuła i może zepsuć dzień wielu osobom. Zgodził się i usunął post.

Źródło: Charles Murphy

Źródło zdjęcia głównego: Marvel

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Robert Downey Jr.

Robert Downey Jr.

ur. 1965, kończy 55 lat

Hugo Weaving

Hugo Weaving

ur. 1960, kończy 60 lat

Natasha Lyonne

Natasha Lyonne

ur. 1979, kończy 41 lat

Sarah Gadon

Sarah Gadon

ur. 1987, kończy 33 lat

Amanda Righetti

Amanda Righetti

ur. 1983, kończy 37 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV