Neo Geo Arcade Stick Pro – retrokonsola w kontrolerze

Na rynku zadebiutuje kolejna minikonsola dla miłośników retrogrania. Pozwoli nam zagrać w najpopularniejsze bijatyki z Neo Geo, sprawdzi się także w roli niezależnego arcade sticka.

Na rynku zadebiutuje kolejna minikonsola dla miłośników retrogrania. Pozwoli nam zagrać w najpopularniejsze bijatyki z Neo Geo, sprawdzi się także w roli niezależnego arcade sticka.

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski
Tagi:  retro 

Już w zeszłym miesiącu przedstawiciele SNK zapowiedzieli, że wypuszczą na rynek nową retrokonsolę Neo Geo i nie były to słowa rzucone na wiatr. Firma zaprezentowała na swoim profilu twitterowym sprzęt, który zawalczy o serca – i portfele – miłośników retrogrania. Neo Geo Arcade Stick Pro przykuwa wzrok przede wszystkim nietypowym wyglądem, gdyż jest mikrokonsolą ukrytą w arcade sticku.

Zabawkę na tle wielu konkurencyjnych urządzeń, wyróżnia także jego hybrydowa forma. Arcade Stick Pro może pracować w trybie konsoli bądź kontrolera.

Ten pierwszy zapewni nam dostęp do 20 klasycznych tytułów z Neo Geo, które odpalimy na każdym współczesnym telewizorze – wystarczy tylko podpiąć konsolę do odbiornika za pośrednictwem kabla HDMI i rozpocząć zabawę. Niestety, sprzęt oferuje dostęp do dwukrotnie mniejszej liczby gier niż Neo Geo Mini, producent nie podał także, jakie tytuły trafią na Arcade Stick Pro. Pozwoli za to zmierzyć się z drugim graczem – po sparowaniu dodatkowego kontrolera NEOGEO mini PAD będziemy mogli zagrać w tytuły wieloosobowe. A na tym nie kończą się możliwości konsoli. Dzięki trybowi kontrolera możemy podpiąć ją do komputera i wykorzystywać w roli arcade sticka do pecetowych bijatyk. Sprawdzi się także jako zewnętrzny kontroler dla retrokonsol Neo Geo Mini od SNK.

Cena oraz data premiery urządzenia na razie pozostają nieznane. Można jednak spodziewać się, że producent zechce wypuścić je do sprzedaży na początku ostatniego kwartału tego roku. W końcu retrokonsole od lat są chętnie kupowane jako prezent pod choinkę.

Źródło: Engadget / Zdjęcie: NeoGeo

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV