Przeczytaj w weekend

47 Roninów (2013)

47 Ronin

47 Roninów

Obraz oparty jest na japońskiej legendzie. Keanu Reeves wciela się w postać Kaia, wyrzutka, który dołącza do Oishiego, przywódcy 47 Roninów. Razem szukają zemsty na zdradzieckim władcy, który zabił ich mistrza i skazał na banicję. Aby odzyskać honor, wojownicy wyruszają na pełną wyzwań wyprawę.

Trailery i materiały wideo

47 Ronin UK Trailer (2013) - Keanu Reeves Movie HD

47 Ronin Interview - Ko Shibasaki & Jin Akanishi (2013) - Action Adventure Movie HD

47 Ronin Interview - Rinko Kikuchi & Tadanobu Asano (2013) - Action Adventure Movie HD

47 Ronin Interview - Carl Rinsch (2013) - Action Adventure Movie HD

47 Ronin TV SPOT - Take A Stand (2013) - Keanu Reeves, Rinko Kikuchi Movie HD

47 Ronin Official Trailer #1 (2013) - Keanu Reeves, Rinko Kikuchi Movie HD

47 Ronin Movie Featurette - Samurai Action (2013) - Keanu Reeves Samurai Movie HD

47 Ronin International Movie CLIP - Don't Draw Your Weapon (2013) - Keanu Reeves Movie HD

47 Ronin Interview - Keanu Reeves (2013) - Action Adventure Movie HD

47 Ronin Movie Featurette - Making Of (2013) - Keanu Reeves Movie HD

47 Ronin Interview - Hiroyuki Sanada (2013) - Action Adventure Movie HD

47 Ronin Movie CLIP - I Will Wait For You (2013) - Keanu Reeves Movie HD

47 Ronin Movie CLIP - Hunting (2013) - Keanu Reeves Movie HD

47 Ronin Movie Featurette - Weapons (2013) - Keanu Reeves Samurai Movie HD

Najnowsza recenzja redakcji

Fabuła 47 Roninów jest przyozdobioną w szaty gatunku fantasy klasyczną japońską legendą. Niestety bogactwo kultury Kraju Kwitnącej Wiśni zostało dosłownie rozjechane walcem, ponieważ wszystko, do czego się ona sprowadza, to niekończące się ukłony, miecze samurajskie wydające metaliczne dźwięki, szaty w stylu jedi oraz wyjaśnianie widzowi najprostszych wyrażeń, między innymi: ronin, seppuku czy kodeks Bushidō.

Keanu Reeves, grający jedną z głównych ról, wciela się w wyrzutka wychowanego przez demony, który od dzieciństwa pała disnejowską (niemożliwą do zrealizowania w normalnych warunkach) miłością do córki Lorda Asano, Miki, tym samym podporządkowując całą fabułę tej miałkiej relacji.

Obsada również wypada dość miernie, ponieważ brakuje w niej po prostu charakterystycznych postaci. Dość wspomnieć, że na czterdziestu siedmiu roninów przypada jedynie czterech bardziej wyrazistych; reszta wydaje się być bezbarwnymi statystami wymachującymi mieczami. Warto jednak wspomnieć o Minie Tanace, którego obecność wraz z Hiroyukim Sanadą można zaliczyć do jednych z niewielu atutów tego filmu. Tanaka jest aktorem doskonale łączącym w sobie cechy mędrca i doświadczonego władcy, co ma dosłownie wypisane na twarzy. Wiecznie młody Keanu Reeves wydaje się zaś dysponować jedynie dwoma minami: spuszczoną głową oraz zmrużonymi oczami zwiastującymi nadchodzące niebezpieczeństwo. Zombie Boy? Występuje w filmie przez niecałe dwie minuty. Śmieszą także postacie szwarc charakterów, czyli Lorda Kira oraz wiedźmy aka "latającego prześcieradła", które są po po prostu arcy papierowe.

Efekty specjalne? Nie przejmujcie się, nie uświadczycie ich za wiele, gdyż znaczna część (przekroczonego) budżetu została roztrwoniona na kolejne dokrętki oraz późniejsze etapy produkcji, które sami zaangażowani określają mianem "nightmare".

Debiutancki obraz Rinscha dobitnie udowadnia, że świeżo upieczony reżyser nie odnajduje się w poetyce współczesnego kina. Dlatego też dla kinomaniaków gratką będzie wyłapywanie kolejnych elementów nieudolnie zapożyczonych z równoległych produkcji, ponieważ 47 Roninów można by porównać do serii "Piraci z Karaibów", tyle że na suchym lądzie, o dwie klasy niżej i z przydługim wstępem.

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Zobacz w kinach

Brak emisji w mieście
 

Advertisement
 

Advertisement

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

James Franco

James Franco

ur. 1978, kończy 41 lat

Ashley Judd

Ashley Judd

ur. 1968, kończy 51 lat

Hayden Christensen

Hayden Christensen

ur. 1981, kończy 38 lat

Tim Curry

Tim Curry

ur. 1946, kończy 73 lat

Jennifer Taylor (XVI)

Jennifer Taylor (XVI)

ur. 1972, kończy 47 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV