47 Roninów (2013)

47 Ronin

47 Roninów

Obraz oparty jest na japońskiej legendzie. Keanu Reeves wciela się w postać Kaia, wyrzutka, który dołącza do Oishiego, przywódcy 47 Roninów. Razem szukają zemsty na zdradzieckim władcy, który zabił ich mistrza i skazał na banicję. Aby odzyskać honor, wojownicy wyruszają na pełną wyzwań wyprawę.

Trailery i materiały wideo

47 Ronin UK Trailer (2013) - Keanu Reeves Movie HD

47 Ronin Interview - Ko Shibasaki & Jin Akanishi (2013) - Action Adventure Movie HD

47 Ronin Interview - Rinko Kikuchi & Tadanobu Asano (2013) - Action Adventure Movie HD

47 Ronin Interview - Carl Rinsch (2013) - Action Adventure Movie HD

47 Ronin TV SPOT - Take A Stand (2013) - Keanu Reeves, Rinko Kikuchi Movie HD

47 Ronin Official Trailer #1 (2013) - Keanu Reeves, Rinko Kikuchi Movie HD

47 Ronin Movie Featurette - Samurai Action (2013) - Keanu Reeves Samurai Movie HD

47 Ronin International Movie CLIP - Don't Draw Your Weapon (2013) - Keanu Reeves Movie HD

47 Ronin Interview - Keanu Reeves (2013) - Action Adventure Movie HD

47 Ronin Movie Featurette - Making Of (2013) - Keanu Reeves Movie HD

47 Ronin Interview - Hiroyuki Sanada (2013) - Action Adventure Movie HD

47 Ronin Movie CLIP - I Will Wait For You (2013) - Keanu Reeves Movie HD

47 Ronin Movie CLIP - Hunting (2013) - Keanu Reeves Movie HD

47 Ronin Movie Featurette - Weapons (2013) - Keanu Reeves Samurai Movie HD

Najnowsza recenzja redakcji

Fabuła 47 roninów jest przyozdobioną w szaty gatunku fantasy klasyczną japońską legendą. Niestety bogactwo kultury Kraju Kwitnącej Wiśni zostało dosłownie rozjechane walcem, ponieważ wszystko, do czego się ona sprowadza, to niekończące się ukłony, miecze samurajskie wydające metaliczne dźwięki, szaty w stylu jedi oraz wyjaśnianie widzowi najprostszych wyrażeń, między innymi: ronin, seppuku czy kodeks Bushidō.

Keanu Reeves, grający jedną z głównych ról, wciela się w wyrzutka wychowanego przez demony, który od dzieciństwa pała disnejowską (niemożliwą do zrealizowania w normalnych warunkach) miłością do córki Lorda Asano, Miki, tym samym podporządkowując całą fabułę tej miałkiej relacji.

Obsada również wypada dość miernie, ponieważ brakuje w niej po prostu charakterystycznych postaci. Dość wspomnieć, że na czterdziestu siedmiu roninów przypada jedynie czterech bardziej wyrazistych; reszta wydaje się być bezbarwnymi statystami wymachującymi mieczami. Warto jednak wspomnieć o Minie Tanace, którego obecność wraz z Hiroyukim Sanadą można zaliczyć do jednych z niewielu atutów tego filmu. Tanaka jest aktorem doskonale łączącym w sobie cechy mędrca i doświadczonego władcy, co ma dosłownie wypisane na twarzy. Wiecznie młody Keanu Reeves wydaje się zaś dysponować jedynie dwoma minami: spuszczoną głową oraz zmrużonymi oczami zwiastującymi nadchodzące niebezpieczeństwo. Zombie Boy? Występuje w filmie przez niecałe dwie minuty. Śmieszą także postacie szwarc charakterów, czyli Lorda Kira oraz wiedźmy aka "latającego prześcieradła", które są po po prostu arcy papierowe.

Efekty specjalne? Nie przejmujcie się, nie uświadczycie ich za wiele, gdyż znaczna część (przekroczonego) budżetu została roztrwoniona na kolejne dokrętki oraz późniejsze etapy produkcji, które sami zaangażowani określają mianem "nightmare".

Debiutancki obraz Rinscha dobitnie udowadnia, że świeżo upieczony reżyser nie odnajduje się w poetyce współczesnego kina. Dlatego też dla kinomaniaków gratką będzie wyłapywanie kolejnych elementów nieudolnie zapożyczonych z równoległych produkcji, ponieważ 47 roninów można by porównać do serii "Piraci z Karaibów", tyle że na suchym lądzie, o dwie klasy niżej i z przydługim wstępem.

Co o tym sądzisz?

Zobacz w kinach

Znajdź najbliższe
Brak emisji w tym mieście

Zobacz w VOD

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Richard Madden

Richard Madden

ur. 1986, kończy 33 lat

Willa Holland

Willa Holland

ur. 1991, kończy 28 lat

Kim Dickens

Kim Dickens

ur. 1965, kończy 54 lat

Alana De La Garza

Alana De La Garza

ur. 1976, kończy 43 lat

Jacob Anderson

Jacob Anderson

ur. 1990, kończy 29 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV