Co wiecie o swoich dziadkach? (2017)

Daddy's Home 2 

Co wiecie o swoich dziadkach?

Bohaterowie Tata kontra tata teraz się przyjaźnią i planują, aby ich rodziny wspólnie spędziły święta. Sytuacja się komplikuje, gdy pojawiają się ojcowie Dusty’ego i Brada.

Trailery i materiały wideo

Co wiecie o swoich dziadkach? - zwiastun

Najnowsza recenzja redakcji

Co wiecie o swoich dziadkach? to kontynuacja filmu Daddy's Home w którym to ojciec i ojczym walczyli o podziw i miłość swoich dzieci. Było to brutalne starcie, które zostało jednak finalnie pokojowo rozwiązane. W drugiej części Dusty (Mark Wahlberg) i Brad (Will Ferrell) łączą siły, by pokazać swoim dzieciom, czym są perfekcyjne święta Bożego Narodzenia. Szybko jednak ich nowo powstała przyjaźń zostaje poddana testowi, kiedy w odwiedziny przyjeżdżają ich ojcowie: oldschoolowy ojciec Dusty’ego, dziadek w typie macho (Mel Gibson) oraz ojciec Brada – przewrażliwiony, uczuciowy i ciepły, typowy dziadek z dawnych czasów (John Lithgow). Rozpoczyna się nowa wojna o to, który dziadek jest fajniejszy.

Nie wiem, jaki cel przyświecał polskiemu dystrybutorowi, który postanowił nie tylko zmienić idealnie pasujący tytuł Tata kontra tata 2 na Daddy's Home 2 , ale także puścić tę produkcje w dubbingu. Nie jest to przecież produkcja skierowana do najmłodszych widzów. Oczywiście opowiada o świętach Bożego Narodzenia, ale to nie jest film familijny, na który chcemy zabrać dzieci. Na domiar złego głosy polskich aktorów zostały tak źle dobrane, że tego nie da się po prostu słuchać. Głos Gibsona jest totalnie nietrafiony, co psuje odbiór całości. Dialogi są czerstwe. Dobór głosów do wszystkich postaci nietrafiony. A co najgorsze, brak w tym wszystkim jakichkolwiek emocji. Słucha się tego jak dialogów z Klan. Zwłaszcza że dystrybutor wszystkie wulgaryzmy zastąpił eufemizmami, przez co wydźwięk wielu żartów został zatracony. Zresztą wystarczy, że obejrzycie poniższy zwiastun i przekonacie się, o czym piszę.

Sam film pewnie i jest zabawny, choć przez polski dubbing się o tym nie dowiemy, przynajmniej do czasu ukazania się DVD. Pokazanie patchworkowej rodziny, w której w pewnym momencie pojawia się aż trzech ojców, z których każdy chce spędzić święta ze swoimi dzieciakami, jest niezłym polem do różnego rodzaju zabawnych scen. Zwłaszcza gdy zrobiony na twardziela Mark Wahlberg musi stawić czoła jeszcze większemu twardzielowi granemu przezJohn Cena. W oryginalnej wersji ten film może bawić równie mocno jak A Bad Moms Christmas, które również opowiadają o świątecznej gorączce i walce o idealne Boże Narodzenie. Gagi, które widzimy, wydają się być zabawne, gdyby tylko nie były niszczone przez dubbing.

Jest to typowa świąteczna produkcja w której bohaterowie przechodzą przemianę. Spokój rodzinny który jest zaburzony przez przybycie dziadków eskaluje do kilku zwariowanych wydarzeń by mieć na końcu happy end. Konkluzja jest prosta. Najważniejsza jest rodzina, a czy jest lepsza sceneria by to pokazać niż święta Bożego Narodzenia.

Co wiecie o swoich dziadkach? to idealny przykład tego, jak nie należy robić polskiej lokalizacji. Wyjście do kina stanowczo odradzam. Poczekajcie na DVD lub moment, w którym ten film wyląduje na którejś z platform streamingowych w oryginalnej wersji.

Co o tym sądzisz?

Zobacz w kinach

Znajdź najbliższe
Brak emisji w tym mieście

Zobacz w VOD

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

James Wan

James Wan

ur. 1977, kończy 43 lat

Teresa Palmer

Teresa Palmer

ur. 1986, kończy 34 lat

Demetrius Grosse

Demetrius Grosse

ur. 1981, kończy 39 lat

Mark Dacascos

Mark Dacascos

ur. 1964, kończy 56 lat

Drew Goddard

Drew Goddard

ur. 1975, kończy 45 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV