Facet na miarę (2016)

Un homme à la hauteur

Facet na miarę

Diane jest wziętą prawniczką, piękną i dowcipną kobietą. Niedawno rozwiodła się, a teraz jest gotowa, by spotkać wyjątkowego mężczyznę. Wkrótce Diane poznaje Alexandre'a. Czy to on okaże się jej wybrankiem?

Trailery i materiały wideo

Facet na miarę - polski zwiastun

Najnowsza recenzja redakcji

Diane jest kobietą sukcesu. Piękna, niezależna, wykształcona i obezwładniająca swoim seksapilem mężczyzn mijanych na ulicy. Razem z byłym mężem prowadzi kancelarię prawniczą i choć sprawy między nimi nie wyglądają najlepiej, to Diane potrafi postawić na swoim. Gdy spotyka Alexandra, błyskotliwego i niezwykle czarującego architekta wydaje się że teraz już nic nie stanie jej na drodze do szczęścia. Niestety – istnieje jeden mały szkopuł: Alexandre ma 136 centymetrów wzrostu i nijak ma się do wyobrażeń Diane o księciu z bajki.

Facet na miarę jest remake’em argentyńskiego filmu przerobionym na francuską modłę. To oznacza, że pełen jest subtelności, klasy i wdzięku, której w kręceniu komedii romantycznych Francuzom mogą pozazdrościć wszyscy. Laurent Tirad kreśli bardzo prostą i naiwną historię, ale wciąż ogląda się ją z uśmiechem na ustach, bez poczucia zażenowania. Dialogi pełne są humoru, za to pozbawione sztucznie brzmiących, wzniosłych wyznań, i na pierwszy rzut oka widać, że aktorzy dobrze się ze sobą czuli.

Wszystko jest tu tak, jak należy: Virginie Efira w roli Diane jest przepiękna, niezwykle kobieca i zmysłowa; Jean Dujardin mimo brakujących centymetrów wciąż jest bogatym, przystojnym i czarującym mężczyzną. Pomiędzy tym dwojgiem iskrzy aż miło! Obowiązkowo mamy też w filmie „tego drugiego”, natrętną przyjaciółkę, która wciąż wypytuje o szczegóły romansu i matkę, która początkowo związku nie pochwala.

Tirad zrealizował wiec cały schemat komedii romantycznej. Na żadną niespodzianką czy przełamanie w narracji nie ma co liczyć – będzie tak jak powinno – po nitce do kłębka. Ponieważ jednak Un homme à la hauteur jest zrealizowany sprawnie, ma do siebie sporo dystansu i wywołuje przyjemne, ciepłe uczucia, to na obowiązkowy banał można lekko przymknąć oko. Dla wielbicieli gatunku film sprawdzi się jako idealny, lekkostrawny seans na niedzielny wieczór.

Komedie romantyczne nie są zbyt wyszukaną rozrywką, z pewnością nie pobudzają intelektualnie i nie jest ich celem wywoływanie poruszających refleksji. Te lepsze jednak doskonale sprawdzą się jako sposób na relaks. I jeśli macie ochotę na ten typ odprężenia to zdecydowanie lepiej wybrać Faceta na miarę niż jakąś kolejną idiotyczną amerykańską produkcję.

Recenzja powstała dzięki uprzejmości Multikina

Logo Multikino
.

Co o tym sądzisz?

Zobacz w kinach

Znajdź najbliższe
Brak emisji w tym mieście

Zobacz pełen repertuar >

Zobacz w VOD

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Ian Ziering

Ian Ziering

ur. 1964, kończy 56 lat

Helena Mattsson

Helena Mattsson

ur. 1984, kończy 36 lat

Tessa Ferrer

Tessa Ferrer

ur. 1986, kończy 34 lat

Fiona Gubelmann

Fiona Gubelmann

ur. 1980, kończy 40 lat

Jose Pablo Cantillo

Jose Pablo Cantillo

ur. 1979, kończy 41 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV