Prince of Persia: Zapomniane Piaski (2010)

Prince of Persia: The Forgotten Sands

Prince of Persia: Zapomniane Piaski

Prince of Persia: Zapomniane Piaski jest przygodową grą akcji opowiadającą o kolejnym etapie przygód Księcia Persji, mającym między poprzednimi częściami serii: Piaski Czasu oraz Dusza Wojownika. Tym razem główny bohater trafia na potężną armię nacierającą na fortecę jego brata, co jest początkiem wywołania mitycznej armii króla Salomona, która okazuje się prawdziwym zagrożeniem. Wszystkie istoty w okolicy na skutek nadnaturalnych mocy zostają zamienione w kamień, a Książę postanawia przystąpić do walki ze złowrogą armią.

Prince of Persia: Zapomniane Piaski zabierze cię w pełną magii i przygód, niezapomnianą podróż po starożytnej krainie Orientu.

Fabuła gry wypełnia siedmioletnią lukę w dziejach sagi Księcia Persii, pomiędzy Piaskami Czasu, a Dwoma Tronami. Akcja rozpoczyna się w momencie wizyty Księcia w królestwie jego brata Malika, kiedy to okazuje się, że pałac otoczony został przez wrogie wojska. Aby uratować królestwo przed zniszczeniem Malik w przypływie paniki decyduje się wykorzystać starożytną moc Piasków przeciw najeźdźcom. Wydarzenia te stanowią początek wielkiej przygody którą Książe Persji zmuszony będzie odbyć aby zapobiec unicestwieniu Królestwa.

Poza sekwencjami pełnymi zwinnej akrobatyki i walki wręcz, w walce z hordami wrogów gracz będzie miał do dyspozycji szczególne umiejętności Księcia, takie jak manipulowanie czasem czy władza nad siłami natury.

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV