Przeczytaj w weekend
 

Advertisement  

 

Advertisement  

Do latarni morskiej (2019)

To the Lighthouse

Do latarni morskiej

Prędzej czy później, jeszcze jako dziecko, lub już jako dorosły, każdy z nas w końcu trafia na książkę, która zostanie z nim już na zawsze. Ten wybór wiele mówi o wybierającym, niekiedy go definiuje. Dlatego zapytaliśmy ludzi ze świata muzyki o książki najważniejsze dla nich. Natalia Przybysz wybrała powieść Virginii Woolf "Do latarni morskiej", w której fabuła odgrywa drugoplanową rolę, ustępując miejsca filozoficznej introspekcji. Autorka swoją uwagę skupiła na psychologii postaci oraz symbolice tytułowej konstrukcji. Część pierwsza utworu rozgrywa się w domku letniskowym Państwa Ramsayów w Szkocji i skupia się na rozmowach, przemyśleniach oraz obserwacjach bohaterów. Celem Pani Ramsey jest podróż do latarni, co spotyka się z mocnym sprzeciwem jej małżonka. W drugiej części opisane są wydarzenia dziejące się na przestrzeni kolejnych dziesięciu lat. Natomiast ostatnia część dotyczy przemiany Pana Ramsaya oraz jego relacji z synem. Poznaj historię rodziny Ramsayów i zagłęb się w jedną z najbardziej znanych powieści Virginii Woolf. CZYTA: NATALIA PRZYBYSZ

 

 

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 99 sek. [X]
Advertisement
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]
 

Advertisement
Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV