Przeczytaj w weekend

Projekt #ToMojaMuza: Storytel zaprasza muzyków do czytania audiobooków

Kilkanaście dni temu wystartował projekt #ToMojaMuza, w którym najwięksi artyści młodego pokolenia próbują swych sił w niecodziennym repertuarze - czytają audiobooki dla platformy Storytel.

Kilkanaście dni temu wystartował projekt #ToMojaMuza, w którym najwięksi artyści młodego pokolenia próbują swych sił w niecodziennym repertuarze - czytają audiobooki dla platformy Storytel.

Tymoteusz Wronka

Tymoteusz Wronka

Tagi:  audiobook 

Znani artyści polskiej sceny muzycznej młodego pokolenia i książki, obok których nie można przejść obojętnie - takie cele stoją u podstaw projektu Storytel i VICE zatytułowanego #ToMojaMuza.

W projekcie weźmie udział sześciu artystów, którzy będą czytać i interpretować dzieła sześciu literackich klasyków - a wszystko zamknięte w sześciu audiobookach, które w najbliższych tygodniach będą publikowane w aplikacji Storytel.

Pierwszą wokalistką, która zadebiutowała w ramach projektu #ToMojaMuza jest Natalia Przybysz. Od 24 stycznia w aplikacji Storytel posłuchać można jej interpretacji powieści Virginii Woolf To the Lighthouse.

Drugim audiobookiem zaprezentowanym w ramach projektu jest Mały Książę, którego autorem jest Antoine de Saint-Exupéry. Interpretacji tego dzieła podjął się Ralph Kamiński.

Jakub Barzak, Marketing Manager Storytel Polska, w ten sposób przedstawia koncepcję stojącą za powstaniem projektu #ToMojaMuza:

#ToMojaMuza to z jednej strony piekielnie zdolni artyści, którzy na co dzień tworzą muzę, a z drugiej ich literackie muzy, czyli książki które miały znaczenie w ich życiu. Dzięki interpretacji powieści, które przygotowaliśmy w formie audiobooków, fani muzyków mogą usłyszeć swoich ulubionych artystów w nowej odsłonie. Uzupełnieniem całości są materiały wideo z rozmów z wokalistami, które będziemy publikować na łamach vice.com wraz z premierami kolejnych tytułów w aplikacji Storytel. Wyjątkowe osobowości zaowocowały powstaniem wyjątkowych audiobooków, interpretacji których nie usłyszycie nigdzie indziej.

Kolejne odsłony projektu #ToMojaMuza mają się ukazywać co dwa tygodnie, a dzieła i artyści je czytający będą ujawniani w dniu premiery. Zgodnie z zapowiedziami mają to być muzycy znani szerokiej publiczności, których jednocześnie cechuje silna potrzeba podążania własnymi i nieutartymi ścieżkami.

Źródło: Storytel / fot. Storytel

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV