Yalitza Aparicio

Yalitza Aparicio
 • Data urodzenia:

  11 grudnia 1993 (25)
 • Miejsce urodzenia:

  Tlaxiaco, Meksyk
 • Zawód:

  aktorka, nauczycielka
 • Bio:

  Aparicio urodziła się 11 grudnia 1993 r. w Heroica Ciudad de Tlaxiaco , Oaxaca. Jej rodzice pochodzą są rdzennego pochodzenia; ojciec to Mixtec, a matka to Triqui. Nie jest jednak biegła w języku Mixtec i musiała nauczyć się tego dla filmu Roma. Aparicio została wychowana przez samotną matkę, która pracowała jako pokojówka. Ma wykształcenie z zakresu wczesnej edukacji. Nie ma formalnego wykształcenia z edukacji przedszkolnej. Przełomowy występ Aparicio w Roma (2018) przyniósł jej nominację do Oscara dla najlepszej aktorki.

W obsadzie (1)

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV