Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Blindspot: Mapa zbrodni (2015)

Blindspot

Śr. ocena 7.5

Znasz ten serial? Oceń!

0,0

Zgłoś błąd na stronie

Trailery i materiały video

Blindspot - trailer 2. sezonu

Najnowsza recenzja redakcji

UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Blindspot: Mapa zbrodni powraca po przerwie i trochę rozczarowuje. Pomysł na zakończenie wątku Remi pozostawia wiele do życzenia.

Blindspot: Mapa zbrodni rozpoczyna się walką Kurta z Remi, którą kończył się poprzedni odcinek. Jest ona trochę kuriozalna. Z jednej strony Kurt mówi, że nie chce jej skrzywdzić, z drugiej strony rzuca ją o ścianę z takim impetem, jakby miał ją połamać. Cały ten pojedynek to pasmo absurdu, ale na szczęście szybko się kończy.

Mam problem z obraną konwencją na ten odcinek. Twórcom wychodziło najlepiej zrywanie ze schematami i pokazywanie wydarzeń w inny sposób. I osadzając historię w głowie Jane, właśnie to robią, ale… porównując to choćby do fabuły w głowie Paterson, to na tym tle bieżące wydarzenia wydają się mało interesujące. Każdy etap rozwiązania zagadek miał odwoływać się do różnych wydarzeń z przeszłości i może byłoby to fajne, gdyby twórcy potraktowali swojego widza poważnie i nie pokazywali, do czego dokładnie się odwołują. To też psuje wrażenie i stwarza taki zapychacz, który musi doprowadzić do jednej konkluzji.

Ten wątek jest o tyle ciekawy i ważny, że w końcu po tylu sezonach doprowadzi do wyraźnego rozwoju Jane. Jej starcie z Remi i „połączenie” się dwóch skrajnych osobowości to zabieg dość fascynujący. Może doprowadzić do dojrzewania Jane i przemiany w kogoś ciekawszego, kto nada temu serialowi dodatkowego wyrazu. Choć może to czcze marzenia… znając twórców, pewnie za chwilę kompletnie to zlekceważą i skupią się na nowym wątku.

Koniec historii walki Jane z Remi i ostatecznie z Shepherd nastąpił w odpowiednim momencie. Wałkowanie tego dalej byłoby już na siłę. Skupienie się do końca sezonu na Zapacie i jej szefowej może dać w końcu coś nowego i innego, bo powiedzmy sobie szczerze – pierwsza połowa przez kwestię Remi była przeciągana. A teraz mam nadzieję, że się to zmieni.

Blindspot: Mapa zbrodni daje odcinek poprawny, ważny dla serialu, ale zarazem mało ambitny i przekombinowany w złą stronę. Rozrywka solidna, ale ta produkcja miała lepsze historie.

Pokaż całą recenzję

Obsada

Agent Kurt Weller
Edgar Reed
Tasha Zapata
Dr Borden

Sezony

Sezon 1:

Sezon 2:

Sezon 3:

Sezon 4:

 

 

Powiązane Artykuły

Norbert Zaskórski
-

Seriale 2019: wielkie powroty! Daty nowych sezonów styczeń-maj

Seriale 2019 to przede wszystkim wielkie powroty! Gra o tron, Luther, Odwróceni czy Detektyw. Midseason…

Wiktor Fisz
-

Nowe seriale i kolejne sezony na październik 2018

Październik będzie bardzo gorącym miesiącem dla wszystkich fanów seriali. Co prawda w najbliższym miesiącu nie…

Norbert Zaskórski
-

Nowe sezony seriali 2018 – jesień w Polsce i w USA

Wszyscy czekamy na nowe sezony seriali, które uwielbiam oglądać. Jesień w Polsce i w USA…

Katarzyna Piórecka
weekend
-

Stary (dobry?) procedural i jego miejsce we współczesnej telewizji

Większość freaków telewizyjnych słyszała kiedyś coś o proceduralu. Ba! Większość przeciętnych widzów telewizyjnych przynajmniej raz…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.