Hostages (2013-2019)

Hostages

Projekt bazujący na izraelskim formacie skupia się na rodzinie uwikłanej w polityczną konspirację, która już na zawsze odmieni ich życie. Toni Collette, laureatka Emmy, wcieli się w dr Ellen, wybraną do zoperowania prezydenta Stanów Zjednoczonych. Kiedy jej rodzina zostaje wzięta na zakładników, do niej należeć będzie zadanie uratowania życia jej męża i dzieci.

W obsadzie również: Tate Donovan, Dylan McDermott, Quinn Shephard, Sandrine Holt, Mateus Ward, Billy Brown, Rhys Coiro, James Naughton.

Najnowsza recenzja redakcji

Znając upodobania amerykańskich widzów, nie zaryzykuję stwierdzenia, że w przypadku Hostages mieli dar jasnowidzenia; ale trzeba im pogratulować – wyniki oglądalności idealnie odzwierciedlają artystyczny poziom produkcji. Najwidoczniej CBS na dobre zaszufladkowało się jako stacja procedurali i sitcomów. Seriale z ciągłą fabułą to zbyt duża fanaberia.

Oczywiście trzeba było dać Hostages szansę (nazwiska głównych aktorów zobowiązują), jednak czy tylko ja odnoszę wrażenie, że Collette i McDermott doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak mizerna jest to historia, a na ich twarzach zdecydowanie zbyt często objawia się mina z cyklu "Serio?". Z pustego i Salomon nie naleje.

Fabuła jest pełna uproszczeń, dziur i naiwności. We w miarę przyzwoitym odcinku pilotażowym charyzmatyczny lider porywaczy wszem i wobec deklaruje, że ich plan jest idealny, przemyślany w każdym szczególe. Widzowie wiedzieli w tym momencie, że ta arogancja prędzej czy później się zemści. Nikt chyba nie spodziewał się jednak, że ta perfekcyjna operacja zacznie sypać się jak domek z kart już z początkiem trzeciego odcinka. Dla usprawiedliwienia antagonistów – konspiracja nie uwzględniała incepcji, także nie mogli przewidzieć, że prezydent… po prostu zmieni zdanie, nie wspominając już o tym, jaki z niego pantofel.

Okazuje się również, że naszym kidnaperom bliżej do szajki amatorów niż zespołu profesjonalistów. Wyjście z założenia, że będą w stanie kontrolować każdy ruch sterroryzowanej rodziny, zmuszając ją do powrotu do "normalnego" życia, było co najmniej naciągane. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że Kramer i Sandrine inwigilowali z jednego samochodu, a Duncan ganiał po Waszyngtonie z szefem sztabu prezydenta. Jeszcze raz, jaki był powód niewszczepienia chipu GPS pani doktor? Zapewne popsułoby to plany scenarzystów na trzeci odcinek, w którym Ellen korzysta z szeregu bardzo szczęśliwych zbiegów okoliczności – tylko po to, aby sztucznie popchnąć tę marną fabułę do przodu.

Każdy ma coś do ukrycia – ciążę, narkotyki lub zdradę, która jest główną bohaterką wręcz sitcomowego zakończenia epizodu. Zajeżdżanie do upadłego utartych klisz tyczy się nie tylko Sandersów, ale także antagonistów. Kobieta w ich gronie to typowy najemnik, dla którego liczą się tylko pieniądze. Jest również koleś, który spłaca dług Duncanowi za uratowanie życia, oraz ex-ćpun o gołębim sercu. Liderem jest twardziel, który zapewne szuka zemsty, a jego jedynym słabym punktem jest bezbronna córka. Pytam się teraz całkiem serio: czy ktokolwiek odnajduje w tym serialu cokolwiek oryginalnego? Naprawdę trudno jest nie dostrzec tej bijącej w oczy wtórności.

Hostages to rodzinny melodramat, który chce być politycznym thrillerem. Albo na odwrót, już sam nie wiem (twórcy chyba też). Ten brak zdecydowania objawia się w zwrotach akcji, w których "bezwzględni ludzie na górze" zmieniają decyzje w mgnieniu oka, a zmanipulować ich jest niezwykle łatwo. W każdym razie wychodzi z tego chaotyczny miszmasz, w którym obserwujemy szereg postaci, na których nam kompletnie nie zależy, i konspirację, która jest tak interesująca jak niekompetencja ludzi wprowadzających ją w życie. Gdyby nie fakt, że to seria limitowana, nie było najmniejszego sensu inwestować w nią swojego czasu. Jednak każdy serialowy weteran już chyba wie, że po Hostages zbyt wiele spodziewać się nie można.

Sezony

Sezon 1

 1. Pilot (24 września 2013)
 2. Invisible Leash (1 października 2013)
 3. Power of Persuasion (8 października 2013)
 4. 2:45 PM (15 października 2013)
 5. Truth And Consequences (22 października 2013)
 6. Sister’s Keeper (28 października 2013)
 7. Hail Mary (4 listopada 2013)
 8. The Good Reason (11 listopada 2013)
 9. Loose Ends (18 listopada 2013)
 10. Burden of Truth (25 listopada 2013)
 11. Off The Record (2 grudnia 2013)
 12. The Cost Of Living (9 grudnia 2013)
 13. Fight or Flight (16 grudnia 2013)
 14. Suspicious Minds (6 stycznia 2014)
 15. Endgame (6 stycznia 2014)

Co o tym sądzisz?

Zobacz w VOD

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Anthony Mackie

Anthony Mackie

ur. 1978, kończy 41 lat

Alyssa Sutherland

Alyssa Sutherland

ur. 1982, kończy 37 lat

Janusz Gajos

Janusz Gajos

ur. 1939, kończy 80 lat

Aubrey Dollar

Aubrey Dollar

ur. 1980, kończy 39 lat

LisaRaye McCoy

LisaRaye McCoy

ur. 1967, kończy 52 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV