Repertuar kin Nowość Program TV

Zabójcza broń (2016)

Lethal Weapon

Śr. ocena 8.1

Znasz ten serial? Oceń!

0,0

Zgłoś błąd na stronie

Trailery i materiały video

Lethal Weapon - trailer 1. sezonu

Najnowsza recenzja redakcji

Zabójcza broń utrzymuje solidny poziom rozrywki, dając niezły rozwój relacji Murtaugha z Cole’em. Niby wciąż to samo, ale trochę inaczej.

Zabójcza broń wzięła się za postać Rogera Murtaugha. Ten odcinek jest ważny dla rozwoju jego osobowości i ekranowej tożsamości. Zarówno wątek rodzinny, jak i służbowy pozwalają mu zrzucić otoczkę wrodzonej arogancji i przyznać się do błędu. A to w perspektywie całego serialu wydaje się ważny i interesujący w odpowiednią stronę. Nawet, jeśli wątek prywatny koniec końców okazuje się gagiem, to ta próba coś ruszyła, a to jest potrzebne by Roger nie popadł w stagnację. Ciekaw jestem, by wątek wyjazdu zostanie jeszcze poruszony w tym serialu. To zmieniłoby dynamikę w domu Murtaughów.

Sprawa kryminalna dotyczy człowieka, który zabija kobieciarzy, czyli ludzi, którzy traktują płeć piękną jako kolejne zdobycze. A to ma związek ze starą sprawą Rogera, który musi zweryfikować swoje dawne podejście. Wiemy, że przyznanie się do błędu wiele go kosztowało, więc takim sposobem postać może dojrzeć. Problem w tym leży w rozwiązaniu, czyli ekstremalnie prostym dojściu do sedna sprawy i pokazania, kto tak naprawdę zabija. Żadnego w tym pomysłu czy zwrotu akcji. Ot, oczywistość, którą duet bohaterów musi się zająć. Takie decyzje trochę obniżają jakość serialu i rozczarowują.

Na plus jak zawsze Leo Getz, którego klientem jest człowiek siedzący prawdopodobnie przez błąd Rogera. Bohater znów wprowadza wiele humoru, nieprzewidywalności, a sprawie, że to on odkryje prawdziwego mordercę podczas nagrywania podcastu okazuje się strzałem w dziesiątkę. Podobnie jak jego współpraca z Trish. To właśnie w tego typu aspektach ten serial bryluje i potrafi bawić pozytywną rozrywką. Śmiesznie też wyszło jego zapoznanie z Cole’em, które od razu mówią, że będzie to inna relacja niż z Riggsem.

Zabójcza broń utrzymuje dobry poziom w 3. sezonie. Niesmak po aferze za kulisami 2. sezonu wciąż pozostanie, ale trzeba twórcom przyznać: nadal oferuje lekką i przyjemną rozrywkę. Tutaj nic się nie zmieniło.

Pokaż całą recenzję

Obsada

Martin Riggs
Roger Murtaugh
Maureen Cahill
Trish Murtaugh
Brooks Avery
Roger Murtaugh Jr.

Sezony

Sezon 1:

Sezon 2:

Sezon 3:

 

 

Powiązane Artykuły

Norbert Zaskórski
-

Nowe sezony seriali 2018 – jesień w Polsce i w USA

Wszyscy czekamy na nowe sezony seriali, które uwielbiam oglądać. Jesień w Polsce i w USA…

Michał Kujawiński
-

Nowe seriale i kolejne sezony na wrzesień 2018

Po spokojniejszym - jeśli chodzi o serialowe produkcje - miesiącu czas na wrzesień, w którym…

Adam Siennica
-

Nowe sezony popularnych seriali. Jakie produkcje powrócą?

W ostatnim okresie zamówiono nowe sezony wielu popularnych seriali. Poznajcie tytuły, które będą mieć kolejne…

Norbert Zaskórski
-

Premiery seriali 2018 (styczeń-czerwiec). Daty w USA i w Polsce

Zaczynamy 2018 rok, co w telewizji oznacza nowe seriale oraz powracające sezony popularnych tytułów. W…

Co o tym sądzisz?