Repertuar kin Nowość Program TV

 

Advertisement " "

 

Advertisement
 

Zabójcza broń (2016)

Lethal Weapon

Śr. ocena 8.1

Znasz ten serial? Oceń!

0,0

Zgłoś błąd na stronie

Trailery i materiały video

Lethal Weapon - trailer 1. sezonu

Najnowsza recenzja redakcji

UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Zabójcza broń stara się, jak może, by dawać widzom przyjemną rozrywkę. Powrót Leo Getza to zawsze gwarancja spełnienia tej obietnicy.

Zabójcza broń dalej kontynuuje wątek życia uczuciowego Cole’a. Jego sny związane z byłą żoną, przypadkowe spotkanie z nią w sklepie z sukniami ślubnymi… to jest trochę smutne, bo wiemy, że bohater zmienił się, chce i stara się, a życie daje mu kopa. Nie zdziwiłbym się jednak, gdyby koniec końców wszystko potoczyło się po myśli postaci. Jego niechęć do nowych związków oraz sam sen może sugerować, że tak łatwo się nie podda.

Jednocześnie padają wyraźnie przesłanki na temat nowego obiektu uczuć Cole’a. Jego relacja z panią prokurator od samego początku była burzliwa, ale zarazem przesympatyczna i w jakimś stopniu intrygująca. Przypomina mi ona związek Riggsa z jego dziewczyną w poprzednim sezonie, ponieważ wywołuje takie same odczucia. To para skonstruowana w taki sposób, że im się kibicuje i chciałoby się, by oboje mieli szczęśliwe zakończenie. Udaje się to dobrze poprowadzić dzięki wrzuceniu ich we wspólne śledztwo i powiązaniu kwestią przyjaciółki pani prokurator. Jest w tym potencjał na wiele. Na razie solidnie wykorzystywany.

Leo Getz powraca i jest zabawnie. Ta postać w serialu ma swój urok, dziwność i może się podobać. Napisanie dla niego wątku o większej wadze fabularnej, a nie tylko humorystycznej, okazuje się strzałem w dziesiątkę. Możemy obserwować wymarzoną przez wielu jego współpracę z Trish oraz zaskakujące, dobre powiązanie tego ze śledztwem Rogera i Cole’a. To stanowi o sile tego odcinka, bo pokazuje przemyślaną fabułę, która dobrze się komponuje wraz z kolejnymi minutami. To taki dobry poziom Zabójczej broni, bo nie brak tu scen dramatycznych (zagrożenie życia Trish), komediowych (Leo) oraz akcji z udziałem bohaterów. Taka jest rozrywkowa siła tego serialu i ten wątek jedynie to potwierdza.

Zabójcza broń nadal bawi. O dziwo bardziej mnie interesuje wątek Cole’a i to, jak jest prowadzony, niż czasem irytujący Roger, który często ma zachowania dość męczące i bez większego pomysłu. Nie zmienia to jednak faktu, że nadal jest solidnie.

Pokaż całą recenzję

Obsada

Martin Riggs
Roger Murtaugh
Maureen Cahill
Trish Murtaugh
Brooks Avery
Roger Murtaugh Jr.

Sezony

Sezon 1:

Sezon 2:

Sezon 3:

 

 

Powiązane Artykuły

Norbert Zaskórski
-

Seriale 2019: wielkie powroty! Daty nowych sezonów styczeń-maj

Seriale 2019 to przede wszystkim wielkie powroty! Gra o tron, Luther, Odwróceni czy Detektyw. Midseason…

Adam Siennica
weekend
-

Zachwyty i rozczarowania 2018 roku – Adam Siennica

Koniec roku to czas podsumowań. W tekście dowiecie się, co mnie zachwyciło w popkulturze, a…

Norbert Zaskórski
-

Nowe sezony seriali 2018 – jesień w Polsce i w USA

Wszyscy czekamy na nowe sezony seriali, które uwielbiam oglądać. Jesień w Polsce i w USA…

Michał Kujawiński
-

Nowe seriale i kolejne sezony na wrzesień 2018

Po spokojniejszym - jeśli chodzi o serialowe produkcje - miesiącu czas na wrzesień, w którym…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 30 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 30 sek. [X]