Przeczytaj w weekend

Cudotwórcy (2019-2019)

Miracle Workers

Cudotwórcy

Bohaterami serialu są anioły, które żyją i pracują w niebie. Rolę Boga, przełożonego aniołów, gra Owen Wilson, a w postać Craiga, anioła, którego zadaniem jest odbieranie modlitw, wciela się Daniel Radcliffe.  

Trailery i materiały wideo

Miracle Workers - trailer

Najnowsza recenzja redakcji

Stało się jednak w dwóch ostatnich odcinkach coś, czego kompletnie się nie spodziewałem i zdecydowanie podniosło to końcową ocenę sezonu. W szóstym odcinku Bóg pojechał na spotkanie ze swoimi rodzicami i rodzeństwem, którym przedstawił pomysł na swoją obrotową restaurację. Było to nie tylko zaskakujące, ale też znakomicie ograne pod kątem relacji pomiędzy boskimi bohaterami i gagami, które tym razem celnie trafiały w punkt. Zwłaszcza przedstawienie naszej planety jako pomysł niedocenianego do tej pory syna, który za wszelką cenę chciał udowodnić, że potrafi stworzyć świat idealny. Sam przyznaje jednak, że popełnił wiele błędów i stworzenie żyrafy nie powinno być jego jedynym powodem do dumy.

Miracle Workers do tej pory bardzo oszczędnie podchodzili do pokazywania nam postaci Boga i tego, co stało się w jego życiu, że postanowił zniszczyć swoje (nie)doskonałe dzieło. Zostawiono to na dwa ostatnie odcinki, gdzie skupiono się właśnie na tym aspekcie, co nie zmieni już przeciętnego odbioru poprzednich epizodów, ale wpływa pozytywnie na końcową ocenę. Tym bardziej, że dwa ostatnie epizody były właśnie tym, czego oczekiwałem od Miracle Workers przez długi czas i tym razem nie zawiodłem się.

Odcinki były dynamiczne i pełne humoru ze względu na tykający i informujący o końcu Ziemi artefakt. Wyznaczał tempo serialu i pokazywał bohaterom, że czas nie na kawę, a sprawienie pierwszego pocałunku pomiędzy bardzo nieśmiałą parą. Prowadzono do tego zdarzenia w mniej lub bardziej interesujący i oryginalny sposób. Szkoda, że fajerwerki zostawiono na koniec, a przez długi czas raczono nas wątkami wartymi zapomnienia.

Sam finał nie ustrzegł się schematów, ale samo zakończenie było na tyle satysfakcjonujące, że z Cudotwórcami możemy pożegnać się bez poczucia zmarnowanego czasu. Koncept na serial i wiele naprawdę ciekawych pomysłów zostało zaniedbanych i za dużo było przeciętności. Udało się jednak za sprawą świetnego aktorstwa i udanych gagów stworzyć serial, który był ciekawym dodatkiem do spożywanego posiłku.

Zakończenie jest otwarte i jeśli miałby powstać 2. sezon, to życzyłbym sobie w tej liczbie różnej jakości gagów więcej fabuły i mniej schematów i oklepanych wyborów. Świat wykreowany jest naprawdę interesujący i dobrze byłoby to wykorzystać. Zwłaszcza że aktorzy czują się w nim naprawdę swobodnie i nie tylko Steve Buscemi i Daniel Radcliffe zasłużyli na brawa.

Sezony

Sezon 1

  1. 2 Weeks (12 lutego 2019)
  2. 13 Days (19 lutego 2019)
  3. 12 Days (26 lutego 2019)
  4. 6 Days (5 marca 2019)
  5. 3 Days (12 marca 2019)
  6. 1 Day (19 marca 2019)
  7. 1 Hour (26 marca 2019)

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV