Repertuar kin Nowość Program TV

Cudotwórcy (2019)

Miracle Workers

Śr. ocena 7.0

Znasz ten serial? Oceń!

0,0

Zgłoś błąd na stronie

Trailery i materiały video

Miracle Workers - trailer

Najnowsza recenzja redakcji

Zniszczenie Ziemi zbliża się wielkimi krokami. Jak w dwóch kolejnych odcinkach poradzili sobie bohaterowie z zatrzymaniem woli Boga?

Jesteśmy na tym etapie sezonu, gdzie nieco więcej można powiedzieć o zaletach i wadach obranego konceptu. Cudotwórcy pomimo swojej oryginalności nie zawsze potrafią w pełni wykorzystać cały potencjał, który tkwi w tym wykreowanym świecie. Często twórcy wpadają w pułapki przeciętności i przez to serial ten nie nabiera takich rumieńców, jak mogliśmy oczekiwać przed jego premierą.

Także po czwartym odcinku wydawało się, że z tej formuły już nic nie da się wycisnąć. Mamy bowiem bohaterów z określonym celem, dla których przeszkodę stanowi Bóg z bardzo poważnymi problemami natury psychologicznej. W odcinku 6 Days próbuje nawet walczyć ze swoją samotnością poprzez odnalezienie nowego proroka. Jest to dość zabawny koncept, ale dalej nie jest to coś, co wspominalibyśmy przez kolejne tygodnie. Nie zmienia tego nawet jego współpraca w tym odcinku z postacią Craiga. Kilka udanych gagów i dobrej chemii pomiędzy aktorami i niestety nic więcej.

Na plus oczywiście więcej czasu ekranowego dla Craiga, który poczuł się odrzucony przez Elizę i postanowił porzucić pracę w wydziale modlitw. Właśnie wtedy trafił on do Boga i tam postanowił się wykazać. Udane gagi w tym epizodzie nie przysłonią niestety schematycznej drogi, którą pokonują bohaterowie. Naprawdę zaskakujące, jak w tym oryginalnym świecie nie udaje się twórcom zrobić czegoś niekonwencjonalnego z bohaterami.

Podobnie jest w kolejnym odcinku, choć tutaj akurat jest naprawdę zabawnie, a nawet emocjonująco. Wszystko za sprawą braku umiejętności czytania przez Boga i próbie uratowania życia jednej z ziemskich staruszek przez głównych bohaterów. Poznajemy też ciekawą historię Rosie, która niestety przedstawiona jest tylko w telegraficznym skrócie. Udało się jednak pokazać nieco więcej „kulis” nieba i tego, jak traktowany jest Bóg przez innych. Szkoda, że tak rzadko jest nam to ukazywane.

Piąty odcinek niewątpliwie był jednym z zabawniejszych, a nawet doprowadził pod koniec do stworzenia pewnej ekipy, która spróbuje w dwóch kolejnych odcinkach powstrzymać zniszczenie Ziemi. Zapowiada się ciekawie i choć wiadomo już, że Cudotwórcy w 1. sezonie nie będą niczym więcej niż przyzwoitym sitcomem, to jednak ogląda się to swobodnie ze względu na formę i dobrze zagranych bohaterów.

Pokaż całą recenzję

Obsada

Sezony

Sezon 1:

Powiązane Artykuły

Michał Kujawiński
-

Najlepsze seriale lutego 2019 – wyniki głosowania czytelników

Czas podsumować luty, który dostarczył wiele emocji głównie za sprawą platformy Netflix. Czas na ogłoszenie…

Michał Kujawiński
-

Seriale na luty 2019 – nowe tytuły i kolejne sezony

Luty jest miesiącem, w którym wiele seriali powraca z nowymi sezonami. Nie zabraknie też kilku…

Norbert Zaskórski
-

Nowe seriale 2019: premiery styczeń-maj w Polsce i w USA

Nowe seriale 2019 to tytuły, które szykują stacje telewizyjne i platformy streamingowe. Mamy pełną listę…

Norbert Zaskórski
-

Premiery seriali 2018 (styczeń-czerwiec). Daty w USA i w Polsce

Zaczynamy 2018 rok, co w telewizji oznacza nowe seriale oraz powracające sezony popularnych tytułów. W…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.