The Cool Kids (2018-2019)

The Cool Kids

Bohaterami są mieszkańcy domu spokojnej starości, którzy pomimo sędziwego wieku chcą dobrze się bawić. Ich życie skomplikuje się, gdy na ich drodze stanie nowa nieznajoma.

Najnowsza recenzja redakcji

The Cool Kids to przede wszystkim dobrze dobrana obsada złożona z osób znanych z gatunku. To oni będą tym, co powinno nadawać charakter tej produkcji. Szkoda tylko, że pilot ponosi sromotną porażkę w ich przedstawieniu. Twórcy opierają się na banałach, kliszach i stereotypach, nie dając nam nawet namiastki budowy ciekawych i przede wszystkim zabawnych postaci. Każdy ma kilka cech, które mają go charakteryzować, ale wyczucie czasu w ich zaakcentowaniu kompletnie jest nietrafione. Takim sposobem dostajemy trzy postaci, które wywołują jedynie obojętność, a to Vicky Lawrence w roli ich nowej koleżanki, sprawdza się pozytywnie i pokazuje pazur tam, gdzie innym go zwyczajnie brakuje. Każdy z tych aktorów miał o wiele lepsze projekty i przez to też nie mogę ukryć rozczarowanie, że tak kiepsko zbudowano tego pilota.

Własnie scenariuszowo The Cool Kids wypada blado. Historia osadzona w domu starców ma gigantyczny potencjał na poruszenie czegoś więcej - kwestii życia, przemijania i pokazania, że to może być coś więcej niż zwyczajny sitcom. Najwyraźniej twórcom na tym nie zależy, bo pilot nie oferuje nic poza zlepkiem gagów. Nawet nie pokuszono się o ciekawe spojrzenie na życie tych ludzi, tylko wykorzystano punkt wyjścia w postaci śmierci kolegi, by ustawić nowy status quo w codzienności bohaterów. Wypada to jednak przeciętnie, bo dostajemy historię przedstawioną w sposób sztuczny, mało interesujący i z głupimi pomysłami.

Humorystycznie pilot nie bawi. Po prostu. Zbyt dużo suchych gagów opartych na stereotypach rasowych, seksualnych  odnośnie wieku postaci. Jeden bohater jest czarnoskóry, drugi jest zniewieściałym homoseksualistą, a trzeci to biały facet z przeszłością. Wyczucie czasu praktycznie tu nie istnieje, a sztuczność niektórych prób wręcz boli. Wszystko wygląda jak marnej jakości serial komediowy z lat 90., o którym zapominamy po obejrzeniu jednego odcinka. A to jest smutne, bo widać, że ta obsada to kawał talentu do wykorzystania, a jest on marnowany. Gagi nie wchodzą w żadnym momencie, dając jedynie sztandarowy pokaz tego, jak robić to źle. Czuć, że twórcy chcą wykorzystać potencjał miejsca, wieku i nietypowej relacji panów z koleżanką, ale kompletnie nie wiedzą, jak to zrobić. Zabierają się z tego ze złej strony i efekt jest mizerny. Zbyt wiele sceny opartych jest na krzyczeniu nam: w tym miejscu się śmiejcie, bo śmiech w tle leci z taśmy (różnica pomiędzy tym, a publicznością na żywo jest olbrzymia). Problem, że prędzej wywołuje to wszystko zażenowania, ból głowy i zastanowienie, czemu ktoś puszcza ten śmiech własnie w tych momentach. Dawno nie widziałem serialu, który miałby taką tyradę nietrafionych żartów opartych na prostych, ale strasznie banalnych, momentami żenujących zagraniach. Nie ma dobrego humoru sytuacyjnego, dialogi wołają o pomstę do nieba, a interakcje z postaci są pokazem nietrafionych pomysłów.

The Cool Kids to pokaz marnowania potencjału naprawdę dobrego i świeżego pomysłu w świecie seriali komediowych. Nudno, nieśmiesznie i okropnie sztucznie. Zwiastun idealnie oddaje to, jak ten pilot jest po prostu zły.

Sezony

Sezon 1

 1. Pilot (28 września 2018)
 2. Margaret Turns 65 (5 października 2018)
 3. A Date with Destiny (12 października 2018)
 4. Sid Comes Out (19 października 2018)
 5. The Cool Kids Rig an Election (2 listopada 2018)
 6. TV Heist (9 listopada 2018)
 7. Thanksgiving at Murray’s (16 listopada 2018)
 8. Hank the Cradle Robber (7 grudnia 2018)
 9. Margaret Dates the Zodiac Killer (14 grudnia 2018)
 10. Funeral Crashers (4 stycznia 2019)
 11. Charlie’s Angel (11 stycznia 2019)
 12. Margaret Jr. (1 lutego 2019)
 13. Sid’s First Relationship (22 lutego 2019)
 14. The Cool Kids Plus One (1 marca 2019)
 15. Mentors (8 marca 2019)
 16. The Cool Kids Un-Retire (15 marca 2019)
 17. Margaret Ups Her Game (22 marca 2019)
 18. Sid’s Ex-Wife (29 marca 2019)
 19. Kip Samgood’s Biggest Fan (5 kwietnia 2019)
 20. The Friend-aversary (19 kwietnia 2019)
 21. Indecent Proposal (3 maja 2019)
 22. Episode 22 (10 maja 2019)

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV