Lekarz mafii (2012-2013)

The Mob Doctor

Lekarz mafii

Serial opowiada o młodej i genialnej pani kardiochirurg, na co dzień pracującej w jednym z najlepszych szpitali w kraju, która aby ratować swojego pogrążonego w długach brata, zmuszona zostaje być lekarzem chicagowskiej mafii.  

Najnowsza recenzja redakcji

Dobrze wiemy, że najważniejszym elementem udanego serialu jest bohater, który potrafi przekonać widzów i nawiązać z nimi nić emocjonalnego porozumienia. Jordana Spiro w roli pani doktor nie radzi sobie najlepiej, tworząc postać mało wyrazistą i po prostu nudną. W takim wypadku ciężko oglądać przygody, skoro jest nam obojętne, co się z nią stanie. Brak jakiejkolwiek charyzmy ze strony Spiro jest bardzo odczuwalny.

©2012 FOX

Po pilocie można było zastanawiać się, w jaką stronę rozwinie się The Mob Doctor. Kierunków było sporo, lecz wybrany przez twórców wydaje się najmniej atrakcyjny. Wszystko wskazuje na to, że serial ma opierać się na lawirowaniu dr Devlin pomiędzy pracą dla Constantine'a, a jej życiem w szpitalu. Jednakże po śmierci Morettiego cały dylemat lekarki ustępuje miejsca zwykłej pracy lekarza. Jej jedynym zmartwieniem w drugim odcinku jest przeprowadzenie badań na przestępcy, który nie może publicznie pokazać swojej twarzy, ponieważ jest poszukiwany. Nawet w tym wątku nie czuć żadnego zagrożenia, niepewności co do tego, czy Devlin nie zostanie przyłapana w szpitalu na oszustwie, nic.

Cała kryminalna otoczka serialu jest spychana na dalszy plan, przez co The Mob Doctor staje się kolejną wariacją serialu medycznego. Z tym jednym wyjątkiem, że jak na razie nie ma w sobie nic unikalnego, co wyróżniałoby go na tle innych produkcji. Tym czymś mogłaby być część kryminalna, ale jest ona zbyt wielkim marginesem w tym serialu, a sama kreacja Williama Forsythe'a to zbyt mało, aby można było przyciągnąć widzów przed ekrany.

©2012 FOX

Nieumiejętnie zaprezentowano także zalążki głównego wątku. Prawdopodobnie będzie nim próba odkrycia przez dr Devlin, kto zabił jej ojca. Tylko jaki w tym sens? Sama podkreśla, że podczas pamiętnych urodzin chciała, aby ojciec nigdy nie wrócił do domu. Można przypuszczać, że jako alkoholik nie był zbyt miły dla swojej córki, więc trudno uwierzyć w to, że nagle po latach może ją interesować jego los. A co potem? Dowie się, że zrobił to Constantine i sprzeda go policji? Nie kupuję tego.

The Mob Doctor jest jedną z najsłabszych nowych telewizyjnych propozycji. Nie posiada ani klimatu, ani interesującej fabuły, a sposób opowiadania historii jest strasznie flegmatyczny i nudny. Zważywszy na niską oglądalność, prawdopodobnie będzie to jeden z pierwszych poległych sezonu.

Ocena: 3/10

Sezony

Sezon 1

 1. Pilot (17 września 2012)
 2. Family Secrets (24 września 2012)
 3. Protect and Serve (1 października 2012)
 4. Change of Heart (8 października 2012)
 5. Legacy (5 listopada 2012)
 6. Complications (12 listopada 2012)
 7. Turf War (19 listopada 2012)
 8. Game Changers (26 listopada 2012)
 9. Fluid Dynamics (3 grudnia 2012)
 10. Confessions (29 grudnia 2012)
 11. Sibling Rivalry (31 grudnia 2012)
 12. Resurrection (5 stycznia 2013)
 13. Life and Death (7 stycznia 2013)

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Pedro Pascal

Pedro Pascal

ur. 1975, kończy 45 lat

Michael Fassbender

Michael Fassbender

ur. 1977, kończy 43 lat

Clark Gregg

Clark Gregg

ur. 1962, kończy 58 lat

Jaime Ray Newman

Jaime Ray Newman

ur. 1978, kończy 42 lat

Christopher Meloni

Christopher Meloni

ur. 1961, kończy 59 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV