Repertuar kin Nowość Program TV

Will & Grace (1998)

Śr. ocena 7.2

Znasz ten serial? Oceń!

0,0

Zgłoś błąd na stronie

Najnowsza recenzja redakcji

UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Pierwszy odcinek powrotu Will i Grace był za bardzo polityczny i nieśmieszny. Kolejne dwa nie wchodzą tak mocno na rejony polityki, ale sztuczność w kreowaniu gagów strasznie razi.

W 9. sezonie serialu Will & Grace nie ma na razie żadnych ciekawych historii. Oba odcinki są oparte na dość schematycznych opowiastkach, które mają coś więcej powiedzieć o postaciach, ale zamiast tego są tyradą nieśmiesznych żartów i zachowań. Twórcy nie mają żadnego pomysłu na te postacie, by usprawiedliwić ich powrót po latach. Nie ma ani dobrze nakreślonego rozwoju, dojrzewania czy ewolucji. Chyba że weźmiemy pod uwagę żarty oparte na wieku, których tutaj jest co nie miara. Problem taki, że są one sztuczne, bardzo suche, schematyczne i kompletnie nietrafione. Tak, jakby ktoś wziął słabe dowcipy i w sposób co najwyżej przeciętny chciał je wprowadzić do serialu.

Najgorzej wypadają wątki z Jackiem, którego specyficzność wypaliła się w tym sezonie. Nie jest to ten sam sympatyczny, zwariowany i zabawny Jack, którego możemy pamiętać. Jego zachowania są bardziej przerysowane, a ich absurdalności kłóci się z jego wiekiem. Po prostu czuć, że to nie pasuje do postaci, która jest na tym etapie swojego życia. Jego zachowania podczas podrywu w barze czy podczas nauki aktorstwa to przykład żartów z niskiej półki. Trochę slapstickowych, mało pomysłowych, kiepsko rozpisanych i pozbawionych wyczucia czasu. Częściej można zrobić tzw. facepalm, niż zaśmiać się z tego, co się dzieje na ekranie.

Trochę lepiej jest u Willa, który jest wykorzystywany do poruszenia poważnego tematu sytuacji homoseksualistów. Wiadomo, że mamy 2017 roku, więc codzienność młodszych osób o innej orientacji seksualnej jest inna, niż bohaterów serialu te 20-30 lat temu. Dobrze i mocno to wypada w wątku randki Willa, gdzie tłumaczy on znaczenie przeszłości w współczesnym życiu młodego geja. Nie ma szału, ale przynajmniej w tym miejscu czuć jakąś edukacyjną wartość.

O dziwo najciekawiej wygląda wątek Grace w 3. odcinku, gdy kobieta dowiaduje się, że może mieć raka. Nieoczekiwany powrót Leo znanego z poprzednich sezonów jest tutaj punktem wyjścia do ważnego wątku dramatycznego z nutką przyzwoitego humoru. Reakcje Grace na zachowanie byłego męża, droczenie się w dialogach oraz niezłe gagi w ostatniej rozmowie są, jak na razie najjaśniejszym punktem 9. sezonu. Są w tym momenty nawet zabawne, ale też ważne fabularnie. Ktoś w  końcu zwrócił uwagę Grace na to, że jest zbyt blisko Willa, co ma wpływ na jej życie romantyczne. Wygląda to trochę na definitywne zakończenie jej relacji z Leo, ale nieźle rozegrane.

Nie chcę rozpisywać się na temat Karen, bo twórcy z postaci specyficznej i zabawnej, zrobili irytującą i nieśmieszną. Jej rola w nowym sezonie psuje kompletnie dobre wrażenie, jakie pozostawiła po pierwszych 8 seriach. Koniec końców to jest dowód na to, że Will & Grace powróciło niepotrzebnie. Sezon 9. nie jest ani przemyślany, ani dopasowany do współczesnych standardów tworzenia komedii, ani zabawny. W porównaniu do poprzednich sezonów warstwa humorystyczna stoi na bardzo niski poziomie, a fabularna wydaje się jedynie niedopracowanym pretekstem. To jest dowód na to, że czasem lepiej zostawić coś w spokoju.

-
-

Pokaż całą recenzję

Obsada

Will Truman
Grace Adler
Karen Walker
Rosario Salazar

Sezony

Sezon 1:

Sezon 2:

Sezon 3:

Sezon 4:

Sezon 5:

Sezon 6:

Sezon 7:

Sezon 8:

Sezon 9:

Sezon 10:

Sezon 11:

Powiązane Artykuły

Norbert Zaskórski
-

Seriale 2019: wielkie powroty! Daty nowych sezonów styczeń-maj

Seriale 2019 to przede wszystkim wielkie powroty! Gra o tron, Luther, Odwróceni czy Detektyw. Midseason…

Wiktor Fisz
-

Nowe seriale i kolejne sezony na październik 2018

Październik będzie bardzo gorącym miesiącem dla wszystkich fanów seriali. Co prawda w najbliższym miesiącu nie…

Norbert Zaskórski
-

Nowe sezony seriali 2018 – jesień w Polsce i w USA

Wszyscy czekamy na nowe sezony seriali, które uwielbiam oglądać. Jesień w Polsce i w USA…

Dawid Muszyński
weekend
-

Sliders mogą wrócić – rozmawiamy z Jerrym O’Connellem z serialu Carter

Zagrał w 46 filmach, 13 serialach i mówimy tu tylko o głównej obsadzie. Teraz gra…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.