Platforma NBCUniversal ma oficjalną nazwę. Które seriale trafią do oferty?

NBCUniversal uruchomi własną platformę streamingową, która ma już oficjalną nazwę. Poznajcie nowe informacje.

NBCUniversal uruchomi własną platformę streamingową, która ma już oficjalną nazwę. Poznajcie nowe informacje.

Michalina Reda
Michalina Reda
Tagi:  NBCUniversal 

NBCUniversal już w styczniu zapowiadał, że uruchomi swój serwis streamingowy w 2020 roku. Telwizja chce wkroczyć na rynek VOD, który nieustannie się powiększa - tylko w ostatnim czasie ogłoszono platformę Disney+ czy należącą do WarnerMedia HBO Max; nie zapominajmy także o Netflixie, Amazonie czy Hulu. Serwis filmowy NBCUniversal ma być dostępny za darmo i utrzymywać się z wyświetleń reklam, które będą pokazywane przed każdym filmem czy serialem (w planach jest także płatna wersja bez reklam).

Dziś znamy już oficjalną nazwę platformy streamingowej NBCUniversal - serwis będzie nazywać się Peacock i wystartuje w kwietniu przyszłego roku. Na początek będzie zawierać około 15 tysięcy godzin rozmaitych treści filmowych i telewizyjnych, z czasem poszerzając ofertę. Potwierdzono, że w bibliotece znajdą się także znane tytuły, które będą dostępne na platformie na wyłączność (w momencie jej uruchomienia znikną z serwisów, na których są dostępne teraz) - są to Parks and Recreation oraz zapowiedziane rebooty produkcji takich jak Battlestar Galactica, Byle do dzwonka i Punky Brewster. Zarząd przejmuje także serial Biuro, który na razie jest dostępny na Netflixie - jak się okazuje, w planach jest również jego reboot, który docelowo też trafi na platformę.

Do seriali, które mają trafić na platformę Peacock, należą również Rockefeller Plaza 30, Bates Motel, Brooklyn 9-9, Zdrówko, Link not found, Kamuflaż, Downton Abbey, Link not found, Frasier, Friday Night Lights, Świry, Bananowy doktor, Saturday Night Livei Will & Grace. W ofercie dostępne będą także filmy pełnometrażowe takie jak American Pie, Druhny, Wpadka, Poznaj mojego tatę, Piękny umysł, Powrót do przyszłości, Tajemnica Brokeback Mountain, Kasyno, Witaj w klubie, Rób, co należy, Erin Brockovich, E.T., Szczęki, Mamma Mia!, Shrek i Klub winowajców - w ich przypadku na razie nie mówi się o wyłączności i prawdopodobnie będą jednocześnie dostępne także w innych serwisach.

Szczegóły dotyczące cen i formalnej daty uruchomienia platformy zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

 

Źródło: thehollywoodreporter.com / zdjęcie główne: NBC

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Robin Wright

Robin Wright

ur. 1966, kończy 54 lat

Katee Sackhoff

Katee Sackhoff

ur. 1980, kończy 40 lat

Patricia Arquette

Patricia Arquette

ur. 1968, kończy 52 lat

Taylor Kitsch

Taylor Kitsch

ur. 1981, kończy 39 lat

Sung Kang

Sung Kang

ur. 1972, kończy 48 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV